ایمن سازی خودرو

7 راهکار اساسی برای ایمن سازی خودرو

ایمن سازی خودرو برای جلوگیری از دزدیده شدن آن کمک بزرگی به شما می کند. از آن جایی که قیمت خودرو در بازار خودروی کشور بسیار بالا رفته است، طمع سارقان برای دزدیدن اتومبیل ها بیشتر شده است. به همین دلیل نمی توانید تنها به راهکارهای امنیتی که خودرو سازان روی اتومبیل ها تعبیه کرده اند تکیه کنید. با توجه به اهمیت بالای این موضوع در این نوشته تصمیم داریم ده راهکار اساسی برای ایمن سازی خودرو ارائه دهیم.

ایمن سازی خودرو با توجه به روش های سرقت خودرو

سارقان خودرو با استفاده از نقاط ضعفی که در سیستم های امنیتی اتومبیل ها وجود دارد، اقدام به سرقت خودرو می کنند. به همین دلیل لازم است همه ما با این نقاط ضعف و راهکارهای رفع این مشکلات آشنا باشیم تا بتوانیم دارایی خود را حفظ کنیم.

اغلب راننده ها برای بالا بردن امنیت خودروی خود از وسایلی مانند دزدگیر، قفل رینگ، قفل پدال، قفل فرمان، قفل کاپوت، قفل پنل ضبط، سوئیچ مخفی و … استفاده می کنند. یکی از  جدیدترین راه هایی که برای ایمن سازی خودرو پیشنهاد می شود این است که از جی پی اس خودرو استفاده کنیم.

ایمن کردن خودرو
ایمن کردن خودرو

استفاده از قفل کاپوت برای بالا بردن امنیت خودرو

همان طور که می دانید لوازم و قطعاتی که در کاپوت و محفظه موتور خودرو قرار دارند نیز مورد طمع سارقان قرار می گیرند. خصوصا قطعات ارزشمندی مانند کامپیوتر خودرو، باتری اتومبیل و …

استفاده از قفل کاپوت به شما کمک می کند تا بتوانید امنیت این قطعات ارزشمند را حفظ کنید. برای استفاده از قفل کاپوت تنها کافی است که اهرم آن را به دماغه خودرو متصل کنید. درست است که کارخانه های خودرو سازی قفلی را جهت تأمین امنیت کاپوت تعبیه کرده اند اما استفاده از قفل کاپوت در کنار این قفل می تواند ایمن سازی خودرو را بیشتر کند.

در صورتی که قطعات و لوازم یدکی خودروی شما به سرقت رفته است و یا به هر دلیل دیگری نیاز به تعویض قطعات یدکی دارید می توانید با خیالی آسوده از سایت فروشگاه یدک مدرن خرید کنید. یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی خودروهای داخلی و خارجی است. لوازم یدکی ارائه شده در سایت یدک مدرن دارای قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشند. برای خرید لوازم یدکی لیفان و سایر خودروهای داخلی و خارجی می توانید به راحتی و به صورت آنلاین از سایت یدک مدرن استفاده کنید.

استفاده از قفل پنل ضبط یکی از راهکارهای ایمن سازی خودرو

سرقت پنل ضبط و سیستم صوتی خودرو، از قدیم یکی از بالاترین آمار در میان آمار سرقت قطعات خودرو بوده است. زیرا سارقان می توانند به راحتی و با شکستن شیشه اتومبیل، سیستم صوتی خودروی شما را به سرقت ببرند. با توجه به سیستم های صوتی پیشرفته ای که این روزها در خودروها استفاده می شود و با توجه به قیمت بالای این سیستم ها راهکارهایی برای جلوگیری از دسترسی سارقان به سیستم های صوتی طراحی شده است.

یکی از راهکارهای ایمن سازی خودرو برای جلوگیری از به سرقت بردن سیستم صوتی خودرو، استفاده از قفل پنل ضبط می باشد.

