خرید و قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی

خرید و قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی

خرید و قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی در این نوشته بررسی می شود. هم چنین توضیحات کاملی در مورد کیت کلاچ و کاربرد این قطعه ارائه می کنیم. کیت کلاچ و همچنین سایر لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز ساینا و سایر خودروهای داخلی و خودروهای خارجی را می توانید با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خریداری کنید.

لوازم یدکی و قطعاتی که در سایت یدک مدرن به فروش می رسد دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند. بنابراین با خرید از این سایت می توانید با خیالی آسوده این قطعات را در خودروی خود استفاده کنید. همان طور که می دانید استفاده از قطعات نا مرغوب و بدون کیفیت به سایر قطعات خودرو نیز صدمه می زند و سبب خراب شدن قطعات دیگر می شود.

کیت کلاچ چیست؟

کیت کلاچ در خودروهای مختلف، متفاوت می باشد. دیسک، صفحه، فنر و بلبرینگ کلاچ در کیت کلاچ قرار دارند. کیت کلاچ با مارک های متعددی در بازار به فروش می رسد. قیمت این قطعه نیز بسته به مارک، داخلی یا خارجی بودن و نوع خودرو متفاوت می باشد. برای اطلاع از قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی می توانید به سایت یدک مدرن مراجعه نمایید. قیمت لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای گوناگون را می توانید در این سایت مشاهده کرده و با فروشگاه های دیگر مقایسه کنید.

برخی از قطعات خودرو مصرفی و برخی از قطعات آن دائمی هستند. منظور از قطعات مصرفی خودرو قطعاتی هستند که به مرور زمان و با استفاد از آن ها دچار استهلاک شده و نیاز به تعویض پیدا می کنند. کیت کلاچ نیز یکی از قطعات مصرفی خودرو به حساب می آید. یعنی پس از گذشت مدت زمانی باید اقدام به تعویض کیت کلاچ کنید.

خرید کیت کلاچ ساینا شرکتی

خرید کیت کلاچ ساینا شرکتی
خرید کیت کلاچ ساینا شرکتی

اگر خودروی شما ساینا است برای خرید کیت کلاچ و سایر قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز این خودرو می توانید به راحتی و به صورت آنلاین از سایت یدک مدرن خرید کنید. برخی از مواردی که در تعیین زمان تعویض کیت کلاچ تأثیر می گذارند عبارت است از:

  • میزان تردد با خودرو
  • شیوه و نوع رانندگی
  • مارک و برند این قطعه
  • و …

در صورتی که مسیر تردد شما به گونه ای است که زمان زیادی را در ترافیک می مانید و مجور هستید مدام پدال کلاچ را فشرده کنید، کیت کلاچ خودروی شما زودتر مستهلک می شود و نیاز به تعویض دارد. اگر از مارک مرغوب و برند با کیفیت کیت کلاچ در خودروی خود استفاده کنید می توانید خاطر جمع باشید که عمر این قطعه در خودروی شما طولانی تر خواهد شد.

کیت کلاچ ساینا شرکتی که در سایت یدک مدرن عرضه می شود دارای کیفیت بالایی است. بنابراین با خرید از این سایت از کیفیت محصول اطمینان می یابید و دیگر نیازی به نگران بودن در مورد آسیب دیدن سایر قطعات خودرو ندارید.

وظیفه کیت کلاچ چیست؟

قطعات بسیار زیادی در خودرو قرار دارند که هر یک وظیفه مخصوص خود را بر عهده دارند. وظایف هر یکی از این قطعات روی یکدیگر اثر می گذارد و در نهایت سبب ایجاد تجربه رانندگی راحت و با کیفیت می شود. همچنین اگر یکی از قطعات دچار ایراد یا اشکالی شود و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، سایر قطعات نیز با مشکل مواجه می شوند.

