فیوز بوق 206 کجاست؟

فیوز بوق 206 کجاست؟

فیوز بوق 206 کجاست؟ در این نوشته تصمیم داریم به این سوال پاسخ دهیم. همچنین توضیحات کاملی در مورد جعبه فیوز 206 را ارائه خواهیم داد. همان طور که می دانید سیستم برق کشی و جعبه فیوز پژو 206 با دیگر خودروهای تولید شده توسط شرکت خودرو سازی ایران خودرو تفاوت دارد.

جعبه فیوز پژو 206

همان طور که می دانید نقشه سیم کشی خودرو و جعبه فیوز آن در هر خودرو متفاوت و مختص به همان خودرو می باشد. آشنایی با نقشه سیم کشی جعبه فیوز اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می کند تا بتوانید مشکلات ایجاد شده در خودرو را ریشه یابی کنید. زمانی که مشکل یا ایرادی در خودرو ایجاد می شود باید بتوانید فیوزی را که به قطعه آسیب دیده مرتبط می شود پیدا کرده و در صورتی که فیوز سوخته باشد آن را تعویض کنید.

خودروی پژو 206 دارای دو جعبه فیوز می باشد. یکی از این جعبه فیوزها در داشبورد و قسمت زیر فرمان خودرو قرار دارد و دیگری در کاپوت خودرو تعبیه شده است.

فیوزها در مسیر ارسال جریان برق به مصرف کننده های الکترونیکی خودرو قرار می‌گیرند. جریان برق ورودی به یک یا تعدادی از قطعات خودرو توسط هر یک از این فیوزها کنترل می شود. زمانی که جریان برق خودرو دچار نوسانات شدید شود، فیوزها جریان برق را قطع می کنند تا قطعات الکترونیکی خودرو آسیب نبینند. با قطع شدن برق توسط فیوزها، فیوزها می سوزند.

قبل از بررسی این موضوع که فیوز بوق 206 کجاست؟ به معرفی مختصر دو جعبه فیوز موجود در خودروی پژو 206 یعنی جعبه فیوز محفظه موتور و جعبه فیوز داخل کابین خودرو می پردازیم.

جعبه فیوز 206
جعبه فیوز 206

 جعبه فیوز محفظه موتور پژو 206

قطع و وصل برق کلی خودرو از این قسمت انجام می شود. هر یک از سیم های موجود در این قسمت فیوز مرتبط با قطعه ای از خودرو می باشد. اگر چراغ هشدار موتور در آمپر خودرو روشن شده است می توانید فیوز وسطی را جدا کرده و دوباره متصل کنید. به این ترتیب سیستم کامپیوتری خودرو، ری استارت شده و چراغ هشدار خاموش می شود.

البته این موضوع زمانی است که روشن شدن چراغ هشدار به علت وجود یک اشکال فنی در خودرو مانند پاره شدن تسمه دینام و … نباشد.

جعبه فیوز داخل کابین پژو 206

این جعبه فیوز در قسمت سمت چپ غربیلک فرمان و مقداری پایین تر از آن قرار گرفته است. فیوزهایی که در این جعبه فیوز قرار دارند برق را به قسمت های مختلف خودرو می رسانند.

فیوز بوق 206 کجاست؟

فیوز بوق 206 فیوز شماره F11 می باشد. شدت جریان این فیوز بیست آمپر است و در جعبه فیوز محفظه موتور قرار دارد.

رله مربوط به بوق خودرو، رله شماره RLY4 می باشد که در جعبه فیوز محفظه موتور که در سمت راست کاپوت خودرو قرار گرفته است. برای بررسی فیوزها و رله هایی که در این جعبه فیوز قرار دارند باید گیره ‌های در جعبه فیوز را باز کرده و در آن را بردارید.

عملکرد فیوزهای پژو 206

عملکرد فیوز شماره 1، تغذیه برق سوئیچ استارت است.

عملکرد فیوز شماره 2، تغذیه برق سیستم‌ های درونی نود جلو است.

