تعویض روکش صندلی پراید

نحوه تعویض روکش صندلی پراید

نحوه تعویض روکش صندلی پراید را قصد داریم در این نوشته آموزش دهیم. اگر شما هم تصمیم دارید که روکش صندلی خودروی خود را عوض کنید پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید خودتان روکش صندلی را تعویض نمایید. همان طور که می دانید روکش صندلی خودرو نه تنها سبب افزایش زیبایی نمای خودرو می شود بلکه سبب حفاظت از صندلی خودرو و همچنین راحتی بیشتر فرد در زمان رانندگی نیز می شود.

روکش صندلی خودرو در انواع گوناگونی و با جنس های مختلفی تولید شده و در بازار عرضه می شود. می توانید با توجه به معایب و مزایای هر یک از این انواع مختلف و با توجه به مواردی که اهمیت بیشتری برای شما دارد بهترین و مناسب ترین نوع روکش صندلی خودرو را خریداری کرده و در خودروی خود استفاده کنید.

درآوردن روکش صندلی پراید

روکش صندلی خودرو را چگونه عوض کنیم
روکش صندلی خودرو را چگونه عوض کنیم

زمانی که روکش صندلی مناسب را خریداری کردید باید روکش های قدیمی را خارج کنید و روکش های جدید را با دقت روی صندلی خودرو نصب کنید. در آوردن روکش صندلی خودرو کار چندان سختی نیست و می توانید خودتان به راحتی این کار را انجام دهید.

نخ های روکش صندلی را باید با کمی جابجا کردن صندلی باز کنید. اگر نتوانستید نخ ها را باز کنید می توانید آن ها را ببرید.

قسمت بالشتی صندلی را نیز می توانید به کمک خاری که دارد در بیاورید. تنها کافی است خار را به سمت داخل فشار دهید و بالشتی صندلی را به سمت بالا بکشید.

در آوردن صندلی عقب پراید

برای درآوردن قسمت تکیه گاه صندلی عقب باید آن را به سمت داخل فشار دهید و به صورت کشویی بیرون بکشید.

برای در آوردن قسمت نشیمن صندلی عقب نیز باید آن را به سمت بالا کشیده و با فشار بیرون بیاورید.

آموزش نحوه تعویض روکش صندلی پراید

روکش های صندلی خودرو معمولا شامل دوازده تکه هستند یعنی چهار عدد کفی و چهار عدد تکیه‌گاه و چهار عدد هم زیر سری که باید روی صندلی های جلو و عقب خودرو نصب شوند. مرحله اول را باید از قسمت نشیمن صندلی های جلو شروع کنیم. برای این کار روکش مربوط را روی نشیمن صندلی جلو قرار می دهیم و آن را طوری تنظیم می کنیم که تمامی دوخت های موجود روی روکش دقیقا در جای مناسب خود قرار بگیرند. کش های روکش را باید به زیر صندلی بفرستیم و محکم بکشیم و زیر فنرها گره بزنیم. محکم کردن این کش ها کمک می کند تا روکش صندلی خودرو کاملا سر جای خود فیکس شود و بعد از مدتی شل نشده و چروکی روی آن ایجاد نشود.

مرحله دوم در تعویض روکش صندلی پراید مربوط به قسمت تکیه گاه صندلی های جلو می باشد. برای انجام این کار باید روکش صندلی را تا نصفه برگردانیم و روی قسمت تکیه گاه صندلی قرار دهیم. باید در حین کار دقت داشته باشیم که تمامی دوخت ها در جای مخصوص به خود و به صورت کاملا مرتب قرار بگیرند. کش ها مربوط به روکش این قسمت را از فاصله میان قسمت تکیه گاه و قسمت نشیمن صندلی خودرو رد کرده و به زیر صندلی می فرستیم. کش ها را محکم می کشیم و زیر فنرها گره می زنیم و به طوری که کاملا کشیده شده باشند و گره ها کاملا محکم باشند.

تعویض روکش صندلی عقب پراید

برای عوض کردن روکش صندلی عقب باید صندلی عقب را از خودرو خارج کنیم. برای این قسمت نیز مانند صندلی های جلو از قسمت نشیمن صندلی شروع می کنیم. روکش قسمت نشیمن صندلی عقب را روی آن قرار می دهیم و با دست جای مناسب قرار گرفتن دوخت ها را تنظیم می کنیم. کش ها را به زیر صندلی فرستاده محکم می کشیم و دو به دو و کاملا محکم به هم گره می زنیم.

برای تعویض روکش قسمت تکیه گاه صندلی عقب نیز باید روکش را روی این قسمت قرار دهیم و کش های آن را به پشت منتقل کرده و محکم بکشیم و گره بزنیم. بعد از اینکه روکش را نصب کردیم قسمت هایی که اهرم زیر آن قرار گرفته با یک وسیله تیز برش می زنیم و بعد اهرم را از زیر روکش خارج می کنیم.

برای تعویض روکش زیر سری های صندلی نیز کافی است روکش را روی آن ها قرار دهید و سپس کش آن را محکم کرده و گره بزنید. اگر هم روکش زیر سری ها چسبی بود بعد از فیکس کردن روکش، چسب آن ها را محکم می کنیم.

چه نوع روکش صندلی بهتر است؟
چه نوع روکش صندلی بهتر است؟

موارد مهم در هنگام خرید روکش صندلی خودرو

قبل از خرید و تعویض روکش صندلی پراید باید به موارد مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین نوع روکش را خریداری کنید. همان طور که می دانید روکش ها تنوع بسیار زیادی دارند و با جنس های مختلفی تولید شده و در بازار عرضه شده اند. روکش های چرمی با جنس ها و مدل های مختلف، روکش های پارچه ای که با پارچه های بسیار متنوع ای تولید شده اند و همچنین روکش هایی که به صورت ترکیبی از پارچه و چرم تولید شده اند. هر یک از این انواع مختلف نیز معایب و مزایای خاص خود را دارند. برخی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید روکش صندلی خودرو باید مورد توجه قرار دهید عبارتند از :

  • قابل شستشو بودن روکش
  • جذب کمترین مقدار آلودگی و گرد و خاک
  • جذب حداقل گرما و نور خورشید
  • مقاوم بودن روکش در برابر سائیدگی و خوردگی
  • مقاوم بودن در برابر نفوذ رطوبت و آب
  • خوش دوخت بودن و استاندارد بودن اندازه روکش
  • و …

محصولات یدک مدرن

نحوه تعویض روکش صندلی پراید را در این نوشته آموزش داده ایم. با کمی دقت و حوصله می توانید به راحتی روکش های صندلی خودروی خود را عوض کنید و نمای زیباتری به ظاهر خودروی خود ببخشید.

تمامی لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز انواع خودروهای خارجی و خودروهای داخلی را می توانید از سایت یدک مدرن تهیه کنید. یدک مدرن ارائه کننده انواع لوازم یدکی مورد نیاز لیفان، لوازم یدکی پراید، لوازم یدکی پژو، لوازم یدکی سمند، لوازم لوکس ماشین، لوازم بدنه خودرو  و … می باشد. می توانید لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهید و در اسرع وقت درب منزلتان تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.