ضد عفونی کردن خودرو در برابر کرونا

روش های ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا

ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این روزها همه ما به نوعی با ویروس کرونا درگیر هستیم. همان طور که می دانید مهم ترین راه جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، ضد عفونی کردن مرتب سطوح است. خودرو نیز به عنوان وسیله ای که مدام مورد استفاده ما قرار می گیرد، باید به صورت مرتب و مکرر ضد عفونی شود. در این نوشته سعی کرده ایم روش های ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس را بیان و بررسی کنیم.

 ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا

چندین ماه است که تمام جهان در حال جنگیدن با ویروس کرونا می باشد. این ویروس کوچک به قدری قدرتمند است که توانسته سبک زندگی تمام انسان ها را تحت الشاع خود قرار دهد. تنها دفاع ما در برابر حملات این ویروس منحوس، ضد عفونی کردن دست ها و سطوحی است که با آن ها در تماس هستیم. یکی از مهم ترین مواردی که در این خصوص نباید فراموش کنیم ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا است. در این قسمت به ارائه راه کارهایی در این مورد می پردازیم.

مهم ترین روش های ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا

راه های ضد عفونی کردن خودرو
راه های ضد عفونی کردن خودرو

ضد عفونی کردن خودرو با روش های گوناگونی امکان پذیر است. ما سعی کرده ایم روش های ساده ای را که انجامشان برای همه افراد ممکن است بیان و یاد آوری کنیم. برخی از مهم ترین روش های ضد عفونی  کردن خودرو در برابر ویروس عبارتند از:

استفاده از محلول آب، جوش شیرین و سرکه برای ضد عفونی کردن خودرو

از آن جایی که محلول های ضد عفونی کننده حاوی الکل مستعد اشتعال هستند، استفاده از آن ها برای ضد عفونی کردن خودرو توصیه نمی شود. محلول جوش شیرین، آب و سرکه قدرت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی بالایی دارد. و می تواند جایگزین خوبی برای ضد عفونی کننده های الکلی باشد. برای تهیه این محلول باید به ترتیب زیر عمل کنید:

  • یک چهارم پیمانه سرکه را داخل چهار پیمانه آب داغ می ریزیم.
  • دو قاشق غذا خوری جوش شیرین را داخل محلول بالا می ریزیم
  • یک لیمو ترش را نصف می کنیم و با پوست داخل محلول می اندازیم.
  • بعد از اینکه محلول سرکه، آب، جوش شیرین خنک شد، چهار قطره روغن معطر در آن می ریزیم.
  • حالا لیمو ها را خارج کنید و در محلول بفشارید.
  • محلول بالا را از صافی رد می کنیم.

حالا از این محلول روی سطوح مختلف خودرو اسپری کنید. بعد از اسپری کردن با دستمال تمیز روی سطوح بکشید. این یک روش عالی برای ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا می باشد. البته به یاد داشته باشید از آن جایی که قدرت پاک کنندگی جوش شیرین خیلی زیاد است، باید مراقب باشید که این محلول به رنگ قسمت های مختلف خودرو آسیب وارد نکند.

محلول آب و سرکه سفید برای ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا

برای ضدعفونی کردن خودرو می توانید از محلول آب و سرکه سفید استفاده کنید. همان طور که گفته شد، استفاده از محلول های ضدعفونی کننده ای که درصد بالایی الکل دارند چندان توصیه نمی شود. برای تهیه کردن محلول ضد عفونی کننده آب و سرکه باید به میزان برابر آب و سرکه سفید را مخلوط کنید. این محلول را روی قسمت های مختلف خودرو اسپری کنید.

سایر موارد مقابله با ویروس کرونا در خوردو

ضد عفونی کردن خودرو
ضد عفونی کردن خودرو

جدا از بحث ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا، موارد دیگری نیز در این باب موجود است که باید مورد توجه قرار گیرید. رعایت این موارد کمک می کند تا ریسک ابتلا به ویروس کرونا کاهش یابد. برخی از این موارد عبارتند از:

آویزان نکردن ماسک به آینه خودرو

از زمانی که پای ویروس کرونا به زندگی هایمان باز شده است، ماسک به یکی از وسایل ضروری برای خارج شدن از منزل تبدیل شده است. دیگر همه ما به بودن ماسک روی صورتمان عادت کرده ایم. خوب می دانیم که وجود ماسک یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا می باشد.

گاهی دیده می شود که راننده خودرو ماسک آلوده خود را به آیینه اتومبیل آویزان می کند. این کار بسیار خطرناک است. هربار که راننده قصد دارد آینه را تنظیم کند، دستش با ماسک آلوده تماس پیدا می کند. ممکن است در حین حرکت خودرو، ماسک با شیشه اتومبیل نیز در تماس باشد. علاوه بر این ماسکی که استفاده شده است سرشار از آلودگی و ویروس است و بودنش در محیط بسته ی خودرو کاملا مضر است. علاوه بر ضد عفونی کردن خودرو در برابر ویروس کرونا، برای حفظ سلامتی خود و دیگران باید به این موارد نیز توجه کنید.

بالا نبودن مداوم شیشه ها

مقابله با کرونا در خودرو
مقابله با کرونا در خودرو

برای مقابله با ویروس کرونا بهتر است اجازه دهید هوا در داخل کابین خودرو در جریان باشد. بسته بودن مداوم شیشه های اتومبیل خصوصا زمانی که چند نفر در خودرو هستند خطرناک می باشد. زیرا در این صورت اگر یکی از سرنشینان مبتلا به ویروس کرونا باشد، هوای داخل خودرو را هم آلوده به ویروس می کند. به این ترتیب سلامتی سایر سرنشینان نیز به خطر می افتد.

به همین جهت گفته می شود که سعی کنید شیشه های خودرو به طور مداوم بالا نباشد. البته فراموش نکنید که این راه کارها به تنهایی کافی نیستند. حتما باید پس از هر بار تردد خودرو را به طور اصولی و کامل ضد عفونی کنید.

به طور کلی تا زمانی که این ویروس راه درمان یا واکسنی نداشته باشد، سبک زندگی ما نیز باید به همین گونه باشد. یعنی باید به طور مداوم به ضدعفونی کردن تمامی سطوح بپردازیم و از ضد عفون کردن خودرو در برابر ویروس کرونا نیز غافل نباشیم.

محصولات یدک مدرن

اگر قصد خرید لوازم یدکی خودرو دارید می توانید با خیالی آسوده از سایت فروشگاه یدک مدرن، محصولات مورد نظر خود را خریداری کنید. یدک مدرن ارئه کننده انواع لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خارجی با کیفیت بالا و قیمت مناسب است. علاوه بر لوازم یدکی می توانید لوازم شست و شوی خودرو را نیز از یدک مدرن با قیمتی مناسب تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.