فیلتر روغن 206 کجاست

فیلتر روغن 206 کجاست؟ | معرفی بهترین فیلتر روغن پژو 206

فیلتر روغن 206 روغن موتوری را که به موتور اتومبیل وارد می شود، تصفیه می کند. در واقع وظیفه اصلی این فیلتر این است که براده های فلزی که از موتور خودرو جدا می شوند و همچنین ناخالصی های روغن موتور را بگیرد تا به موتور خودرو وارد نشوند. سالم بودن فیلتر روغن به  سالم ماندن موتور و نیز پیستون ها و سیلندرها کمک زیادی می کند.

اما در صورتی که فیلتر روغن 206 خراب شده باشد یا اینکه منافذ فیلتر بیش از حد پرشده باشند، نمی تواند ناخالصی های روغن را بگیرد. در نتیجه روغنی آلوده که دارای ذرات آهنین است وارد موتور می شود. این موضوع به تدریج باعث خراب شدن سایر قطعات خودرو نیز خواهد شد.

عملکرد فیلتر روغن خودرو چیست؟

فیلتر روغن دارای منافذ متعددی است و از جنس سلولوزی یا الیاف مصنوعی می باشد. یک دریچه ایمنی نیز در پشت این منافذ متعدد وجود دارد. به این ترتیب فیلتر روغن مانع ورود آلودگی ها و ناخالصی های روغن موتور به داخل موتور خودرو خواهد شد. پمپی که داخل موتور قرار دارد، روغن موتور را به مخزنی که فیلتر در آن قرار دارد هدایت وارد می کند.

فیلتر روغن 206 روغن موتور را از تمامی آلودگی ها پاک می کند و آن را از طریق سوراخ‌های متعددی که وجود دارد به استوانه میانی وارد می کند. سپس این روغن موتورهای تصفیه شده از بخش خروجی فیلتر به موتور خودرو داخل می شوند.

اهمیت استفاده از فیلتر روغن با کیفیت و همچنین تعویض به موقع فیلتر روغن بسیار روشن است. چنانچه قصد تعویض فیلتر روغن دارید می توانید از محصولاتی که سایت یدک مدرن ارائه کرده است استفاده کنید. یدک مدرن قطعات و لوازم یدکی با کیفیت را با قیمت مناسب به فروش می رساند. قیمت فیلتر روغن 206 را می توانید در سایت یدک مدرن مشاهده کرده و با سایر فروشگاه ها مقایسه کنید.

فیلتر روغن 206
فیلتر روغن 206

علائم خراب بودن فیلتر روغن 

همان طور که توضیح دادیم فیلتر روغن نقش مهمی در سالم ماندن موتور خودرو ایفا می کند. چنانچه فیلتر روغن خراب شده باشد و جرم زیادی گرفته باشد موجب خراب شدن سایر قطعات اتومبیل نیز می شود. بنابراین باید به نشانه ها و علائم جرم گرفتگی فیلتر روغن توجه زیادی داشته باشید.

در صورتی که با این نشانه ها مواجه شدید باید در اسرع وقت وضعیت فیلتر روغن را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. البته توجه داشته باشید که نیازی نیست با هر بار تعویض روغن موتور، فیلتر روغن را نیز عوض کنید. نوع روغن موتوری که به کار می برید و همچنین میزان کیلومتری که رانندگی کرده اید بر زمان مناسب برای تعویض فیلتر روغن 206 تأثیر می گذارند.

