معیاب پژو 206

کدام مدل پژو 206 بهتر است؟

پژو 206  که از خودرو های هاچ بک کلاس  B است محصول کارخانه ماشین سازی پژوی فرانسه می باشد و در سال هزار نهصد و نود و هشت میلادی جایگزین پژو 205 و وارد بازار جهانی شد و تا سال دو هزار و ده نیز توسط همین کارخانه تولید می شد اما پس از آن کمپانی پژو فرانسه تولید این خودرو را متوقف کرد.

البته انواع مدل های پژو 206 در بعضی از کشورها مانند ایران همچنان تولید می شوند. (البته طبیعی است که کیفیت لوازم یدکی پژو که متعلق به شرکت اصلی فرانسه است بالاتر از انواع دیگر می باشد.)

این خودرو برای اولین بار در سال هزار و سیصد و هشتاد وارد بازار ایران شده است و طرفداران زیادی را نیز به سوی خود جذب کرده است.

بهترین مدل پژو 206جالب است بدانید که در میان سال های 2001 تا 2003، پر فروش ترین خودرو در اروپا، پژو 206 بوده است. به دست آوردن چهار ستاره ایمنی در آزمایشات تصادف Euro NCAP  یکی از امتازات این خودرو می باشد.  از جمله ویژگی های خاصی که این خودرو را در میان طرفدارانش محبوب کرده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مجهز بودن به سیستم توزیع الکتریکی نیروی ترمز، شکل ظاهری خوب، دارا بودن سیستم برق مالتی پلکس، دینامیک حرکتی خوب، مصرف سوخت کم و به صرفه و آپشن های مناسب زیاد دیگر.

اگر تصمیم گرفته اید از بین مدل های پژو 206 موجود در بازار یکی را برای خریدن انتخاب کنید می توانید اطلاعات کامل و مورد نیاز خود را  با خواندن این نوشته به دست آورید. انواع مدل پژو 206 در بازار ایران عبارتند از : شش مدل پژو 206 هاچ بک، چهار مدل پژو 206 صندوق دار، دومدل نیز پژو 207. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از این مدل ها مانند تیپ های یک، سه، چهار و شش پژو 206 هاچ بک تولید جدید ندارند و اگر تصمیم دارید ماشین خود را از میان آن ها انتخاب کنید باید به خرید

ماشین دست دوم فکر کنید.

معیاب پژو 206ویژگی های انواع  مدل های پژو 206 صندوق دار:

به طور کلی در میان مدل های مختلف پژو 206، مدل های صندوق دار یا همان SD دارای طرفداران بیشتری می باشند. جالب است بدانید که پژو 206 SD برای اولین بار در سال 2005 وارد بازار جهانی شد. این مدل را ابتدا با نام آریان معرفی کردند و محصولی بود که با همکاری پژو فرانسه و ایران خودرو ساخته شده بود.

پژو 206 صندوق دار یا SD دارای هشت مدل یا تیپ متفاوت است. از جمله ویژگی ها و امتیازات این مدل از پژو 206 می توانیم به این موارد اشاره کنیم: مجهز بودن به دو موتور TU3  و TU5 ، دو گانه سوز بودن، امکان استفاده از گاز طبیعی و هم چنین بنزین بدون سرب، کیفیت بالای مونتاژ، داشتن صندوق عقب با فضای مناسب نسبت به ساختار ماشین، سواری نرم و مناسب و هندلینگ بهتر نسبت به انواع پژو 206 هاچ بک.

معرفی انواع مختلف پژو 206 هاچ بک :

تیپ یک :  مهم ترین و شاخص ترین ویژگی پژو 206 هاچ بک تیپ یک ساعت دیجیتالی درون داشبورد و فرمان دو شاخه این مدل بوده است. ( تیپ یک پژو 206 هاچ بک دیگر تولید نمی شود)

تیپ دو: تفاوت این مدل با تیپ یک، در وجود سیستم برقی مالتی پلکس و ترمز ABS بوده است. موتور این تیپ مانند تیپ یک  TU3  می باشد و ازنوع هزار و سیصد و شصت سی سی هشت سوپاپه است.   حجم باک این تیپ از پژو 206 هاچ بک پنجاه لیتر است.   حداکثر سرعت این تیپ صد و هفتاد کیلومتر بر ساعت می باشد و میزان شتاب استاندارد را در 14.1 ثانیه به دست می آورد.

کدام مدل پژو 206 بهترست؟مصرف سوخت ترکیبی نیز در این مدل 6.3  لیتر در صد کیلومتر است. این تیپ دارای استاندارد یورو سه در مورد آلایندگی می باشد. به طور کلی  یکی از پر فروش ترین و بهترین مدل های پژو 206 را تیپ دو هاچ بک می دانند.

تیپ سه : از جمله ویژگی های این تیپ عبارتند از : مجهز بودن به ترمز ABS و ترمز EBD ، سیستم اتوماتیک تهویه، وجود دو کیسه هوا، سیستم صوتی کلاریون، آینه های گرم کن دار برقی، شیشه بالا بر برقی و ….

تیپ چهار: تیپ چهار پژو 206 هاچ بک از جمله آن تیپ هایی است که دیگر تولید نمی شود. از جمله ویژگی های آن می توان به این موارد اشاره کرد: نصب موتور TU5 بر روی آن که صد و ده اسب بخار قدرت داشت، دارا بودن گیربکس اتوماتیک پنج سرعته و …

تیپ پنج: بهترین مدل پژو 206 را تیپ پنج هاچ بک می دانند که خودرویی پر فروش و پر طرفدار است. شاخصه های مهم این تیپ عبارتند از:  مجهز بودن به گیربکس دستی پنج سرعته، دارا بودن موتور TU5  که صد و ده اسب بخار قدرت دارد و از نوع هزار و پانصد و هشتاد و هفت سی سی و شانزده سوپاپه می باشد، ترمز های ABS  دیسکی چهار کاناله ( ترمز در تیپ دو به صورت کاسه ای است)، سیستم تهویه هوا اتوماتیک، قرار گرفتن دماسنج بر روی داشبورد،  و …

پژو 206تیپ پنج پژو 206 هاچ بک در 9.6 ثانیه به شتاب استاندارد ( صد کیلومتر) می رسد. حجم باک این مدل پنجاه لیتر است و مصرف سوخت ترکیبی آن 6.4 لیتر در هر صد کیلومتر می باشد. حداکثر سرعت این مدل دویست کیلومتر برساعت می باشد. هم چنین این تیپ نیز دارای استاندارد یورو سه در مورد آلایندگی می باشد.

تیپ شش : این تیپ نیز از جمله آن مدل های پژو 206 صنوق دار می باشد که دیگر تولید نمی شود. یکی از معایب این تیپ که باعث شد مشتریانش رضایت چندانی از خریدشان نداشته باشند ضربه هایی بود که هنگام تعویض دنده به اتاق خودرو وارد می شد. از جمله آپشن های خاص این تیپ نیز مجهز بودن آن به گیربکس پیشرفته تیپ ترونیک بوده است.

لوازم یدکی خود را از سایت ما تهیه کنید. خرید اینترنتی لوازم یدکی خودرو در سایت یدک مدرن

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.