علائم خرابی مشعلی پلوس پراید

علائم خرابی مشعلی پلوس پراید

علائم خرابی مشعلی پلوس پراید از جمله عواملی است که رانندگان این خودرو باید با آن آشنا باشند. زیرا آشنا بودن با این علائم و نشانه ها کمک می کند تا بتوانید در اسرع وقت مشکل را شناسایی کرده و آن را رفع کنید. از آن جایی که پلوس یکی از مهم ترین قطعات موجود در جلوبندی خودرو می باشد باید نسبت به وضعیت آن حساس باشیم و در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض آن بپردازیم.

در خودروهای دیفرانسیل جلو، پلوس وظیفه دارد تا گشتاور نیرو را از دیفرانسیل به چرخ های جلوی خودرو منتقل کند. پلوس از اجزای مختلفی تشکیل شده است که برخی از آن ها عبارتند از:

 • سرپلوس
 • مشعلی پلوس
 • گردگیر پلوس
 • سه شاخ پلوس
 • و …

ما در این نوشته تصمیم داریم در مورد علائم خرابی مشعلی پلوس پراید اطلاعاتی را ارائه دهیم. در صورتی که برای تعمیر خودروی خود نیاز به تعویض قطعات و لوازم یدکی دارید می توانید با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خرید کنید. یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خودروهای خارجی می باشد.

مشعلی پلوس چیست؟

یکی از اجزای تشکیل دهنده پلوس، مشعلی نام دارد. این قطعه در انتهای گیربکس قرار می گیرد. از طرف دیگر هم به سه شاخ پلوس که داخل قسمت داخلی گیربکس قرار دارد متصل می شود. این قطعه به مرور در اثر کارکرد و گذشت زمان دچار فرسودگی و خرابی می شود و نیاز به تعویض دارد.

اصلی ترین علت خراب شدن مشعلی پلوس، پاره شدن گردگیر پلوس است. زمانی که گردگیر پلوس پاره شود گیریس خارج می شود و همین خشک کار کردن باعث خرابی مشعلی پلوس می شود.

علائم خرابی مشعلی پلوس پراید چیست؟

 • زمانی که خودروی شما در حالت خلاص قرار دارد اگر صداهای زیادی از گیربکس شنیده شود می تواند نشان دهنده خراب بودن مشعلی پلوس باشد.
 • یکی دیگر از علائم خراب بودن مشعلی پلوس این است که دنده خودرو جا نمی رود.
 • اگر خودروی شما در حالت حرکت دچار لرزش شود نیز نشان دهنده خرابی مشعلی پلوس آن است. این مشکل خصوصا در سرعت های هفتاد تا نود کیلومتر بیشتر احساس می شود.
 • شنیده شدن صدای سایش نیز یکی دیگر از علائم خرابی مشعلی پلوس پراید به حساب می آید.
 • اگر مشعلی پلوس خراب باشد، هنگامی که می خواهید دنده جلو را به دنده عقب و یا دنده عقب را به دنده جلو تغییر دهید، متوجه تقه زدن در گیربکس می شوید.

قیمت مشعلی پلوس پراید

مشعلی پلوس پراید با مارک های مختلفی در بازار به فروش می رسد. به یاد داشته باشید که باید از قطعاتی با کیفیت و با جنس مرغوب در خودرو استفاده کنید در غیر این صورت سایر قطعات خودرو نیز با مشکل مواجه می شوند.

قیمت مشعلی پلوس پراید و سایر قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود را می توانید در سایت یدک مدرن مشاهده نمایید. قطعات و لوازم یدکی ارائه شده در این سایت دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی می باشند. قیمت این قطعات و لوازم یدکی را می توانید در سایت مشاهده کرده و با سایر فروشگاه ها مقایسه کنید.

علائم خرابی مشعلی پلوس پراید
علائم خرابی مشعلی پلوس پراید

خرابی پلوس چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

زمانی که با نشانه ها و علائم خرابی پلوس مواجه می شوید باید در اسرع وقت مشکل را ریشه یابی و رفع کنید. در غیر این صورت خراب بودن پلوس می تواند آسیب های زیادی را به خودرو تحمیل کند. برخی از مشکلاتی که به علت خراب بودن پلوس خودرو ایجاد می شود عبارتند از:

 • خراب بودن پلوس می تواند مشکلات جدی را در حین رانندگی کردن ایجاد کند و احتمال واژگونی خودرو و از دست دادن کنترل اتومبیل را بسیار زیاد کند.
 • در صورتی که خودرو با سرعت بالایی در حال حرکت باشد و پلوس بشکند آسیب جدی به گیربکس وارد می شود.
 • خراب شدن پلوس ممکن است باعث شکسته شدن محفظه ساچمه ها و در نتیجه قفل شدن فرمان خودرو شود.
 • خراب بودن پلوس خودرو می تواند سبب شود تا  محفظه ساچمه ها بشکند و چرخ ها قفل شوند.

خرید مشعلی پلوس پراید

زمانی که با نشانه ها و علائم خرابی مشعلی پلوس پراید مواجه شدید، باید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض این قطعه کنید. برای خرید مشعلی پلوس پراید می توانید به راحتی و به صورت آنلاین از سایت یدک مدرن خرید کنید.

محصولات عرضه شده در یدک مدرن دارای قیمت مناسب و البته کیفیت بالایی می باشند. همین موضوع کمک می کند تا بتوانید با خیالی آسوده از این لوازم یدکی در خودروی خود استفاده کنید و نگران آسیب دیدن سایر قطعات خودرو نباشید.

هزینه مشعلی پلوس پراید
هزینه مشعلی پلوس پراید

 

علائم خرابی سرپلوس

اگر زمانی که دور می زنید صدای تق تق از چرخ های خودرویتان شنیدید، متوجه می شوید که سرپلوس خراب شده است. برای تعیین کردن اینکه کدام سرپلوس خراب شده است باید فرمان خودرو را تا انتها به سمت چپ یا به سمت راست بچرخانید و دور بزنید. از هر سمتی که صدای تق تق شنیدید یعنی سرپلوس همان سمت خراب شده است. در صورتی که با چرخید به هر دو سمت صدای تق تق شنیدید یعنی سرپلوس هر دو سمت خراب شده است.

یکی دیگر از نشانه های خرابی سرپلوس زمانی است که با فشار آوردن روی پدال گاز یا زمانی که فشار پا را روی پدال کم می کنید تقه هایی را احساس می کنید.

به طور کلی گفته می شود که باید هر زمانی که خودرو در سرعت بالا دچار لرزش شد، وضعیت پلوس و اجزای آن بررسی شود.

محصولات یدک مدرن

در صورتی که با علائم خرابی مشعلی پلوس پراید مواجه شدید برای تعمیر یا تعویض قطعات مورد نظر می توانید با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خرید کنید. یدک مدرن لوازم یدکی مورد نیاز انواع خودروهای داخلی و خودروهای خارجی مانند پژو، پراید، لیفان، جیلی، جک و … را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کند.

خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کار شما را برای تعمیر و تعویض قطعات خودرو بسیار راحت می کند. می توانید به راحتی و به صورت آنلاین لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود را خریداری کنید. سفارش شما در اسرع وقت در همان آدرسی که در سایت ثبت کرده اید به شما تحویل داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.