عملکرد فیوز شماره 3 و 4، تغذیه برق رابط سیستم های درونی نود جلو است.

عملکرد فیوز شماره 5، تغذیه رله چراغ ‌های کوچک می باشد.

عملکرد فیوز شماره 6 و 13 رزرو می باشد.

عملکرد فیوز شماره 7 و 8، ترمز ABS می باشد.

عملکرد فیوز شماره 9، فن دور تند و کند است.

عملکرد فیوز شماره 10، تغذیه برق رابط سیستم های درونی BCM است.

عملکرد فیوز شماره 11، تغذیه رله بوق است.

عملکرد فیوز شماره 12، تغذیه استارتر می باشد.

عملکرد فیوز شماره 14، رله برف پاک کن جلو می باشد.

عملکرد فیوز شمار 15، تغذیه اکسیژن حسگر  است.

عملکرد فیوز شماره 16، تغذیه رله دوبل است.

عملکرد فیوز شماره 17، تغذیه پمپ سوخت و یونیت موتور است.

عملکرد فیوز شماره 18، تغذیه یونیت موتور می باشد.

فیوز بوق 206 کجاست؟
فیوز بوق 206 کجاست؟

تعویض فیوز خودرو چگونه است؟

همان طور که گفتیم زمانی که فیوزی می سوزد قطعه مرتبط با آن دچار اشکال می شود و باید در اسرع وقت فیوز را تعویض کنید. با شناسایی فیوز مرتبط می توانید خودتان این کار را انجام دهید. زمانی که یکی از فیوزها به علت قرار گرفتن در مسیر جریان برق شدید بسوزد، کامپیوتر خودرو (ECU ) هشدار می دهد اما مشخص نمی کند که کدام فیوز سوخته است و باید عوض شود. در این صورت باید فیوزها را بررسی کنید تا فیوز سوخته را پیدا کنید.

در مورد فیوزهای شیشه ‌ای و مستطیلی می توانید وضعیت سیم آن ها را از محفظه شفاف آن‌ ها بررسی کنید. در مورد فیوزهای فلزی نیز باید دو سر فیوز را به دو طرف مولتی ‌متر متصل کنید. اگر مولتی متر عبور جریان را نشان ندهد یعنی فیوز سوخته است. بعد از اینکه فیوز سوخته را شناسایی کردید می توانید با استفاده از انبرک موجود در جعبه ‌فیوز، آن را عوض کنید.

زمانی که خواستید فیوز را عوض کنید فراموش نکنید که باید تمام تجهیزات الکترونیکی خودرو را خاموش‌کرده و سوئیچ را هم ببندید. همچنین به یاد داشته باشید که حتما باید فیوزی با ظرفیت مشابه را جایگزین فیوز سوخته کنید. در غیر این صورت می توانید از فیوزی با ظرفیت پایین تر استفاده کنید اما به هیچ وجه از فیوزی با ظرفیت بالاتر استفاده نکنید. زیرا قرار دادن فیوز با ظرفیت بالاتر ممکن است سبب ایجاد آتش سوزی یا آسیب دیدن سیم کشی خودرو شود.

محصولات یدک مدرن

در این نوشته به این سوال پاسخ دادیم که فیوز بوق 206 کجاست؟ با شناسایی محل قرار گرفتن این فیوز در صورتی که سوخته باشد می توانید به راحتی آن را عوض کنید.

اگر برای انجام تعمیرات خودروی خود به لوازم یدکی نیاز دارید می توانید با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خرید کنید. یدک مدرن ارائه کننده انواع لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز خودروهای داخلی و خارجی با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد.

برای خرید لوازم یدکی مورد نیاز لیفان، لوازم یدکی پژو، لوازمی یدکی سمند، لوازم یدکی پراید و … می توانید به سایت یدک مدرن مراجعه کرده و محصول مورد نظر را به صورت آنلاین سفارش دهید. سفارش شما در اسرع وقت درب منزلتان به شما تحویل داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.