راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو

20 راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو

راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو به شما کمک می کند تا همیشه خودروی خود را تمیز و زیبا نگهداری کنید. تمیز بودن خودرو علاوه بر این که باعث زیبایی خودروی شما می شود، باعث آرامش خاطرتان و البته دوری از بیماری نیز می شود. این موضوع خصوصا برای افرادی که زمان بیشتری را در خودروی خود و در حال رانندگی به سر می برند اهمیت بیشتری دارد.

تمیز نگهداشتن خودرو کار سختی نیست و با کمی دقت می توانید برای همیشه خودروی خود را مرتب و تمیز نگهدارید. در این نوشته قصد داریم تا چند راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو ارائه دهیم.

استفاده از سطل آشغال خودرو، یک راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو

وجود سطل آشغال خودرو باعث می شود که شما و سرنشینان خودروی شما به راحتی زباله هایی مانند پوست تنقلات مانند چیپس، پفک، شکلات و … ، لیوان های یکبار مصرف، قوطی نوشابه و … را در سطل آشغال بریزید و یک قدم بزرگ در تمیز نگه داشتن خودرو بردارید. علاوه بر این این راهکار کمک می کند تا هیچ کس زباله ای را از خودروی شما به خیابان نریزد.

این راهکار خصوصا برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند بسیار کاربردی می باشد. زیرا اغلب بچه ها دوست دارند که در خودرو خوراکی بخورند.

تمیز نگه داشتن خودرو
تمیز نگه داشتن خودرو

تمیز کردن خودرو با جارو برقی

تکلیف زباله های بزرگ که مشخص است. باید آن ها را در سطل زباله مخصوص خودرو قرار دهید و در زمان مناسب آن را خالی کنید. اما همیشه زباله های کوچکی مانند چیپس و پفک های له شده یا گرد و خاک انباشه شده و …. نیز باعث آلودگی و کثیف شدن خودرو می شوند. در این مواقع باید از جارو برقی کمک بگیرید و همه جای خودروی خود را کاملا تمیز کنید.

تمامی گرد و غبارهایی که در قسمت های مختلف خودرو وجود دارد را می توانید با جارو برقی از بین ببرید. از زیر صندلی ها گرفته تا صندوق عقب همه جا را جارو بکشید.

استفاده از منظم کننده خودرو

وجود یک نظم دهنده در خودرو به شما کمک می کند تا تمامی وسایلی که در خودرو پخش و پلا شده است جمع کنید. به این

ترتیب دیگر داشبورد، صندلی عقب، پشت شیشه عقب و … به هم ریخته و کثیف نمی شود. استفاده از نظم دهنده خصوصا برای خانواده هایی که بچه کوچک دارند بسیار کاربردی است می توانید اسباب بازی، کتاب داستان و …. را در این نظم دهنده قرار دهید.

آویز صندلی یک راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو

آویز صندلی کمک می کند تا بتوانید به راحتی کیسه های خرید خود را پشت صندلی آویزان کنید. به این ترتیب خریدهای شما کف خودرو نمی ریزد و این کمک بزرگی به تمیز نگه داشتن خودروی شما می کند.

تکان دادن زیر پایی ها

هر زمان که فرصت داشتید زیر پایی ها را بیرون از خودرو بتکانید. به این ترتیب دیگر هیچ گرد و خاکی جمع نمی شود.

قرار دادن سبد خوراکی در خودرو

اگر یک سبد خوراکی در خودروی خود داشته باشید همیشه می دانید که باید خوراکی ها را کجا بگذارید. همین کار کوچک از ریخت و پاش شدن داخل خودرو جلوگیری می کند. دیگر خرده های نان کف خودرو نمی ریزد و میوه ها نیز زیر پا له نمی شوند.

تمیز کردن خودرو
تمیز کردن خودرو

پاک کردن سطوح مختلف

سطوح مختلف درون کابین خودرو را به وسیله پارچه هایی که پرز ندارند پاک کنید. این کار را در فواصل کوتاه انجام دهید تا خودروی شما همیشه تمیز باشد.

قرار دادن دستمال مرطوب در خودرو

همیشه در خودروی خود دستمال مرطوب داشته باشید. این کار به شما کمک می کند تا هر لکی که ایجاد شد همان موقع پاک کنید و همواره خودروی خود را تمیز نگه دارید.

استفاده از محافظ حیوانات

در صورتی که شما حیوان خانگی دارید باید برای مواقعی که حیوان را داخل خودرو می کنید نیز فکری کنید. در غیر این صورت ممکن است روکش های صندلی دچار خط افتادگی شوند و هم چنین خودروی شما کثیف شود. استفاده از محافظ حیوانات این مشکل را حل می کند.

