قطع شدن برق پشت آمپر تیبا

قطع شدن برق پشت آمپر تیبا

قطع شدن برق پشت آمپر تیبا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. همان طور که می دانید یکی از پیچیده ترین سیستم های موجود در خودرو سیستم برق خودرو است. مشکلاتی که در زمینه برق خودرو پیش می آید مختلف هستند و اغلب برای رفع آن ها نیاز به مراجعه به تعمیرگاه است. اما برخی از مشکلات را نیز می توانید با شناختن علائم و نشانه های آن ریشه یابی کرده و تا حدودی آن ها را رفع نمایید.

سیستم برق خودرو از اجزای مختلفی تشکیل می شود که هر یک از این اجزا وظیفه مخصوص به خود را دارند. اگر ایراد یا اشکالی در هر یک از این اجزا به وجود بیاید سیستم برق خودرو نمی تواند به طور صحیح کار کند و عملکرد آن مختل می شود. در این نوشته تصمیم داریم تا دلایل قطع شدن برق پشت آمپر تیبا را بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید تا در صورت مواجه شدن با قطع شدن برق پشت آمپر بتوانید این مشکل را تا حدی بر طرف نمایید.

چرا برق پشت آمپر قطع می شود
چرا برق پشت آمپر قطع می شود

دلایل قطع شدن برق پشت آمپر تیبا چیست ؟

همان طور که اشاره کردیم نرسیدن برق به پشت آمپر خودرو می تواند به علت های گوناگونی ایجاد شود. در این قسمت به بررسی برخی از این علت ها می پردازیم. اگر با این دلایل آشنا باشید می توانید مشکل را به راحتی ریشه یابی کنید. به طور معمول ایجاد این مشکل به یکی از دلایل زیر مربوط می شود :

خراب شدن مغزی سوئیچ

مغزی سوئیچ قطعه ای است که برق آمپر را تا حد زیادی کنترل می کند. وقتی که این قطعه با ایرادی مواجه شود و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، پشت پنل و چراغ های نشان دهنده آن برق لازم را دریافت نمی کنند. به همین دلیل یکی از مهم ترین دلایل قطع شدن برق پشت آمپر، خراب شدن مغزی سوئیچ است. اگر با این مشکل در خودرو مواجه شدید باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

سوختن یا خراب شدن فیوزها

سوختن فیوزها نیز می تواند یکی دیگر از دلایل ایجاد این مشکل باشد. به همین دلیل برای ریشه یابی علت قطع شدن برق پشت آمپر باید جعبه فیوز را نیز بررسی کنید. همه فیوزها در جعبه فیوز قرار گرفته اند و با بررسی آن می توانید فیوزی را که سوخته است تعویض نمایید. البته در این مواقع راه حل دیگری نیز پیشنهاد می شود. اگر همه فیوزها سالم بودند و متوجه هیچ ایراد دیگری نشدید می توانید پایه های فیوز فلزی را سمباده بزنید تا تمیز شود و دوباره سر جای خودش قرار دهید. شاید کثیف بودن این پایه ها علت ایجاد مشکل باشند و به این ترتیب مشکل حل شود.

همان طور که می دانید جعبه فیوز تیبا داخل کابین خودرو و زیر فرمان آن قرار گرفته است. برای اینکه بتوانید فیوزی را که سوخته است تعویض کنید باید در جعبه فیوز را باز کنید و با استفاده کردن از گیره ای که در محل فیوزها قرار دارد فیوز مورد نظر را جدا کرده و تعویض نمایید. فیوزهای چراغ های جلو و سایر ابزار الکترونیکی نیز در جعبه فیوز داخل موتور تیبا قرار گرفته است.

رفع کردن مشکلات برق خودرو
رفع کردن مشکلات برق خودرو

خراب شدن سر باتری

یکی دیگر از دلایل قطع شدن برق پشت آمپر تیبا خراب شدن سر باتری و یا مشکل در اتصال آن به بدنه می باشد. در صورتی که محل اتصال سیم ها شل شده باشد برق خودرو قطع و وصل می شود. اگر باتری خودرو یا دینام خودرو مشکلی داشته باشد برق خودرو به طور ناگهانی قطع و وصل می شود.

کشیده شدن فیش ورودی دزدگیر

اگر فیش ورودی دزدگیر کشیده شده باشد نیز می تواند دلیل نرسیدن برق به پشت آمپر شود.

هنگام قطع شدن برق پشت آمپر تیبا چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

زمانی که خودروی شما با مشکلی مواجه می شود مهم ترین چیز این است که خونسردی خود را حفظ کنید. سپس در آرامش مشکل را ریشه یابی کنید. اگر برق پشت آمپر قطع شده است باید موارد زیر را بررسی کنید تا علت مشکل را بیابید سپس می توانید مشکل را حل کنید.

  • بررسی اطلاعات صفحه پشت آمپر
  • بررسی جعبه فیوز
  • بررسی فیش ورودی دزدگیر
  •  بررسی سر باتری و اتصال بدنه
  •  بررسی مغزی سوئیچ

محصولات یدک مدرن

چطور مشکل برق پشت آمپر خودرو را رفع کنیم
چطور مشکل برق پشت آمپر خودرو را رفع کنیم

در این نوشته دلایل قطع شدن برق پشت آمپر تیبا را مورد بررسی قرار داده ایم. اگر با این موارد آشنا باشید می توانید مشکل را ریشه یابی کنید و در برخی موارد هم امکان رفع مشکل را دارید. البته به طور کلی گفته می شود که مشکلات سیستم برق خودرو پیچیده و تخصصی هستند و برای رفع آن ها باید از متخصص حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

اگر برای انجام تعمیرات خودروی خود نیاز به قطعات و لوازم یدکی دارید می توانید با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خرید کنید. یدک مدرن ارائه کننده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خودروهای خارجی می باشد. انواع لوازم لوکس مورد نیاز خودرو، انواع لوازم بدنه خودرو، لوازم یدکی مورد نیاز خانواده لیفان، لوازم یدکی مورد نیاز خانواده پژو،  لوازم یدکی مورد نیاز سمند، لوازم یدکی مورد نیاز پراید و …. در این سایت عرضه می شود.

تمامی محصولات عرضه شده در سایت یدک مدرن دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی می باشند. از این رو نیازی نیست برای انجام تعمیرات و خرید لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود دچار نگرانی شوید. همان طور که همواره تأکید می شود انجام تعمیرات خودرو باید در اسرع وقت انجام شود زیرا خراب بودن برخی از قطعات سبب آسیب دیدن سایر قطعات خواهند شد.

همچنین به یاد داشته باشید که باید همیشه از قطعات و لوازم یدکی استاندارد و با کیفیت استفاده کنید. استفاده از قطعات نامرغوب صرفا به علت ارزان تر بودن آن ها سبب می شود که خیلی زود از این انتخاب خود پشیمان شوید. زیرا این قطعات بی کیفیت و غیر استاندارد سبب خراب شدن سایر قطعاتی که با آن ها در تماس هستند می شوند و همچنین خودشان طول عمر بسیار کوتاهی دارند و خیلی زود ناچار به تعویض دوباره آن ها خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.