مقایسه لیفان 820 با سوناتا

مقایسه لیفان 820 با سوناتا

 مقایسه لیفان 820 با سوناتا برای افرادی که قصد دارند از بین این دو خودرو یکی را برای خرید، انتخاب کنند بسیار مهم است. در این نوشته سعی کرده ایم تا به مقایسه لیفان 820 با سوناتا بپردازیم و این دو خودرو را در زمینه های مختلفی مانند، مسائل فنی، مسائل موتوری، امکانات و تجهیزات، طراحی و مسائل ظاهری و … با هم مقایسه کنیم.

 معرفی خودرو لیفان 820

برای انحام مقایسه لیفان 820 با سوناتا، ابتدا باید این دو خودرو را به طور اجمالی و مختصر معرفی کنیم و بعد به بررسی معایب و مزایای این دو خودرو یعنی لیفان 820 با سوناتا بپردازیم.

 همان طور که می دانید لیفان 820، یک سدان نیمه لوکس چینی است. خودرو لیفان 820 در سال دو هزار و چهارده در پکن رو نمایی شد. این خودرو چینی در سال هزار و سیصد و نود و پنج توسط شرکت خودرو سازی کرمان موتور در بازارهای ایران نیز عرضه شد. خودرو لیفان 820 که یک سدان سایز متوسط است را یکی از جذاب ترین و پر طرفدارترین محصولات شرکت خودرو سازی لیفان می دانند. سازندگان لیفان 820 تمام سعی خود را کردند تا این سدان نیمه لوکس را هم طراز تویوتا کمری ژاپنی کنند.

مقایسه لیفان 820 با سوناتا
لیفان820

معرفی خودرو سوناتا

هیوندای سوناتا یک خودروی کره ای است که اولین سری از این سدان سایز متوسط در سال هزار و نهصد و هشتاده و پنج توسط شرکت خودرو سازی هیوندای کره وارد بازار شد. بعد از اولین سری، تا امروز از هفت نسل از هیوندای سوناتا پرده برداری شده است. اولین بار در سال هزار و سیصد و هفتاد و دو، نسل سوم این خودرو وارد بازار خودروی ایران شد و به سرعت نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد. در سال هزار و سیصد و هشتاد و سه نیز نسل پنجم هیوندا سوناتا در بازار داخلی خودرو ایران رونمایی شد. یکی از محبوب ترین سری های هیوندا سوناتا، نسل ششم سوناتا یعنی سوناتا YF می باشد.

مقایسه لیفان 820 با سوناتا
سوناتا

 مقایسه لیفان 820 با سوناتا از نظر تجهیزات و امکانات فنی

برخی از تجهیزات خودروی لیفان 820 که یک خودرو چینی است، عبارتند از: چراغ روشنایی روز، تنظیم فرمان در چهار جهت، گرم کن صندلی راننده، امکان کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، تهویه مطبوع اتوماتیک، چراغ داشبورد، قفل کودک، کروز کنترل، سانروف، دوربین عقب، چراغ های جلو هالوژن و چراغ های عقب ال ای دی، سنسور دنده عقب، روشن شدن اتوماتیک چراغ های جلو، استارت دکمه ای، تنظیم ارتفاع نور چراغ های جلو، سیستم ورود بدون کلید، سیستم ضد سرقت، تنظیم برقی صندلی راننده در شش جهت، مجهز بودن به ایزوفیکس، تنظیم گودی کمر صندلی راننده و  …

مقایسه لیفان 820 با سوناتا
لیفان

برخی از تجهیزات خودروی سوناتا عبارتند از: کلید هوشمند، استارت دکمه ای، کنترل سیستم صوت روی فرمان، قابلیت تنظیم برقی آینه های خارجی، آینه الکتروکرومیک، گرم کن با امکان تا شوندگی برقی، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، برف پاک کن شیشه جلو مجهز به سیستم یخ زدا و سنسور باران، سیستم تهویه مطبوع دوگانه به همراه سیستم کنترل کیفیت هوا، سیستم کنترل سرعت، تنظیم برقی صندلی برای سرنشینان جلو و صندلی راننده با 2حافظه به همراه گرمکن، مجهز به سنسور پارک روی سپرهای عقب، چراغ چشمک زن LED بر روی آینه های جانبی، شیشه های سولار، اتولایت و سیستم مشایعت چراغ های جلو، سقف پاناروما به همراه سانروف و ….

