بهترین آب رادیاتور ماشین

بهترین و مناسب ترین آب رادیاتور ماشین چیست؟

بهترین آب رادیاتور ماشین، آبی است که دارای برخی ویژگی های خاص باشد. برای مثال عدم وجود املاح و خالص بودن آب از ویژگی های بسیار مهم برای آب رادیاتور ماشین می باشند. همان طور که می دانید، رادیاتور یکی از مهم ترین اجزای موتور خودرو به حساب می آید. رادیاتور وظیفه دارد تا با به گردش درآوردن آب داخل موتور خودرو، اجزای داخلی خودرو را خنک نگه دارد. در واقع رادیاتور برای جلوگیری کردن از جوش آوردن خودرو نیاز به آب دارد.

ویژگی های بهترین آب رادیاتور ماشین چیست؟

همان طور که گفته شد، آب رادیاتور ماشین باید فاقد هر گونه املاح باشد. پس واضح است که نمی توانید از آب لوله کشی شهری به عنوان آب رادیاتور ماشین استفاده کنید. فراموش نکنید در صورتی که از آب ناخالص که املاح دارد به عنوان آب رادیاتور ماشین استفاده کنید این املاح در رادیاتور رسوب می کنند. علاوه بر این آهک موجود در آب لوله کشی شهری باعث زنگ زدن رادیاتور خودرو خواهد شد. برای مواجه نشدن با این مشکلات و آسیب ها توصیه می شود که از آب مقطر یا  آب مخصوص رادیاتور استفاده کنید.

بنابراین توضیحات، ناخالص بودن یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین آب رادیاتور ماشین است. البته قابل ذکر است که باید در کنار آب مخصوص رادیاتور ماشین از ضد یخ نیز استفاده کنید. استفاده از ضد بخ باعث می شود که موتور خودرو در زمستان ها یخ نزند. در تابستان ها نیز استفاده از ضد یخ سبب می شود که موتور خودرو جوش نیاورد. علاوه بر این ها، ضد یخ باعث طولانی تر شدن عمر موتور خودرو نیز می شود زیرا خاصیت ضد زنگی هم دارد.

بهترین آب رادیاتور ماشین
بهترین آب رادیاتور ماشین

آیا آب کولر گازی برای رادیاتور ماشین مناسب است؟

بسیار شنیده می شود که بهترین آب رادیاتور ماشین، آب کولر گازی است. این تصور که آب کولر گازی مانند آب مقطر است و هیچ نا خالصی و املاحی ندارد، تفکر اشتباهی است. ذرات معلق در هوا، دی اکسید کربن، دود سیگار، دود قلیون و … از طریق هوایی که در اتاق جریان دارد وارد کولر گازی می شود. به طوری که می شود گفت غلظت و نا خالصی آب کولر گازی از آب لوله کشی شهری نیز بیشتر است.

بنابراین استفاده از آب کولر گازی برای رادیاتور ماشین نیز همان آسیب هایی را که استفاده از آب لوله کشی به ماشین می زند، به همراه دارد، البته به مراتب بیشتر.

آب کولر گازی برای رادیاتور مناسبه؟
آب کولر گازی برای رادیاتور مناسبه؟

بهترین آب رادیاتور ماشین، آب مقطر است یا آب مخصوص رادیاتور؟

آب رادیاتور ماشین در مارک های متنوع ای تولید و در بازار عرضه می شود. آب مخصوص رادیاتور یا همان مایع خنک کننده رادیاتور را می توانید از فروشگاه های لوازم یدکی خودرو خریداری کنید. استفاده از آب مخصوص رادیاتور می تواند تا حدودی خیال شما را از به کار بردن بهترین آب رادیاتور ماشین آسوده کند. برای ساخت این محصول اصولا از پنجاه درصد آب و پنجاه درصد هم برخی مواد شیمیایی مانند اتیلن و پروپیلن گلیکول استفاده شده است.

