روکش صندلی

بهترین روکش صندلی پراید

 بهترین روکش صندلی پراید، روکشی است که نه تنها از صندلی های خودرو محافظت کند، بلکه کیفیت مناسبی داشته باشد و قیمت آن نیز   مناسب با کیفیت آن باشد. اگر در فکر تعویض روکش صندلی های خودروی خود هستید و به دنبال انتخاب و خرید بهترین روکش صندلی پراید می   باشید پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها بخوانید.

 ویژگی های بهترین روکش صندلی پراید

روکش صندلی خودرو هم باعث محافظت از صندلی ها می شود و هم خودرو را زیباتر می کند. بهتر است که از روکش صندلی با کیفیت و استاندارد برای محافظت صندلی های خودرو استفاده شود چرا که خرید روکش و یا تعویض روکش صندلی خودرو بسیار مقرن به صرفه تر از تعویض خود صندلی می باشد. هم چنین هر بار که شما روکش صندلی خودرو خود را تعویض می کنید ظاهر خودرو کاملا عوض می شود و حس تازه ای به شما خواهد داد. به یاد داشته باشید که داخل خودرو نیز مانند داخل خانه نیاز به مراقبت و صرف هزینه دارد.

بهترین روکش صندلی پراید
بهترین روکش صندلی پراید

برخی از نکات مهمی  که هنگام انتخاب و خرید روکش صندلی خودرو باید به آن ها توجه داشته باشید، عبارتند از:

1- جنس و کیفیت روکش صندلی خودرو

2- قابل شست شو بودن روکش صندلی

3- مقاوم بودن روکش صندلی خودرو در برابر آب و نور

4- عدم تغییر کیفیت در برابر نور و بعد از شست و شو

5- استاندارد بودن روکش صندلی خودرو

 6- جذب کم نور و گرما

7- استحکام داشتن و دوخت تمیز و مقاوم

8- زیبایی ظاهری

9- اندازه گیری درست و فیت بودن روکش صندلی

10- مقاوم بودن در برابر سایش و خوردگی

 جالب است بدانید که روکش صندلی خودرو نه تنها باعث زیبایی خودرو می شود، بلکه به ایجاد احساس راحتی نیز کمک می کند. برخی از خودروها دارای صندلی های راحتی نیستند و این موضوع کیفیت رانندگی را نیز تهدید می کند و خستگی زیادی نیز در هنگام نشستن در خودرو ایجاد می کند. با انتخاب یک روکش صندلی استاندارد و راحت می توانید این مشکل را تا حدی حل کنید. یکی از مهم ترین نکات و ویژگی های بهترین روکش صندلی پراید، کم کردن میزان تعریق می باشد. این موضوع برای راننده ها و افرادی که ساعت های زیادی را مشغول رانندگی هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد. برای انتخاب روکش صندلی مناسب و با کیفیت باید به میزان جذب نور و گرما توسط روکش صندلی خودرو نیز توجه کنید.

 در هنگام خرید روکش صندلی خودرو باید به قابلیت شست شوی آسان و رفع سریع لکه ها و کثیفی ها از روی روکش صندلی توجه زیادی داشته باشید. عدم تغییر رنگ و تغییر کیفیت پارچه بعد از شست و شو یکی از ویژگی های مهم روکش صندلی استاندارد و با کیفیت می باشد.  هم چنین استحکام روکش صندلی نیز یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

  برخی از روکش های صندلی خودرو نیز دارای آستر و ابر هستند که به راحتی آن ها می افزاید و این موضوع نیز یک ویژگی و امتیاز مثبت به حساب می آید. تطابق رنگ بندی روکش صندلی خودرو با رنگ خودرو نیز یکی دیگر از مواردی است که هنگام انتخاب و خرید بهترین روکش صندلی پراید باید به آن توجه کنید. زیرا درست است که علت اول خرید روکش صندلی خودرو، محافظت از صندلی ها در برابر آسیب است اما زیباتر شدن خودرو نیز در این انتخاب به نوعی دخیل می باشد.

 ویژگی های روکش چرمی صندلی خودرو

بهترین روکش صندلی پراید
بهترین روکش صندلی پراید

برای خرید بهترین روکش صندلی پراید می توانید روکش صندلی چرمی و یا پارچه ای را انتخاب کنید. این انتخاب کاملا به سلیقه خود شما بستگی دارد. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که اصولا داخل ماشینتان شلوغ و بهم ریخته است بهتر است از روکش صندلی چرمی استفاده کنید. مهم ترین ویژگی و امتیاز روکش صندلی چرمی، امکان تمیز کردن راحت و سریع آن می باشد. این نوع از روکش صندلی خودرو را می توان به راحتی با یک دستمال کشیدن ساده تمیز کرد. یکی دیگر از امتیازات روکش صندلی چرمی، استحکام و مقاومت بالای این نوع می باشد. هم چنین روکش های چرم علاوه بر استحکام بالا بسیار خوش فرم و شکیل به نظر می رسند. هنگام خرید این نوع روکش صندلی باید به کیفیت آن توجه داشته باشید که حتما ضد خش باشد و زود پوسته پوسته نشود. افزایش تعریق روی این نوع روکش های صندلی خودرو نیز از ویژگی های منفی آن می باشد.

 ویژگی های روکش پارچه ای صندلی خودرو

پارچه های نخی، ترگال و کنفی از جمله پارچه هایی هستند که اصولا برای تولید روکش صندلی خودرو از آن ها استفاده می شود. از ویژگی های پارچه ترگال می توان به خاصیت آنتی باکتریالی آن و جذب کم گرما و سرما اشاره کرد. پارچه های نخی جذب گرمای کمی دارند. روکش پارچه ای صندلی خودرو در طرح ها و رنگ های بسیار زیادی تولید می شوند. کیفیت این نوع از روکش های صندلی خودرو زیاد است و بعد از شست و شو تغییر رنگ کمی دارند.

  نکاتی که هنگام خرید روکش صندلی خودرو باید به آن ها توجه داشته باشید:

بهترین روکش صندلی پراید
بهترین روکش صندلی پراید

1-اگر تمایل دارید که از روکش صندلی خودرو جنس چرم استفاده کنید، در هنگام انتخاب و خرید به ضد خش بودن چرم صندلی خودرو توجه کافی داشته باشید.

2- بهتر است روکش صندلی خودرویی را انتخاب و خریداری کنید که در برابر گرد و خاک نیز مقاوم باشد و ذرات گرد و خاک را به خود جذب نکند.

3- یکی از ویژگی های منفی روکش صندلی چرمی خودرو، جذب گرما در فصل تابستان و جذب سرما در فصل زمستان است.

 امتیازات برخی از روکش های صندلی خودرو

– برخی از روکش های صندلی خودرو دارای جیب پشتی برای نگه داری وسایل هستند و این یک ویژگی مثبت به حساب می آید.

– برخی از روکش های صندلی خودرو دارای روکش پشت سری صندلی می باشند.

– روی بعضی از روکش های صندلی خودرو برای زیباتر شدن، گل دوزی های زیبایی انجام شده است.

– روکش های صندلی خودرو چرمی در صورتی که جنس خوبی داشته باشند و ضد خش باشند، بسیار راحت تر تمیز می شوند و از این لحاظ برتری دارند. اصولا لکه های کمی جذب این نوع روکش های صندلی خودرو می شوند و به راحتی با دستمال کشیدن تمیز می شوند.

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را هم بخوانید:

 10 راه کم کردن مصرف سوخت پراید

 بهترین چراغ جلو خودرو کدام است؟

 چرا برق ماشین قطع می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.