قرار دادن چند کیسه پلاستیکی در خودرو

یک راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو قرار دادن چند کیسه پلاستیکی در ماشین است. به این ترتیب هر زمانی که به پلاستیک نیاز دارد سریع آن را می یابید. این کار به شما کمک می کند تا دیگر آشغال ها را کف خودرو نگذارید. علاوه بر زباله ها برای قرار دادن پوشک بچه یا لباس های خیس نیز می توانید از این کیسه ها استفاده کنید و خودروی خود را همیشه تمیز نگه دارید.

استفاده از خوشبو کننده ها

سعی کنید همیشه در خودروی خود خوشبو کننده داشته باشید. به این ترتیب هوای داخل کابین معطر و دلچسب خواهد بود و رانندگی برای شما لذت بخش می شود.

استفاده از الکل برای تمیز کردن لکه ها

وجود لکه ها روی روکش صندلی یا زیر پایی ها حس بدی ایجاد می کند و نمای بسیار بدی دارد. برای از بین بردن این لکه ها می توانید مقداری آب و الکل را به نسبت برابر با هم مخلوط کنید و روی لکه بمالید. بعد از چند دقیقه با پارچه ای خیس روی لکه ها بکشید تا از بین بروند.

تمیز کردن کفش ها

تمیز کردن کفش ها نیز یک راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو است. زمانی که می خواهید وارد خودرو شوید به کفش های خود دقت کنید. اگر نیاز بود کفش هایتان را پاک کنید و بعد سوار خودرو شوید. می توانید یک دمپایی یا کفش راحت مناسب خودرو داشته باشید و زمانی که کفشتان کثیف شده و زمان کافی برای تمیز کردنش ندارید کفش خود را عوض کنید.

به این ترتیب خودروی شما تمیز می ماند و نیازی نیست بعدا وقت زیادی را صرف تمیز کردن خودرو کنید.

وجود نگه دارنده لیوان

نگه دارنده لیوان کمک می کند تا مانع ریختن نوشیدنی روی صندلی ها یا کف خودرو شوید و به این ترتیب خودروی شما تمیز می ماند.

برداشتن سریع زباله ها

مهم ترین اقدام برای تمیز نگه داشتن خودرو این است که نگذارید زباله ها و کثیفی ها جمع شوند. اگر هر زمانی که زباله، لک یا هر نوع کثیفی را دیدید در اسرع وقت به رفع آن اقدام کنید دیگر خودروی شما کثیف نمی شود.

راهکار تمیز نگه داشتن خودرو
راهکار تمیز نگه داشتن خودرو

استفاده از گوش پاک کن

یک راهکار عالی برای تمیز نگه داشتن خودرو استفاده از گوش پاک کن برای پاک کردن قسمت های مختلف خودرو می باشد. برای مثال استفاده از گوش پاک کن برای پاک کردن گوشه های جا لیوانی بسیار کاربردی می باشد. تنها کافی است گوش پاک کن را به آب و کمی سرکه آغشته کنید.

تمیز کردن شیشه ها

تمیز بودن شیشه ها تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی خودروی شما دارد. برای پاک کردن شیشه ها می توانید یک فنجان آب را با نصف فنجان سرکه و یک چهارم فنجان الکل مخلوط کنید و با استفاده از این محلول شیشه ها را پاک کنید.

تمیز کردن موکت کف خودرو با برس

بهتر است قبل از جارو برقی کشیدن کف خودرو با استفاده از یک برس سفت گرد و غبار روی موکت را بگیرید.

برای شستن خودرو از صابون مناسب استفاده کنید

برای شستن خودرو نباید از مایع ظرف شویی استفاده کنید زیرا باعث می شود روغن های موجود در رنگ نمای خودرو از بین برود و رنگ خودروی شما کدر شود.

مخزن شیشه شور خودرو

بهتر است مخزن شیشه شور خودرو را با الکل و مایع ظرف شویی پر کنید. برای این کار باید ۴ پیمانه الکل و ۲ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را مخلوط کنید. به این ترتیب در زمان بارندگی شیشه ها لک نمی شوند.

یدک مدرن

سایت یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خارجی می باشد. تمامی محصولاتی که در این سایت عرضه شده اند دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی می باشند. برای خرید لوازم یدکی لیفان، خرید لوازم یدکی پراید، خرید لوازم یدکی پژو، خرید لوازم یدکی سمند و …. می توانید به راحتی و به صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را در این سایت سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.