چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟

چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟

چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟ این سوال برای خیلی از افراد پیش آمده است. به همین جهت در این نوشته تصمیم داریم در این مورد توضیحاتی را ارائه دهیم. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه کنید.

دلایل اینکه چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای ماشین در تابستان رخ دهد این است که کولر خودرو با مشکل مواجه شود. رانندگی کردن در هوای گرم تابستان خصوصا در مسیرهای پر ترافیک بسیار سخت و عذاب آور است. اما گاهی پیش می آید که متوجه می شوید از کولر خودرو به جای باد خنک و دلپذیر باد گرم می آید. برخی از دلایل به وجود آمدن این مشکل عبارتند از :

کاهش گاز کولر

کم بودن گاز کولر اصلی ترین دلیل گرم شدن باد کولر خودرو است. زمانی که مبرد یا گاز کولر کم باشد، کولر خودرو نمی تواند هوای داخل کابین را خنک کند. علت کاهش مبرد نیز وجود نشتی در سیستم تهویه خودرو می باشد. در این مواقع باید قبل از هر کاری نشتی موجود را پیدا و رفع کنید.

خراب شدن فن های خنک کننده

یکی از مشکلاتی که سبب می شود از کولر ماشین باد گرم بیاید، خراب شدن فن های خنک کننده می باشد. اگر فن با مشکل و ایرادی روبرو شود نمی تواند به طور صحیح و کامل وظیفه خود را انجام دهد. برخی از مشکلاتی که کارکرد فن را با مشکل مواجه می کنند عبارتند از :

  • سوختن رله
  • شکستن پره های فن
  • سوختن موتور فن
  • و ….

بالا رفتن آمپر

گرم شدن باد کولر
گرم شدن باد کولر

یکی دیگر از دلایل اینکه چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟ می تواند بالا رفتن آمپر باشد. در صورتی که آمپر خیلی بالا برود موتور خودرو نیز بیش از حد گرم می شود. در این مواقع کولر نیز نمی تواند به خوبی کار کرده و خنک کند. اصولا زمانی که رادیاتور و فن خنک کننده با مشکل مواجه شده باشند این اتفاق می افتد. در این صورت برای رفع مشکل بهتر است مجاری رادیاتور را باز کنید و به خوبی شستشو دهید.

مسدود شدن کندانسور

یکی دیگر از مشکلاتی که سبب می شود کولر خودرو باد گرم بزند مسدود شدن کندانسور است. این قطعه که در جلوی خودرو نصب شده است وظیفه دارد تا هوای داخل کابین را بگیرد و بعد از آن که هوا را خنک کرد آن را به داخل کابین خودرو برگرداند. زمانی که این قطعه مسدود شود نمی تواند به درستی کار کند و دیگر هوا در آن جریان پیدا نمی کند. وقتی که متوجه شدید از کولر خودروی شما باد گرم می آید بهتر است ابتدا از مسدود نبودن کندانسور اطمینان پیدا کنید.

علاوه بر مسدود شدن ممکن است لبه‌های پروانه کندانسور لب پر یا شکسته شده باشند. در این صورت نیز کندانسور نمی تواند به درستی کار خود را انجام دهد و در نتیجه کولر خودرو دچار اشکال می شود.

مشکلات برق خودرو

اگر کولر خودروی شما با مشکل مواجه شده است ممکن است به دلیل وجود مشکلی در برق خودرو باشد زیرا کولر خودرو با استفاده از برق کار می کند. بهتر است برای حل مشکلات موجود در برق خودرو از یک متخصص کمک بگیرید.

بررسی اینکه چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟

کاهش باد کولر خودرو
کاهش باد کولر خودرو

کار نکردن کمپرسور کولر نیز یکی دیگر از دلایل ایجاد این مشکل می باشد. در صورتی که کمپرسور کولر قطع شود و کار نکند دیگر هوایی تولید و دمیده نمی شود. سفت بودن تسمه کمپرسور کولر نیز اهمیت زیادی دارد. زیرا اگر تسمه کمپرسور کولر شل شود دیگر نمی تواند به میزان لازم مبرد را پمپ کند. به همین جهت گفته می شود که وقتی کولر خودرو با مشکل مواجه شد باید کمپرسور کولر را هم بررسی کنید.

کثیف بودن اپراتور داخل اتاق

اگر اپراتور داخل اتاق خودرو کثیف باشد نیز سبب می شود تا باد گرم از کولر بیاید. بهتر است به صورت دوره ای در فواصل منظم و کوتاه این قطعه را تمیز کنید تا مشکلی ایجاد نشود. عبور مداوم هوا از این قطعه سبب می شود به مرور کثیف و خاک گرفته شود.

وجو نشتی در شلنگ ها

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود باد کولر ماشین گرم باشد نشتی شلنگ ها است. این نشتی ممکن است به این علت ایجاد شده باشد که شلنگ ها کهنه و سوراخ شده اند یا اینکه شل بسته شده اند.

رانندگی کردن با دور موتور بالا

یکی دیگر از دلایل اینکه چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟ رانندگی کردن با دور موتور بالا است. در برخی از خودرو ها زمانی که شما پدال گاز را تا انتها فشار می دهید کولر به صورت موقت از کار می افتد تا خودرو از تمام قدرت موتور برای سرعت گرفتن استفاده کند.

خرابی دریچه ‌های کولر و بخاری

در صورتی که دریچه های کنترل سرما و گرمای سیستم کولر و بخاری خودروی شما خراب باشند یا به درستی تنظیم نشده باشند نیز سبب می شود تا باد کولر خودرو گرم شود. زیرا در این صورت هوای سرد و گرم با هم مخلوط می شوند. این مشکل در زمستان نیز می تواند سبب شود از بخاری به جای هوای گرم هوای سرد خارج شود.

چرا باد کولر گرم می شود
چرا باد کولر گرم می شود

محصولات یدک مدرن

در این نوشته سعی کردیم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا کولر ماشین باد گرم می زند؟ به همین منظور موارد متعددی را در این زمینه بیان و بررسی کردیم. اگر هریک از این مشکلات مطرح شده برای خودروی شما پیش آمده است و برای رفع مشکل و انجام تعمیرات خودرو به قطعات و لوازم یدکی نیاز دارید می توانید با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خرید کنید.

یدک مدرن عرضه کننده انواع قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز انواع خودروهای داخلی و انواع خودروهای خارجی می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در سایت یدک مدرن دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند. به همین جهت بدون هیچ نگرانی می توانید این محصولات را در خودروی خود به کار ببرید.

با خرید اینترنتی از سایت یدک مدرن می توانید خیلی راحت و سریع لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود را بیابید و به راحتی و به صورت آنلاین آن را سفارش دهید. محصول مورد نظر در اسرع وقت درب منزلتان به شما تحویل داده می شود. برای خرید لوازم یدکی لیفان، لوازم یدکی سمند، لوازم یدکی پژو، لوازم یدکی پراید و … به سایت یدک مدرن مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.