ایراد خودروهای چینی

5 ایراد شایع در خودروهای چینی

ایراد خودروهای چینی برای افرادی که قصد خرید این خودروها را دارند موضوع مهمی می باشد. این ایرادهای شایع می تواند تأثیرات زیادی روی تصمیم گیری مشتریان داشته باشد. به طور کلی خودروهای چینی جایگاه بالایی را در میان بازار خودروی ایران کسب کرده اند. کارخانه های خودروسازی چینی در طی این سال ها به تکنولوژی های خوبی در این زمینه رسیده اند. کیفیت خودروهای ساخت این کشور نیز در طی این سال ها پیشرفت خوبی داشته است. البته این موضوع بدیهی است که تمامی برندهای خودروسازی چینی با تکنولوژی روز همپا نشده اند و کیفیت پایین این خودروها دید مشتریان را به خودروهای چینی منفی کرده است. در این نوشته پنج ایراد خودروهای چینی را مطرح و در حدی بررسی خواهیم کرد. اگر به فکر خرید خودروی چینی هستید، پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها دنبال کنید تا تصمیم درستی بگیرید و از خرید خود پشیمان نشوید.

  • ضعف ایمنی، ایراد خودروهای چینی است:

مطمئنا قبل از خرید خودرو باید پرس و جوهای زیادی کنید و تا حد امکان با افراد حاذق در این زمینه مشورت داشته باشید. خرید خودرو آن هم با توجه به اوضاع اقتصادی موجود و بالا رفتن صعودی نرخ خودروها، تصمیم مهمی می باشد که قبل از اقدام به آن باید به طور جدی تحقیق کنید. در مورد خودروهای چینی، حواشی زیادی مطرح شده است. موضوعات مهمی در مورد ایراد خودروهای چینی گفته می شود که جای تأمل دارد. یکی از ایرادات شایع خودروهای چینی، بحث ضعف ایمنی این خودرها می باشد.

واضح است که یکی از مهم ترین مسائل در مورد خودرو، ایمن بودن آن خودرو از هر لحاظ می باشد. با توجه به آمار تأسف انگیز و بالای تصادفات در ایران به این نتیجه می رسیم که ایمن بودن خودرو رابطه مستقیم با حفظ جان انسان دارد. با توجه به اینکه ایمنی ضعیف یک ایراد خودروهای چینی است که بسیار مطرح می شود باید در تصمیم خرید خودروی چینی کمی بیشتر تأمل کرد. برای مثال در میان خودروهای چینی، عدم ایمنی مناسب در خودروی چری QQ بارها مطرح شده است. البته واقعا جای بسی تأسف است که هیچ اقدامی در رابطه با حل این ایراد و مشکل انجام نشده است.

  • ایراد ترمز JAC J5 اتوماتیک

 

ایراد خودروهای چینی
ایراد خودروهای چینی

 

برای بررسی کردن ایراد خودروهای چینی، مثالی دیگر در مورد یکی دیگر از خودرهای چینی موجود در بازار ایران مطرح می کنیم. خودروی JAC J5  یکی از زیباترین خودورهای چینی موجود در ایران است که فروش بالایی نیز دارد. از ویژگی های مثبت و امتیازات این خودرو می توان به طراحی زیبای نما و ظاهر آن و هم چنین پیشرانه مهندسی شده توسط میتسوبیشی اشاره کرد. مشکلی که در سیستم ترمز این خودرو وجود دارد از جمله ایراد خودروهای چینی به حساب می آید. ترمز خودروی JAC J5 بعد از روشن کردن خودرو در صبح تا چند ثانیه به خوبی عمل نخواهد کرد. مشخص است که سالم بودن سیستم ترمز تا چه حد در جلوگیری کردن از ایجاد سوانح رانندگی اهمیت دارد. البته قابل ذکر است که شرکت عرضه کننده این خودروی زیبای چینی فراخوانی برای رفع این مشکل داده است تا مالکین این خودرو برای رفع این ایراد مراجعه کنند.

