نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا

نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا

نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا آموزشی است که در این نوشته تصمیم داریم ارائه دهیم. با توجه به این آموزش می توانید این کار را خودتان انجام دهید و دیگر نیازی به مراجعه به تعمیرگاه برای تعویض لامپ ندارید. البته این کار کمی دشوار است و نیاز به دقت و حوصله زیادی دارد.

همان طور که می دانید چراغ مه شکن یکی از لوازم یدکی خودرو به حساب می آید که در زمان رانندگی در شرایط بد آب و هوایی به شما کمک زیادی می کند.

آموزش نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا

  • بهتر است قبل از انجام این کار جک بزنید و لاستیک را در آورید تا بتوانید راحتتر به چراغ مه شکن دسترسی داشته باشید.
  • پیچ آمپولی را به سمت بیرون بکشید.
  • دو پیچ در زیر سپر وجود دارد که باید آن ها را نیز باز کنید.
  • زیر چراغ نیز یک پیچ دارد که باز می شود.
  • ( با باز کردن سپر و لاستیک راحت تر می توانید این تعویض را انجام دهید )

چراغ مه شکن خودرو چیست و چه کارکردی دارد ؟

هدف طراحی چراغ مه شکن جلو و اضافه کردن آن ها به خودروها، انتشار پرتوهای میله ای با زاویه زیاد نسبت به زمین بوده است. نحوه تابش نور از چراغ های مه شکن و چراغ های نور بالا و نور پایین خودرو کاملا متفاوت می باشد. چراغ های مه شکن بر خلاف سایر چراغ های خودرو که با تابش زاویه کم سبب روشن شدن سطح وسیعی از جاده می شوند، با زاویه بالای تابشی که دارند دید کلی راننده را در فاصله ای محدود افزایش می دهند.

به همین دلیل در هوای مه آلود که مه غلیظ دید راننده را با مشکل مواجه می کند، گرد و غبار و … چراغ مه شکن به کمک راننده می آید. البته به یاد داشته باشید که زاویه تابش نور توسط این چراغ ها و نحوه تابیده شدن نور در بهبود عملکرد آن ها بسیار تأثیر گذار می باشد.

نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا
نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا

مناسب ترین رنگ برای چراغ مه شکن

چراغ مه شکن با دو نور سفید و زرد طراحی شده است و در بازار موجود می باشد. انتخاب بین این دو نور به سلیقه خودتان بستگی دارد و قانونی برای آن وجود ندارد. البته قابل ذکر است که بیشتر تأکید می شود از چراغ مه شکن با نور زرد استفاده کنید. دلیل این تأکید نیز این است که اشعه آبی و بنفش کمتری در نور زرد نسبت به نور سفید وجود دارد.

این مزیت سبب می شود که در هنگام برخورد نور با قطرات باران یا مه، تابش خیره کننده نور و انعکاس زیاد ایجاد نشود که دید راننده را مختل کند. این موضوع برای راننده ها اهمیت زیادی دارد و سبب شده است تا اغلب راننده ها از چراغ مه شکن با نور زرد استفاده کنند. برای تعویض کردن این چراغ می توانید نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا را با استفاده از این آموزش فرا بگیرید و خودتان این کار را انجام دهید.

چرا از چراغ مه شکن عقب استفاده می شود ؟

چراغ مه شکن عقب نیز مانند چراغ مه شکن جلو برای ایجاد دید کافی در شرایط آب و هوایی نامناسب طراحی و تعبیه شده است. وجود چراغ مه شکن عقب سبب می شود تا زمین پشت خودرو روشن شود و راننده هایی که پشت خودروی شما در حال رانندگی هستند دید کافی داشته باشند تا در صورت نیاز در زمان مناسب ترمز کنند. فراموش نکنید که سالم بودن این چراغ ها کمک بسیار بزرگی به کاهش احتمال ایجاد تصادفات رانندگی می کند.

نکته قابل ذکر این است که چراغ های مه شکن عقب باید در جای مناسب خود قرار بگیرند و فاصله استانداردی با محل قرار گرفتن چراغ خطر ترمز داشته باشند. زیرا رنگ چراغ خطر ترمز و چراغ مه شکن عقب مانند هم است و همین موضوع ممکن است راننده هایی که پشت خودروی شما در حال رانندگی هستند را به اشتباه بیندازد.

همان طور که توضیح دادیم سالم بودن این چراغ نیز مانند سایر چراغ های خودرو اهمیت زیادی دارد. باید به طور منظم وضعیت آن ها را بررسی کنید و در صورت نیاز در اسرع وقت به تعویض آن ها بپردازید.

کاربرد چراغ مه شکن عقب
کاربرد چراغ مه شکن عقب

چه زمانی باید از چراغ مه شکن استفاده کنیم ؟

در زمان هایی که رطوبت هوا بسیار بالا باشد، گرد و غبار یا خاک در هوا باشد، مه غلیظ یا برف و باران شدید گرفته باشد استفاده از چراغ های مه شکن توصیه می شود. زیرا در شرایط این چنینی اگر از چراغ های معمولی نور بالا و نور پایین استفاده شود چون نور به صورت مستقیم به ذرات موجود در هوا می تابد در نتیجه بازتاب پیدا کرده و دید شما را مختل می کند.

فراموش نکنید که در این شرایط آب و هوایی باید با سرعت پایینی حرکت کنید و تنها در این صورت هم می توانید از عملکرد چراغ های مه شکن بهره ببرید. زیرا این چراغ ها در زمان رانندگی با سرعت پایین نوری عرضی با فاصله کم بر روی زمین و در جلوی خودرو ایجاد می کنند و به این ترتیب خط صحیح مسیر خودرو را برای شما روشن کرده و مانع از خارج شدن از جاده یا ورود به باند مقابل می شوند.

لامپ چراغ مه شکن
لامپ چراغ مه شکن

محصولات یدک مدرن

آموزش نحوه ی تعویض لامپ مه شکن تیبا را در این نوشته برای شما به اشتراک گذاشته ایم. همان طور که توضیح دادیم سالم بودن این چراغ ها بسیار ضروری است و در شرایط خاص آب و هوایی به شما کمک می کنند و جلوی ایجاد تصادف را می گیرند.

لامپ مه شکن تیبا و سایر لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز خودروی خود را می توانید به صورت آنلاین از سایت یدک مدرن خریداری کنید. یدک مدرن ارائه کننده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خودروهای خارجی می باشد. لوازم یدکی لیفان، لوازم یدکی پراید، لوازم یدکی سمند، لوازم یدکی پژو، لوازم یدکی تیبا و … را می توانید از این سایت تهیه کنید.

از آن جایی که تمامی محصولات موجود در سایت یدک مدرن دارای قیمت مناسب و کیفیت بالایی هستند می توانید با خیالی آسوده آن ها را خریداری کرده و در خودروی خود به کار ببرید و نگران کیفیت و طول عمر آن نیز نباشید. تنها کافی است محصول مورد نظر خود را در سایت سفارش دهید. سفارش شما در اسرع وقت در همان آدرسی که در سایت ثبت کرده اید به شما تحویل داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.