برخی نیز عقیده دارند که بهترین آب رادیاتور ماشین، آب مقطر است. زیرا که آب مقطر فاقد هرگونه املاح و نا خالصی است. بنابراین به بدنه رادیاتور و مکانیک آن آسیب و ضربه ای نمی زند.

طرز تهیه آب رادیاتور ماشین در خانه

همان طور که گفته شد وجود املاح و نا خالصی ها در آب لوله کشی سبب آسیب رسیدن جدی به رادیاتور خودرو می شود. در حد امکان نباید از آب لوله کشی به عنوان آب رادیاتور ماشین استفاده کنید. اما اگر در شرایطی قرار گرفتید که چاره ای جز استفاده از آب لوله کشی برای رادیاتور ماشین نداشتید، نباید آب را به همین شکل در رادیاتور بریزید.

در این صورت فراموش نکنید که حتما آب لوله کشی را چندین بار به نقطه جوش برسانید. با این عمل برخی از املاح و نا خالصی های موجود در آب لوله کشی تا حدی ته نشین خواهد شد. به این روش آب لوله کشی تا اندازه ای به آب مقطر شبیه خواهد شد.

روش درست کردن آب مقطر در خانه به شکل زیر امکان پذیر است:

  • یک قابلمه را تا نیمه آب کنید.
  • کاسه ای را داخل آب قالبمه قرار دهید. توجه داشته باشید که کاسه حتما باید شناور باشد. نباید ته نشین شود.
  • اجازه دهید تا آب قابلمه جوش بیاید.
  • حالا در قابلمه را به صورت بر عکس روی قابلمه قرار دهید و روی آن را پر از قطعات یخ کنید.
  •  به تدریج می بینید که بخار جاصل شده پشت در قابلمه به صورت قطره های آب داخل کاسه می ریزند.
  • آبی که در کاسه جمع می شود، آب مقطر است.
  • نباید اجازه دهید که آب داخل کاسه به نقطه جوش برسد.
  • بعد از اینکه به مقدار لازم آب مقطر تولید کردید، قابلمه را از روی حرارت بر دارید.
  • اجازه دهید تا آب مقطر خنک شود و بعد آن را استفاده کنید.

آب رادیاتور سبز چیست؟

مطمئنا زمانی که به دنبال بهترین آب رادیاتور ماشین بوده اید به اصطلاح آب رادیاتور سبز نیز برخورده اید. جالب است بدانید که اضافه کردن مایع خنک کننده به آب رادیاتور ماشین، آب رادیاتور سبز ایجاد می شود. البته قابل ذکر است که آب رادیاتور قرمز یا آب رادیاتور نارنجی نیز داریم. در واقع این رنگ ها بیانگر اطلاعات متنوع ای هستند. برای مثال دمای انجماد، اینکه این آب رادیاتور برای چه نوع موتوری مناسب است، توانا بودن مقابله با خوردگی و … اطلاعاتی هستند که با توجه به رنگ آب رادیاتور می توانید آن ها را  تشخیص دهید. البته استفاده از آب رادیاتور سبز رنگ به پیدا کردن راحت تر نشتی نیز کمک می کند.

آب رادیاتور سبز
آب رادیاتور سبز

فروشگاه لوازم یدکی یدک مدرن

اگر به دنبال خرید لوازم یدکی خودرو هستید می توانید با خیالی آسوده از سایت فروشگاه یدک مدرن خریداری کنید. یدک مدرن عرضه کننده انواع لوازم یدکی با کیفیت است. محصولات ارائه شده در یدک مدرن، علاوه بر متنوع بودن، کیفیت بالایی نیز دارند و البته در قیمت مناسبی نیز عرضه می شوند. برای خرید بهترین آب رادیاتور ماشین نیز می توانید از یدک مدرن خرید کنید نسبت به کیفیت محصولی که تحویل می گیرید نیز کاملا خاطر جمع باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.