سیستم کلاچ خودرو یکی از مهم ترین قسمت های خودرو است که تأثیر بسیار زیادی روی حرکت خودرو دارد. تا جایی که اگر اشکالی در این سیستم و قطعات موجود در آن پیش بیاید ممکن است خودرو اصلا نتواند حرکت کند. همچنین مشکلات ایجاد شده در سیستم کلاچ حتی ممکن است برای سرنشینان خودرو نیز خطراتی را ایجاد کند. کیت کلاچ،  جعبه دنده را از پیشرانه جدا می کند. به این ترتیب راننده خودرو می تواند  به راحتی دنده مورد نظر خود را عوض کند.

از آن جایی که در مسیرهای پر ترافیک مجبور می شوید مدام کلاچ بگیرید و دنده را عوض کنید سیستم کلاچ فرسوده و مستهلک می شود. بنابراین باید زودتر اقدام به تعویض کیت کلاچ کنید.

چه زمانی باید کیت کلاچ ساینا شرکتی را تعویض کنیم؟

زمان تعویض کیت کلاچ ساینا شرکتی
زمان تعویض کیت کلاچ ساینا شرکتی

زمانی که سیستم کلاچ خودرو دچار اشکال و ایرادی شده باشد نشانه هایی از خود بروز می دهد. با شناختن این نشانه ها می توانید خیلی سریع متوجه وجود ایراد در این سیستم شوید و اقدام به ریشه یابی و رفع مشکل کنید. برخی از مهم ترین نشانه هایی که با دیدن آن ها متوجه می شوید زمان تعویض کیت کلاچ فرا رسیده است عبارتند از:

سفت شدن کلاچ

 وجود ایراد و اشکال در در صفحه کلاچ باعث می شود تا زمان رانندگی کردن احساس کنید که کلاچ خودروی شما سفت شده است و دیگر حالت ارتجاعی ندارد. با دیدن این نشانه متوجه می شوید که باید صفحه کلاچ خودروی خود را تعویض نمایید.

شتاب در کلاچ

 یکی دیگر از نشانه های مشکل داشتن صفحه کلاچ این است که پدال کلاچ خودرو، پای شما را به طرف بالا پرتاب می کند. همان طور که می دانید وقتی شما برای تعویض دنده و … پدال کلاچ را می گیرید، رها سازی کلاچ و بازگشت آن با یک شتاب و سرعت مشخصی انجام می شود. وقتی صفحه کلاچ مشکلی داشته باشد، رها سازی و بازگشت کلاچ با سرعت و شتاب بیشتری انجام می شود.

ایجاد صدا هنگام عوض کردن دنده

 زمانی که سیستم کلاچ خودرو هیچ مشکلی نداشته باشد، عوض کردن دنده به راحتی، با سرعت و بدون هیچ گونه صدایی انجام می شود. اما اگر صفحه کلاچ خودروی شما دچار مشکل شده باشد، هنگام عوض کردن دنده صدای ناهنجاری ایجاد می شود. در این صورت باید هرچه سریع تر صفحه کلاچ خودروی خود را عوض کنید.

افزایش دور موتور و تغییر نکردن سرعت

قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی
قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی

در مواقع عادی که سیستم کلاچ هیچ اشکالی ندارد با عوض کردن دنده سرعت و شتاب خودرو بیشتر می شود. اما اگر صفحه کلاچ مشکلی داشته باشد سرعت مورد انتظار با تعویض دنده ایجاد نمی شود.

قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی

در این نوشته با اهمیت سالم بودن سیستم کلاچ آشنا شدیم. زمانی که با نشانه های وجود ایراد و اشکال در سیستم کلاچ مواجه شدید باید در اسرع وقت مشکل را ریشه یابی و رفع کنید. فراموش نکنید که عدم تعویض به موقع کیت کلاچ سایر قطعات را نیز با مشکل مواجه می کند و در آن صورت تعمیر خودروی شما بسیار دشوار و پر هزینه خواهد شد.

قیمت کیت کلاچ ساینا شرکتی و سایر قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز این خودرو را می توانید در سایت یدک مدرن مشاهده کنید و به راحتی به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.