محافظت از خودرو در زیر آفتاب

10 روش برای محافظت از خودرو در زیر آفتاب

محافظت از خودرو در زیر آفتاب اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا قرار گرفتن خودرو در مقابل تابش نور خورشید به ماشین صدمه می زند. تابش مستقیم نور خورشید به خودرو سبب می شود تا دمای بدنه ی خودرو و دمای داخل کابین خودرو بسیار بالا رود این دمای بالا می تواند به خودرو آسیب وارد کند. در این نوشته تصمیم داریم راهکارهایی برای محافظت از خودرو در زیر آفتاب ارائه دهیم.

راهکارهای محافظت از خودرو در زیر آفتاب

گرمای هوا باعث می شود که از کولر به مقدار بیشتری استفاده شود و همین موضوع به باتری خودرو فشار می آورد. به همین علت توصیه می شود که در فصل تابستان و گرمای هوا، وضعیت باتری خودرو و سیستم شارژ آن را به طور مرتب بررسی کنید تا خودروی شما با مشکل جدی روبرو نشود.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که به علت تابش آفتاب و گرم شدن ماشین ایجاد می شود، کم شدن سریع مایعات موجود در خودرو می باشد. گرم شدن هوا سبب می شود که دمای خودرو بالا برود و مایعاتی مانند مایع خنک کننده و انواع روغن ها و … زودتر تمام شوند. در این صورت اگر وضعیت و مقدار مایعات را بررسی نکرده باشید و مایعات تمام شده باشند خودرو آسیب می بیند.

به همین علت گفته می شود که بررسی مداوم سطح مایعات خودرو در هوای گرم یکی از راهکارهای محافظت از خودرو در زیر آفتاب می باشد.

در زمان گرمای هوا باید فیلترهای هوای خودرو را به طور مرتب چک کنید. زیرا در زمان گرمای هوا مقدار گرد و خاک های موجود در هوا نیز بیشتر می شود. به این ترتیب فیلتر هوای خودرو زودتر کثیف می شود. کثیف شدن فیلتر هوای خودرو نه تنها سبب بالا رفتن مصرف سوخت خودرو می شود بلکه ممکن است به سنسور مف (MAF) نیز آسیب بزند.

یکی از مؤثرترین راهکارهای محافظت از خودرو در زیر آفتاب استفاده از سایبان برای شیشه های جلو و عقب می باشد. قرار دادن سایبان روی شیشه های خودرو سبب می شود تا دمای داخل کابین زیاد بالا نرود. علاوه بر این سایبان کمک می کند تا روکش صندلی ها، داشبورد و … نیز به علت تابش مستقیم آفتاب آسیب نبینند.

محافظت از خودرو در گرما
محافظت از خودرو در گرما

برای محافظت از خودرو در برابر تابش نور خورشید چه کنیم؟

بررسی فشار  باد تایرها یکی از کارهایی است که در تابستان بسیار ضروری می باشد و سبب محافظت از خودرو در برابر گرمای هوا می شود. فراموش نکنید زمانی که دمای هوا بالا باشد، احتمال ترکیدگی  تایرهایی که فشار باد کم‌تری دارند وجود دارد. کم شدن فشار باد تایرها علاوه بر این که احتمال ایجاد تصادف را زیاد می کند، سبب افزایش مصرف سوخت نیز خواهد شد.

به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای بررسی وضعیت فشار باد تایرها در فصل تابستان،  صبح زود و قبل از گرم شدن هوا می باشد. زیرا در این زمان است که می توانید میزان فشار باد تایرها را به شکل دقیق اندازه گیری کنید.

در فصل تابستان که هوا گرم است دمای بدنه خودرو بالا می رود. این مشکل خصوصا در زمان هایی که خودرو را در معرض تابش نور خورشید پارک می کنید بیشتر می شود. یکی از کارهایی که سبب محافظت از خودرو در زیر آفتاب می شود، شستن خودرو در فواصل کم و خشک کردن آن است. این کار دمای بدنه خودرو را کاهش می دهد و مانع صدمه دیدن بدنه خودرو در فصل گرما خواهد شد.

زمانی که هوا گرم است، سعی کنید خودروی خود را در مکانی پارک کنید که سایه باشد و نور مستقیم کمتری به خودرو بتابد. اما اگر مجبور شدید در آفتاب پارک کنید فراموش نکنید که قبل از پیاده شدن از خودرو فرمان را صد و هشتاد درجه بچرخانید. این کار کمک می کند تا قسمت هایی از فرمان که لمس می کنید در آفتاب قرار نگیرد.

گرمای هوا و وجود گرد و خاک بیشتر در فصل گرما سبب می شود بدنه خودرو و سطوح داخلی کابین صدمه ببینند. برای جلوگیری از صدمه دیدن این سطوح باید به طور مرتب خودروی خود را کاملا، با استفاده از مواد مخصوص تمیز کردن خودرو تمیز کنید.

استفاده از چادر خودرو نیز مانع از بالا رفتن شدید دمای بدنه و داخل کابین خودرو می شود. البته توجه داشته باشید که جنس چادر خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد. مثلا استفاده از چادرهای پلاستیکی خودش سبب آسیب دیدن رنگ بدنه خودرو می شود.

محافظت از خودرو در تابستان
محافظت از خودرو در تابستان

استفاده از واکس محافظ رنگ خودرو

یکی دیگر از راه های محافظت از خودرو در زیر آفتاب استفاده از واکس محافظ رنگ خودرو می باشد. استفاده از این نوع واکس، سبب می شود کیفیت رنگ بدنه خودرو حفظ شود. زمانی که شما از واکس محافظ رنگ خودرو استفاده می کنید، یک لایه محافظ روی بدنه خودرو قرار می گیرد و باعث می شود که دیگر کثیفی‌، گردوخاک و تابش نور آفتاب  نتوانند به رنگ بدنه خودرو آسیبی بزنند.

استفاده از لایه محافظ بدنه خودرو

علاوه بر واکس محافظتی رنگ بدنه می توانید از لایه محافظ بدنه خودرو نیز استفاده کنید. به این ترتیب رنگ بدنه خودروی شما به علت تابش مستقیم نور آفتاب آسیب نمی بیند. به لایه محافظ بدنه خودرو، محافظ رنگ نانو نیز گفته می شود زیرا از از تکنولوژی نانو در ساخت آن استفاده شده است.

محصولات یدک مدرن

در این نوشته به ارائه راهکارهایی برای محافظت از خودرو در زیر آفتاب پرداختیم. با انجام همه یا برخی از راهکارهایی که در این نوشته ارائه شده است می توانید مانع صدمه دیدن خودرو به علت تابش آفتاب و گرمای هوا شوید.

اگر برای تعمیر خودروی خود نیاز به تعویض برخی از قطعات و لوازم یدکی دارید می توانید قطعات مد نظر خود را با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خریداری کنید. یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خودروهای خارجی می باشد. قطعات و لوازم یدکی که توسط یدک مدرن به فروش می رسند دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی می باشند.

برای خرید لوازم یدکی لیفان، خرید لوازم یدکی سمند، خرید لوازم یدکی پژو و …. می توانید به سایت یدک مدرن اطمینان کنید. قیمت تمامی لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خارجی را می توانید در این سایت مشاهده کرده و به راحتی و به صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.