  • ایراد خودروهای چینی: ضعف دیسک و صفحه کلاچ MVM 315

 

مشکل و ایراد خودروهای چینی
مشکل و ایراد خودروهای چینی

یکی دیگر از خودروهای چینی که در بازار خودروی ایران به فروش می رسد، چری فالوین یا همان MVM 315 می باشد. از ویژگی های این خودرو، پیشرانه یک و نیم لیتری با 115 اسب بخار قدرت اسمی است. داغ کردن صفحه کلاچ یکی از ایرادهای مهم این خودروی چینی است. ضعف کیفیتی صفحه کلاچ که یک ایراد خودروهای چینی ( در خودروی چری فالوین) است، صاحبان این خودرو را در مسیرهایی با ترافیک سنگین و مسیرهای سر بالا بسیار اذیت کرده است.

  • انحراف به راست جیلی EC 7

یکی دیگر از موارد ایراد خودروهای چینی را در این قسمت با ذکر مثال بررسی خواهیم کرد. خودروی جیلی EC 7 یکی دیگر از خودروهای چینی موجود در بازار ایران می باشد. یک امتیاز این خودروی چینی، ایمنی نسبتا بالای آن است. جالب است بدانید که مرکز تست تصادف اروپا، چهار ستاره ایمنی به این خودروی چینی داده است. ایراد و مشکلی که در این خودرو دیده شده است، انحراف به راست آن در سرعت های بالا می باشد. مطمئنا این ایراد باعث ایجاد سوانح رانندگی شدیدی می شود. اما متأسفانه هنوز اقدامی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است.

  • زاویه چرخ لیفان X60

ایراد لیفان ایکس 60
ایراد لیفان ایکس 60

خودروی لیفان X60 سومین مدل ارائه شده توسط این شرکت خودرو سازی چینی می باشد. زاویه چرخ های عقب این خودرو از ایرادات مهم و چشمگیر موجود در آن است. البته ضعف دیسک صفحه و کلاچ نیز از ایرادات لیفان X60 به حساب می آید. صاحبان این خودرو در مسیرهای سر بالایی به علت وجود ایراد در مجوعه کلاچ و دیسک صفحه با مشکل مواجه می شوند. مشکل زاویه چرخ های عقب این خودرو نیز سبب ایجاد خوردگی شدید در لبه های داخلی تایرهای عقب می شود. فراموش نکنید که این ایراد خودروهای چینی ( در خودوری لیفان X60) سبب می شود تا در صورت استفاده از تایرهای پهن و عریض، چرخ با لوله انتقال بنزین تماس پیدا کند. این تماس مشکلات جدی را به بار می آورد.

قابل ذکر است که خودروی لیفان 520 نیز دارای مشکلات فنی بود اما این اشکالات به مرور توسط شرکت مونتاژ کننده آن حل شد. هم چنین خودروی لیفان 620 نیز به علت کوچک بودن ابعاد رادیاتور دارای ایراد خنک کاری نامناسب بود که این مشکل نیز توسط شرکت مربوط به آن حل شد.

  1. در این نوشته تنها پنج ایراد خودروهای چینی را بررسی کردیم که نشان دهنده مشتی از خروار می باشد.
  2. التبه باید توجه داشت که برخی از خودروها و برندهای خودرو سازی چینی نیز دارای ویژگی های مثبت زیادی هستند و کیفیت بالایی دارند.
  3. به هر حال قبل از اقدام به خرید خودروی چینی حتما گزینه های انتخابی خود را به درستی و دقت زیاد بررسی کنید.
  4. ایراد خودروهای چینی را از افراد حاذق در این زمینه جویا شده و بعد دست به انتخاب قطعی و خرید بزنید.
  5. به یاد داشته باشید که ایمنی بودن خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند تضمین کننده جان شما و خانواده تان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.