آموزش پولیش حرفه ای بدنه ماشین

آموزش پولیش حرفه ای بدنه خودرو + فیلم

پولیش حرفه ای بدنه ماشین به دو صورت دستی و ماشینی انجام می شود. پولیش زدن ماشین سبب می شود تا رنگ بدنه خودرو زیبا و درخشنده شود. به طور کلی باید به ظاهر و داخل ماشین رسیدگی کرد. در غیر این صورت هم عملکرد ماشین به تدریج بسیار ضعیف خواهد شد و هم ظاهر بسیار بدی پیدا می کند. پولیش زدن بدنه ماشین کمک می کند تا خطوط ریزی که روی بدنه ماشین دیده می شوند از بین بروند. هم چنین اگر بتوانید از پس پولیش حرفه ای بدنه ماشین بر بیایید می توانید کدر شدن رنگ خودرو را نیز بر طرف کنید.

البته موضوعی که باید در این مورد به خاطر داشته باشید این است که بهتر است تنها سالی یک بار بدنه خودرو را پولیش کنید. زیرا پولیش زدن مداوم و زیاد به رنگ بدنه خودروی شما آسیب می زند. هم چنین از واکس بدنه خودرو نیز هر چند ماه یکبار می توانید استفاده کنید.

آموزش پولیش حرفه ای بدنه ماشین

در این نوشته قصد داریم نحوه پولیش زدن بدنه ماشین به روش دستی به صورت حرفه ای را آموزش دهیم. این آموزش را به صورت گام به گام و همراه با فیلم ارائه می دهیم تا بتوانید به راحتی از این آموزش استفاده کنید. برای انجام این کار به یک قوطی پولیش و چند تکه پارچه پنبه ای و نرم احتیاج دارید. البته به یاد داشته باشید که چندین نوع پولیش در بازار وجود دارد. به همین جهت در هنگام خرید پولیش باید به نوع آن و موارد مصرف آن توجه داشته باشید و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. بهترین پارچه هایی که می توانید برای این کار مورد استفاده قرار دهید عبارتند از:

 • پارچه میکروفیبر
 • حوله نرم پرز دار
 • پنبه نرم
 • نمد و پارچه پولیش

نحوه پولیش زدن  ماشین با دست

آموزش پولیش حرفه ای بدنه ماشین
آموزش پولیش حرفه ای بدنه ماشین

زمانی که می خواهید پولیش حرفه ای بدنه ماشین را شروع کنید باید توجه داشته باشید که سطح خودرو کثیف و گلی نباشد. زیرا اگر قطعات گل روی خودرو باشد همین قطعات در زمان پولیش زدن، بدنه خودرو را خط می اندازند. در صورت نیاز باید بدنه خودرو را به صورت سطحی بشوئید و خودرو را در محلی قرار دهید تا کاملا خشک شود و هیچ رطوبتی روی آن نماند.

نکته دیگری که قبل از شروع پولیش کاری باید مورد توجه قرار دهید دمای بدنه ماشین است. به یاد داشته باشید که اگر بدنه خودرو خیلی داغ یا خیلی سرد باشد پولیش روی آن می ماسد.

آموزش پولیش زدن بدنه ماشین

بهتر است از دو حوله تمیز و ضخیم با ابعاد حدودا 30‍×30 سانتی متر استفاده کنید. یکی از حوله ها برای پولیش کردن و حوله دیگر برای تمیز کردن به کار می رود. حوله ها را تا بزنید و کار را شروع کنید. مقداری از پولیش را روی قسمت مورد نظرتان از بدنه خودرو بمالید و با پارچه شروع به مالش آن کنید. حرکت مالش را باید به صورت پیوسته و یک شکل انجام دهید مثلا به صورت دایره ای یا خطوط رفت و برگشتی. علاوه بر ثابت بودن نوع حرکت باید فشاری که وارد می کنید و سرعت حرکتتان هم در طول مدت پولیش زدن ثابت بماند.

بهتر است ابتدا به صورت عمودی روی خراش ها حرکت کنید و سپس جهت حرکت را تغییر دهید. اگر به صورت خطی حرکت می کنید بهتر است جهت حرکت رفت و برگشت را به صورت مرحله اي  90 درجه بچرخانيد. اگر هم به صورت چرخشی حرکت می کنید می توانید در زمان های مختلف جهت چرخش را معکوس کنید.