بالا بردن امنیت خودرو با استفاده از جی پی اس

همان طور که گفتیم یکی از جدیدترین راهکارهایی که برای بالا بردن ایمنی خودرو در برابر سارقان طراحی شده است، استفاده از جی پی اس می باشد. استفاده از جی پی اس یکی از برترین سیستم های امنیتی در دنیا به حساب می آید. بزرگترین مزیت استفاده از جی پی اس نسبت به سایر موارد تأمین امنیت خودرو این است که اگر خودروی شما به سرقت رفت می توانید آن را ردیابی کرده و بیابید.

استفاده از قفل پدال و قفل فرمان برای ایمن سازی خودرو

ایمن سازی خودرو با قفل پدال
ایمن سازی خودرو با قفل پدال

یکی دیگر از مواردی که برای جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو باید رعایت شود، استفاده از قفل پدال و قفل فرمان می باشد. زمانی که خودروی شما مجهز به قفل پدال و قفل فرمان باشد سارقین نمی توانند از فرمان و پدال خودرو استفاده کنند. از آن جایی که باز کردن این قفل ها نیز کار زمان بر و دشواری است، سارقان با دیدن آن ها از دزدیدن خودروی شما منصرف خواهند شد.

یکی از کاربردی ترین انواع مختلف قفل های پدال و فرمان، مدل هایی هستند که همزمان به پدال و فرمان بسته می شوند.

استفاده از دزدگیر برای جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو

معمولا تمام خودروها از دزدگیر برای ایمن سازی خودرو استفاده می کنند. البته دزدگیرها تنوع بسیار زیادی دارند و در مدل های متنوع و با قابلیت های گوناگون در قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. بدیهی است که ایمنی و امنیت ایجاد شده توسط دزدگیرهای پیشرفته تر، در سطح بالاتری هستند.

برخی از پیشرفته ترین انواع دزدگیرها دارای قابلیت استفاده از سیم کارت در آنها و یا دزدگیرهای تصویری می باشند. همچنین دزدگیرهایی در بازار وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید خودرو را از فاصله بسیار دوری خاموش کنید. استفاده از این نوع دزدگیرهای پیشرفته می تواند امنیت خودرو را بسیار بالا ببرد.

برای خرید لوازم یدکی مورد نیاز خودرو می توانید به صورت آنلاین از سایت یدک مدرن اقدام به خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو کنید. لوازم یدکی ارائه شده توسط فروشگاه یدک مدرن کیفیت بالایی دارند. می توانید با اطمینان خاطر از این قطعات در خودروی خود استفاده کنید. قیمت لوازم یدکی لیفان و سایر خودروها را می توانید در سایت یدک مدرن مشاهده کرده و با قیمت سایر فروشگاه ها مقایسه کنید.

بالا بردن امنیت خودرو با دزدگیر
بالا بردن امنیت خودرو با دزدگیر

استفاده از قفل رینگ برای بالا بردن امنیت خودرو

یکی دیگر از راهکارهایی که برای ایمن سازی خودرو ارائه می شود، استفاده از قفل رینگ می باشد. رینگ های گران قیمت نیز از جمله عواملی هستند که نظر سارقان را به سمت خود جلب می کنند. قفل رینگ دارای مدل های مختلفی می باشد. یکی از کاربردی ترین انواع قفل های رینگ مدلی است که به طور همزمان رینگ و لاستیک را قفل می کند و شبیه به چنگال می باشد.

یکی دیگر از انواع قفل رینگ ها مدلی است که شبیه به پیچ می باشد و به رینگ وصل می شود. این نوع از قفل رینگ ها تنها با آچار مخصوص آن باز می شوند.

محصولات یدک مدرن

سایت فروشگاه یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خارجی می باشد. لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود را می توانید به صورت آنلاین از سایت یدک مدرن خریداری کنید. سفارش شما در اسرع وقت در همان آدرسی که در سایت ثبت می کنید به شما تحویل داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.