مقایسه لیفان 820 با سوناتا
سوناتا

هرچند که خودروی سوناتا قدیمی تر از لیفان 820 است اما باز هم امکانات رفاهی و تجهیزات آن نسبت به لیفان بهتر و بیشتر می باشد.

 مقایسه لیفان 820 با سوناتا از نظر مشخصات فنی

1- خودروی لیفان 820 دارای موتور چهار سیلندر با حجم موتور 2/4 لیتر است. حداکثر توان موتور در این خودروی چینی نیز، صد و پنجاه و هشت اسب بخار در 5700 دور در دقیقه می باشد. در خودروی سوناتا، موتور چهار سیلندر با حجم 2/4 لیتر و حداکثر توان موتور صد و هفتاد و هشت اسب بخار در 6000 دور در دقیقه وجود دارد.

2- هم خودروی سوناتا و هم خودروی لیفان 820 هر دو شانزده سوپاپه می باشند.

3- حداکثر سرعت در خودروی لیفان 820، صد و هشتاد کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت در خودروی سوناتا، 210 کیلومتر بر ساعت است.

4- حجم باک خودروی سوناتا، هفتاد لیتر است و حجم باک خودروی لیفان 820، شصت و سه لیتر می باشد.

5- سیستم انتقال قدرت در هر دوی این خودروها یعنی هم در سوناتا و هم در لیفان 820، شش سرعته اتوماتیک است.

6- هم سوناتا و هم لیفان 820 هر دو دارای استاندارد حد آلایندگی یورو پنج هستند.

7- مصرف سوخت ترکیبی در لیفان 820، 8/7 لیتر است و در سوناتا، 8 لیتر می باشد.

8- فاصله بین دو محور سوناتا، 2795 میلی متر و در خودرو لیفان 820، 2775 میلی متر است.

9- وزن خالص لیفان 820، 1545 کیلوگرم است، و وزن خالص خودروی سوناتا، 1451 کیلوگرم می باشد.

10- حداکثر گشتاور در خودروی لیفان 820، 221 نیوتن متر در چهار هزار  تا چهار هزار و پانصد دور در دقیقه است و حداکثر گشتاور خودروی سوناتا، 233 نیوتن متر در چهار هزار دور در دقیقه می باشد.

با توجه به این بررسی های انجام شده و مقایسه لیفان 820 با سوناتا از نظر فنی و موتوری به این نتیجه می رسیم که، هر دو این خودروها پیشرانه با حجمی مساوی دارند. اما قدرت موتور سوناتا که  173 اسب بخار و 233 نیوتن متر می باشد و البته با توجه به وزن کمتر آن، سرعت و شتاب سوناتا نسبت به لیفان 820 بالاتر است و در این مقایسه برتری با سوناتای کره ای می باشد. البته باید توجه کنید که مصرف سوخت سوناتا نیز از لیفان 820 کمتر است.

 مقایسه لیفان 820 با سوناتا YF از نظر طراحی

خودروی لیفان 820 یکی از مهم ترین برگ برنده های شرکت خودرو سازی لیفان چین است که در ایران توسط شرکت خودروسازی کرمان موتور عرضه شد. در طراحی ظاهری خودروی لیفان 820، الگو برداری های زیادی انجام شده است. ظاهر لیفان 820 دارای نمایی قدرتی و عضلانی است و همین ویژگی یکی از جذابیت های این خودرو به حساب می آید. اما متاسفانه طراحی داخل کابین لیفان 820 چندان مناسب نیست و چنگی به دل نمی زند. مواد اولیه به کار رفته در ساخت داخل کابین لیفان 820 نیز چندان با کیفیت و مناسب به نظر نمی رسد. در مقایسه لیفان 820 با سوناتا از نظر طراحی، هیوندا سوناتای کره ای بسیار جلوتر و حرفه ای تر از لیفان 820 چینی می باشد.

با توجه به این بررسی ها متوجه می شوبم که هم لیفان 820 و هم سوناتا دارای معایب و مزایای خاص خود هستند. برخی از این معایب و مزایا در این نوشته بررسی و مقایسه شد تا به شما در انتخاب درست  و مطمئن کمک کند.

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را هم بخوانید:

 چرا برق ماشین قطع می شود؟

 نقاط قوت و ضعف لیفان 820

 معایب لیفان 820

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.