بهترین لنت ترمز مناسب خودرو

بهترین لنت ترمز مناسب خودروی شما کدام است؟

بهترین لنت ترمز مناسب خودرو دارای ویژگی های خاصی است. هر راننده ای باید این ویژگی ها را بشناسد. در این نوشته سعی کرده ایم به بیان و بررسی ویژگی های بهترین لنت ترمز خودرو بپردازیم. همان طور که می دانید قابلیت ترمز خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد. درست عمل کردن ترمز می تواند جلوی حوادث بسیار ناگواری را بگیرد. همین نکته می تواند نشان دهنده اهمیت لنت ترمز نیز باشد.

زمانی که قصد می کنید خودرو را از ادامه حرکت نگه دارید ترمز می کنید. در این هنگام، لنت ترمز است که اصطکاک لازم مورد نیاز برای توقف خودرو را ایجاد می کند. در این صورت اگر لنت ترمز خوبی برای خودروی خود تهیه نکرده باشید بی شک دچار تصادف و اتفاقات ناگواری خواهید شد.

با توجه به همین توضیحات می توان نتیجه گرفت که لنت ترمز، در واقع یکی از مهم ترین بخش های ایمنی خودرو به حساب می آید. به همین جهت اصرار می شود که حتما دقت کنید تا بهترین لنت ترمز مناسب خودرو را بشناسید و تهیه کنید.

بهترین لنت ترمز مناسب خودرو چیست؟

بهترین لنت ترمز مناسب خودرو
بهترین لنت ترمز مناسب خودرو

قبل از هر چیزی به ارائه توضیحاتی در مورد معرفی و کاربرد لنت ترمز می پردازیم. زمانی که راننده پدال ترمز خودرو را می فشارد، اصطکاکی بین ترمز و دیسک ها ایجاد می شود. در واقع سیستم ترمز خودرو با ایجاد این اصطکاک می تواند خودرو را از حرکت متوقف کند.

لنت ترمز یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های سیستم ترمز به حساب می آید. لنت ترمز از یک بخش نرم و یک بخش سفت و سخت که فلزی است ساخته شده است. این دو بخش با برچ و یا توسط چسب به یکدیگر متصل شده اند. در زمان ترمز گرفتن، قسمت نرم لنت ترمز با دیسک ترمز برخورد می کند و اصطکاکی ایجاد می کند. به این ترتیب سرعت خودرو کم می شود و یا کاملا متوقف می شود.

زمان تعویض لنت ترمز خودرو

زمانی که قسمت نرم لنت ترمز به پایان برسد، در هنگام ترمز گرفتن صدای جیغ مانندی به گوش می رسد. علت این صدا، تماس داشتن قسمتی از بخش فلزی لنت ترمز با دیسک ها می باشد. این صدا به شما یادآوری می کند که باید لنت ترمز را تعویض کنید. زمانی که تصمیم به تعویض لنت ترمز گرفتید فراموش نکنید که با توجه به نوع خودروی خود، بهترین لنت ترمز مناسب خودرو را تهیه کنید.

نکته مهمی که نباید فراموش کنید، تعویض به موقع لنت ترمز است. اگر لنت ترمز خودرو را به موقع تعویض نکنید امکان ایجاد حوادث ناگوار و البته تحمیل صدمات مالی بسیار زیاد است. برای مثال عدم تعویض به موقع لنت ترمز باعث خط افتادن روی دیسک ترمز می شود. علاوه بر این ممکن است بر اثر عدم تعویض لنت ترمز، کفشک های ترمز نیز دچار شکستگی شوند.

مشخصات لنت ترمز خوب
مشخصات لنت ترمز خوب

عوامل متعدد و متنوع ای روی زمان مناسب تعویض لنت ترمز اثر می گذارند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • نوع مسیر
 • جنس لنت
 • ترافیک مسیر
 • شرایط رانندگی
 • میزان استفاده از ترمزها

انواع مختلف لنت ترمز خودرو

لنت ترمز دارای انواع بسیار مختلفی است. هر کدام از این موارد نیز دارای ویژگی های خاصی می باشند. بهتر است معایب و مزایای انواع لنت ترمز خودرو را بشناسید تا بتوانید بهترین لنت ترمز مناسب خودرو را خریداری کنید. در این قسمت به بیان و بررسی برخی از این انواع مختلف لنت ترمزها می پردازیم.

