آموزش نصب دی لایت سمند

آموزش نصب دی لایت سمند + تصویر

آموزش نصب دی لایت سمند، آموزشی است که در این نوشته قصد ارائه آن را داریم. ابتدا توضیحات کاملی در مورد دی لایت و کاربرد آن ارائه می کنیم تا به طور کامل در مورد این موضوع اطلاعات به دست بیاورید.

دی لایت ماشین چیست و چه کاربردی دارد ؟

یکی از ویژگی هایی که برای خودروهای نسبتا جدید طراحی و تعبیه کرده اند، دی لایت (Day Light)نام دارد. از نام این ویژگی مشخص است که کاربرد آن روشنایی در روز می باشد. استفاده از این ویژگی علاوه بر ایجاد زیبایی بیشتر برای خودروها به کاهش آمار تصادفات رانندگی نیز کمک کرده است.

دی لایت چراغی ال ای دی و  از نوع زنون است و نور بسیار زیادی دارد. مصرف برق این چراغ ها بسیار کم است و هیچ فشاری را به باتری خودرو وارد نمی کنند. طراحی این چراغ ها در ابتدا برای خودروها در کشورهایی مانند کشورهای حوزه اسکاندیناوی انجام شد. زیرا در این کشورها در اغلب روزهای سال شرایط جوی مه آلود است. چراغ های دی لایت کمک می کرد تا عابران پیاده و راننده های خودروهای دیگر بتوانند به راحتی وجود خودرو در خیابان را تشخیص دهند. اما امروزه در سایر کشورها و در شرایط آب و هوایی معمولی نیز از این چراغ ها استفاده می شود.

در خودروهایی که این ویژگی را دارند با روشن کردن خودرو، دی لایت ها نیز به طور خودکار  روشن می شوند. به این ترتیب در تمام مدتی که خودرو روشن است این چراغ ها نیز روشن می باشند.

چراغ دی لایت چیست
چراغ دی لایت چیست

آموزش نصب دی لایت سمند

چراغ دی لایت را می توانید با توجه به سلیقه خود در قسمت های مختلفی مانند اطراف قاب مه شکن، اطراف سپر یا روی توری سپر، درون چراغ ها و … نصب کنید. بعضی از چراغ هایی که در بازار موجود هستند داری پیچ هستند و برخی نیز با چسب متصل می شوند. همان طور که توضیح دادیم این چراغ ها با روشن کردن خودرو روشن می شوند و تا زمانی که خودرو روشن باشد آن ها نیز روشن هستند. از آن جایی که مصرف برق دی لایت ها بسیار کم است این موضوع نباید باعث نگرانی شما شود چون تأمین مقدار برق مورد نیاز روشن شدن دی لایت ها فشاری به باتری خودرو وارد نمی کند.

اما اگر دوست دارید که بتوانید گاهی در حین روشن بودن خودرو، دی لایت ها را خاموش کنید می توانید در سیستم برق خودرو دستکاری کرده و یک کلید برای روشن و خاموش کردن دی لایت ها تعبیه کنید. به این ترتیب می توانید با استفاده از این کلید هر زمان که خودتان خواستید از روشنایی چراغ های دی لایت استفاده کنید.

یکی از راه هایی که برای نصب دی لایت مطرح می شود این است که بعد از این که چراغ های دی لایت را با استفاده از چسب یا با پیچ به بدنه خودرو متصل کردید، سیم های مثبت و منفی چراغ را از داخل کاپوت و از کنار سیمی که برای بازکن زبانه کاپوت است به داخل کابین خودرو وارد کنیم.

حالا باید باکس فرمان را باز کنیم. در باکس فرمان و سمت سوئیچ دو سیم ضخیم قرمز و زرد دیده می شود. سیم قرمز، برق دائمی است و سیم زرد برق  ACC می باشد. می توانیم از این قسمت برق بگیریم و برق را به کلید و از خروجی کلید هم به دی لایت برسانیم.

آموزش نصب دی لایت سمند
آموزش نصب دی لایت سمند

انواع مختلف دی لایت ها

به طور کلی می توانیم بگوییم دی لایت ها به دو نوع فابریک و غیر فابریک تقسیم می شوند. دی لایت های فابریک توسط کارخانه های خوروسازی روی خودروها نصب می شوند. این چراغ ها اغلب به صورت نوار باریکی هستند که چند چراغ ال ای دی کوچک درون آن ها قرار گرفته است. دی لایت های فابریک معمولا درون چراغ های جلو، کناره های سپر یا کنار قاب چراغ های مه شکن نصب می شوند.

دی لایت های غیر فابریکی هم در بازار وجود دارد که برای خودروهایی که به صورت فابریک فاقد این ویژگی هستند به کار می رود. این چراغ ها را با توجه به جنس و یا شکل به چند نوع مختلف تقسیم کرده اند. شما می توانید با توجه به سلیقه خود چراغی را که بیشتر به خودروی شما زیبایی می بخشد خریداری کنید. برخی از انواع مختلف دی لایت های غیر فابریک عبارتند از :

  • دی لایت فلکسیبل
  • دی لایت ژله ای
  • دی لایت کریستالی
  • دی لایت مربعی
  • دی لایت خطی
  • دی لایت گرد
  • و ….

روی چه خودروهایی می توانیم دی لایت نصب کنیم ؟

شما می توانید روی هر خودرویی که فاقد این ویژگی باشد اقدام به نصب دی لایت کنید. انواع بسیار متنوع ای از این نوع چراغ ها در بازار موجود می باشند و شما می توانید به راحتی آن ها را تهیه کرده و روی خودروی خود نصب کنید. برخی از خودروهای داخلی که فاقد این آپشن می باشند عبارتند از :

سمند، پراید، تندر 90، پژو پارس، پژو 405، پژو 206 و ….

کاربرد دیلایت چیست
کاربرد دیلایت چیست

محصولات یدک مدرن

در این نوشته به+ پرداختیم. نصب این نوع چراغ ها بسیار ساده است و با کمی دقت و حوصله می توانید خودتان این کار را انجام دهید. با استفاده از چراغ های دی لایت هم به زیبایی خودروی خود اضافه می کنید و هم از مزایای این نوع چراغ ها در کم کردن احتمال ایجاد تصادف رانندگی بهره می برید.

برای خرید انواع مختلف چراغ دی لایت یا سایر قطعات و لوازم یدکی خودروی خود می توانید به سایت یدک مدرن مراجعه نمایید. یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خودروهای خارجی با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد. برای خرید لوازم یدکی مورد نیاز لیفان، لوازم یدکی پژو، لوازم یدکی پراید، لوازم یدکی سمند و … می توانید با خیالی راحت از این سایت خرید کنید.

با خرید اینترنتی لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود می توانید خیلی راحت و سریع قطعات مورد نیاز خودروی خود را بیابید و خریداری کنید. کافی است محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین در سایت یدک مدرن سفارش دهید. سفارش شما در اسرع وقت در همان آدرسی که در سایت ثبت کرده اید به شما تحویل داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.