برخی از مهم ترین نشانه های خراب شدن فیلتر روغن عبارتند از:

 • روشن شدن چراغ هشدار سرویس موتور
 • روشن نشدن یا دیر روشن شدن خودرو
 • افزایش چشم گیر مصرف سوخت
 • نرم و روان کار نکردن موتور
 • مشکل احتراق در موتور

معرفی بهترین فیلتر روغن پژو 206

فیلتر روغن 206 در دو نوع کلی طراحی و ساخته می شوند که این دو نوع عبارتند از:

 • فیلتر روغن با نوع چین کاغذ زیکزاک
 • فیلتر روغن با نوع چین صاف

بهترین فیلتر روغن 206 را، فیلتر روغن با نوع چین صاف می دانند زیرا استحکام بیشتر و کیفیت بالاتری نسبت به فیلتر روغن با نوع چین کاغذ زیکزاک دارد. با توجه به توضیحاتی که در مورد اهمیت این نوع فیلتر روی کارکرد موتور خودرو دادیم متوجه می شویم که باید از فیلتر روغن مرغوب و با کیفیت استفاده کنیم تا طول عمر موتور خودرو نیز بیشتر شود.

فیلترهای ساخته شده در شرکت های داخل کشور اغلب از نوع اول یعنی فیلتر روغن با نوع چین کاغذ زیکزاک می باشند. البته قبل ذکر است که برخی از شرکت های داخلی نیز از مواد تزریقی برای ساخت فیلتر استفاده می کنند و به این ترتیب کیفیت فیلترها را بالا می برند.

فیلتر روغن 206 کجاست
فیلتر روغن 206 کجاست

از مطرح ترین برندهای فیلتر روغن 206 می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 •  سرکان
 • ستاره فیلتر
 • تکساز
 • مان آلمان (MANN)
 •  فاین (FINE)
 • بوریس(BORIS)
 • ساکورا (SAKURA)

ابزار لازم جهت تعویض فیلتر روغن 206

تعویض به موقع فیلتر روغن اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا زمانی که فیلتر روغن دچار جرم گرفتی شده باشد دیگر نمی تواند روغن موتور خودرو را تصفیه کند. این موضوع سبب صدمه دیدن موتور می شود. تعویض فیلتر روغن را می توانید خودتان با کمی دقت و حوصله انجام دهید. ابزار لازم جهت تعویض فیلتر روغن 206  و عوض کردن روغن موتور عبارتند از:

 • تشت برای ریختن روغن سوخته در آن
 • آچار مخصوص باز کردن پیچ کارتابل
 • فیلتر نو و روغن موتور جدید
 • گیره بازکن فیلتر روغن
 • جک خودرو

زمان تعویض فیلتر روغن

همان طور که توضیح دادیم استفاده از فیلتر روغن استاندارد و با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد. البته بدیهی است که نوع روغن موتور و کیفیت آن نیز با اهمیت می باشد. در صورتی که هم فیلتر روغن و هم روغن موتور با کیفیتی را استفاده کنید بازدهی هر دو محصول بیشتر خواهد شد. علاوه بر این بازدهی موتور خودرو نیز افزایش می یابد.

زمانی که فیلتر روغن را عوض می کنید باید روغن كاركرده را نیز تخلیه کنید. چنانچه از روغن ۵۰۰۰ کیلومتری در خودرو استفاده کرده اید باید بعد از دو مرتبه عوض کردن روغن موتور، فیلتر روغن را هم عوض کنید.

محصولات یدک مدرن

در این نوشته به توضیح اهمیت فیلتر روغن و همچنین معرفی بهترین فیلتر روغن 206 پرداختیم. چنانچه قصد تعویض فیلتر روغن دارید می توانی از محصولات موجود در سایت یدک مدرن استفاده کنید. خرید آنلاین لوازم یدکی از سایت یدک مدرن کار شما را بسیار راحت کرده است. بدون نیاز به خارج شدن از منزل می توانید محصولات موجود در سایت را مشاهده کرده و قیمت محصولات یدک مدرن را با سایر فروشگاه ها مقایسه کنید. سفارش شما در اسرع وقت در همان آدرسی که در سایت ثبت کرده اید به شما تحویل داده می شود.

یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خارجی است. در صورتی که نیاز به قطعات و لوازم یدکی دارید می توانید با خیالی راحت از سایت یدک مدرن خرید کنید. زیرا محصولات ارائه شده در سایت یدک مدرن دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.