لنت های تمام فلزی

برای ساخت لنت های تمام فلزی به جای گرافیت از روانگرهای کامپوزیت استفاده شده است. قدرت بازدارندگی زیاد در تمام شرایط و ایجاد اصطکاک مناسب از مزایای مهم این نوع لنت ها می باشد. برخی از معایب لنت های تمام فلزی عبارتند از:

 1. استفاده از لنت های تمام فلزی سبب خورندگی بیشتر دیسک ترمز می شود.
 2. این نوع لنت ها عمر کوتاه تری نسبت به سایر لنت ترمزها دارند.
 3. استفاده از لنت های تمام فلزی سبب ایجاد سر و صدای زیادی می شود.

در صورتی که می خواهید بهترین لنت ترمز مناسب خودرو را خریداری کنید، فراموش نکنید که این نوع لنت ترمزها برای خودروهای عادی مناسب نیستند.

لنت های نیمه فلزی

لنت های نیمه فلزی، پر کاربردترین لنت هایی هستند که برای خودروهای عادی استفاده می شوند. برای ساخت این نوع لنت ها از آهن، فولاد و گرافیت استفاده می شود. کارکرد لنت های نیمه فلزی معمولا بین سی تا هشتاد هزار کیلومتر است. برخی از مزایای این نوع لنت ها عبارتند از:

 1. لنت های نیمه فلزی دیرتر داغ می شوند و انتقال حرارت خوبی دارند.
 2. طول عمر این نوع لنت ها تقریبا بالا است.
 3. لنت های نیمه فلزی قیمت مناسبی دارند.

اگر به فکر انتخاب بهترین لنت ترمز مناسب خودرو هستید، لنت های نیمه فلزی با توجه به مزایایی که گفته شد، انتخاب مناسبی برای خودروهای سواری به حساب می آیند.

لنت ترمز ارگانیک

بهترین مدل های لنت ترمز خودرو
بهترین مدل های لنت ترمز خودرو

یکی از انواع مختلف لنت های ترمز، لنت هایی هستند که از مواد ارگانیک ساخته شده اند. گفته می شود که لنت های ارگانیک سبب افزایش طول عمر سایر اجزای سیستم ترمز خودرو می شوند.  از جمله معایب این نوع لنت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طول عمر لنت های ارگانیک تقریبا کمتر از سایر انواع لنت ترمز است.

زمانی که این نوع لنت ترمزها خیس می شوند، توانایی آن ها برای متوقف کردن خودرو بسیار کم می شود.

در سرازیری ها و یا در مواقع یدک کشی، لنت های ارگانیک، قدرت مورد نیاز برای توقف خودرو را ندارند.

اگر به فکر خرید بهترین لنت ترمز مناسب خودرو هستید، فراموش نکنید که لنت های ارگانیک برای استفاده در جاده های پر ترافیک مناسب نیستند.

لنت ترمز سرامیکی

یکی دیگر از انواع مختلف لنت ترمزها، لنت ترمز سرامیکی است. برای ساخت این نوع لنت ها به جای فولاد از مس استفاده شده است. استفاده از مس سبب شده است تا لنت های سرامیکی انتقال حرارت بیشتری داشته باشند و خنک تر بمانند. از این نوع لنت ها بیشتر در ماشین های مسابقه ای استفاده می شود. مزایای این نوع لنت ها عبارتند از:

 1. استفاده از مس سبب خنک تر ماندن لنت می شود.
 2. استفاده از مس سبب افزایش طول عمر این نوع لنت ترمزها می شود.
 3. لنت های سرامیکی صدای بسیار کمی دارند.
 4. برخی از معایب این نوع لنت ها عبارتند از:
 5. لنت های سرامیکی، قیمت زیادی دارند.

در هنگام وجود رطوبت زیاد و یا سرمای زیاد، این نوع لنت ها کارایی لازم را ندارند.

اگر به فکر خرید بهترین لنت ترمز مناسب خودرو هستید می توانید با خیالی آسوده از سایت فروشگاه یدک مدرن خرید کنید. یدک مدرن ارائه کننده انواع لوازم یدکی با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.