باید تا زمانی که تمام آثار پولیش از روی بدنه خودرو پاک شود حرکت مالش را ادامه دهید. پس از آن اگر دیدید که باز هم نیاز به پولیش کاری است دوباره باید از مواد پولیش روی بدنه بزنید و مالش را ادامه دهید.

پولیش حرفه ای بدنه ماشین

اگر خراش روی بدنه ماشین خیلی عمیق بود و با پولیش نرم بر طرف نمی شد باید از پولیش زبر استفاده کنید. البته توجه کنید که باید مقداری از پولیش زبر را روی همان قسمت خراشیدگی قرار دهید و سپس مالش را شروع کنید. اگر دیدید که آن قسمت هایی که پولیش زبر کشیده اید مات شده است باید دوباره پولیش نرم بکشید تا براق شوند.

زمانی که پولیش کاری شما تمام شد باید سطح بدنه ماشین را با پارچه کاملا تمیز کنید یا اینکه خودرو را بشوئید.

انواع پولیش خودرو
انواع پولیش خودرو

موارد استفاده از پولیش بدنه خودرو

برخی از مواردی که بدنه خودرو به پولیش احتیاج پیدا می کند عبارتند از:

 1. زمانی که خودرو را از کارخانه خودرو سازی تحویل می گیرید رنگ بدنه آن موج هایی یکنواخت دارد. در این صورت اگر خودرو را پولیش کنید رنگ آن جلوه زیباتر و بهتری خواهد گرفت. اصولا کارخانه ها ماشین ها را پولیش نمی کنند. برخی از کارخانه ها هم که خودروهایشان را پولیش می زنند این کار را کاملا سطحی انجام می دهند و دلیل پولیش زدنشان هم تنها حذف گرد و غبارهای جزئی که در حد فاصل اتاق رنگ و کوره به بدنه خودرو می چسبد می باشد.
 2. پس از مدتی متوجه می شوید که رنگ خودروی شما کدر شده است و دیگر درخشندگی قبل را ندارد. دلیل این اتفاق می تواند شرایط مختلف آب و هوایی و یا دانه های ریز گرد و غباری که در هوا معلق هستند و به خودروی شما برخورد می کنند باشد. در این صورت می توانید با پولیش حرفه ای بدنه ماشین، کدر بودن رنگ بدنه خودرو را از بین برده و رنگ آن را درخشنده و زیبا کنید.
 3. تصادفات جزئی سبب ایجاد خطوط و خراشیدگی هایی روی بدنه خودرو می شوند. برای از بین بردن این خراشیدگی ها و سائیدگی ها می توانید از پولیش بدنه خودرو استفاده کنید.
 4. زمانی که بر اثر بروز تصادف رانندگی، قسمتی از خودروی شما قر شود باید آن قسمت از اتومبیل را صافکاری و نقاشی کنید. پس از نقاشی کردن باید آن قسمت از بدنه را پولیش کنید تا رنگ آن کاملا درخشنده و براق شود.

قبل و بعد پولیش ماشین

در این نوشته به آموزش پولیش حرفه ای بدنه ماشین پرداختیم. در این قسمت تمام مراحل قبل و بعد پولیش ماشین را به صورت تیتر وار مرور می کنیم.

 • ابتدا باید خودرو را به صورت سطحی بشوئید تا کثیف یا گلی نباشد.
 • دقت کنید که سطح بدنه خودرو داغ یا سرد نباشد.
 • با توجه به نوع خراش، پولیش مناسب را انتخاب و خریداری کنید.
 • مقداری پولیش روی خراش بریزید و با پارچه مناسب بمالید.
 • در انتها بدنه خودرو را با دستمال دیگری تمیز کنید.
نحوه پولیش زدن ماشین با دست
نحوه پولیش زدن ماشین با دست

محصولات یدک مدرن

یدک مدرن ارائه دهنده انواع لوازم یدکی خودروهای داخلی و خارجی است. در صورتی که نیاز به لوازم یدکی دارید می توانید با خیالی آسوده از سایت یدک مدرن خریداری کنید. زیرا تمامی محصولات ارائه شده توسط یدک مدرن دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.