تعمیر خودرو قبل از سفر

6 مورد که قبل از سفر باید در خودرو چک کنید

شما بعنوان یک راننده ی وظیفه شناس میبایست قبل از انکه اقدام به سفر کنید ، خودرو خود را بررسی کرده و سپس عازم سفر شوید. شما بعنوان شخصی که مسئولیت همسفران خود را به عهده دارید ، بهتر است با اصول فنی اشنا بوده و با چک کردن خودرو ، سفر ایمنی را برای خود و دیگران رقم بزنید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

بازدید های فنی از خودرو

تعمیر خودرو قبل از سفر تایرهای خودرو

تایرهای خودرو به عنوان یکی از خطرناکترین وسایل خودرو میباشند ، در صورت وجود پارگی در تایر ماشین اتفاقات ناگواری ممکن است رخ بدهد. به طور معمول شما میبایست در هفته یک بار به وضعیت تایرها رسیدگی کنید. در صورتیکه انها دچار پارگی شدند متوجه شده و رفع نمایید. همچنین مراقب اثار میخ ، پارگی ، ترک خوردن تایرها نیز باشید و با دقت به تاریخ تولید تایر ، اگر نیاز به تعویض انها میباشد و شش سال از تولید تایر گذشته است نسبت به تعویض تایر قبل از سفر اقدام نمایید.
برای اینکار یک روش جالب اینست که یک سکه ۱۰۰ تومانی را در وسط تایر و بین آج‌ها بگذارید، به شکلی که تاریخ ضرب سکه در قسمت پایین باشد. اگر می‌توانید کلمهٔ «ریال» را در قسمت پایین سکه مشاهده کنید، وقت تعویض تایرهای شما فرا رسیده است. اگر تاریخ ضرب سکه را نیز به طور کامل مشاهده می‌کنید ، باید بگوییم که سریعا باید نسبت به تعویض تایرها اقدام کرده و هرگز قبل از تعویض به سفر نروید.
تعویض تایر خودرو قبل از سفر همچنین باید میزان باد تایرها را بررسی کنید.. باد تایر تاثیر مستقیمی با میزان مصرف بنزین شما دارد و بررسی این مورد میتواند در صرفه جویی هزینه های شما کاملا مشهود باشد. این میزان باید متناسب با توصیه مشخص شده توسط سازنده تایر همخوانی داشته باشد.
نکته بسیار مهم دیگر اینست که حتما یک لاستیک زاپاس با خود به همراه داشته باشید و فشار باد انها را از قبل چک کنید. بعلاوه از داشتن ابزار تعویض چرخ خودرو اطمینان حاصل نمایید و به انجام اینکار مسلط باشید.
همچنین بخوانید : آموزش تعویض چرخ خودرو

 تست سیستم خنک کننده خودرو

در زمانیکه موتور خودرو سرد است ، اقدام به چک کردن میزان مایع رادیاتور نمایید. بعلاوه اینکه چک کنید تانک ذخیره مایع رادیاتور نیز همواره پر باشد. اگر پر نیست میتوانید

از ترکیب پیشنهادی ضدیخ و آب استفاده کنید.
همجنین با بررسی شلنگ های رادیاتور در زمانیکه کاپوت بالاست ، از احتمال پارگی انها جلوگیری کرده و اطمینان حاصل نمایید که مشکلی وجود ندارد. پیچ ها را بررسی کنیدتا اتصالات را به درستی ایجاد کرده باشند و مشکلی در حین سفر به خاطر یک پیج کوچک برایتان ایجاد نگردد.

تعمیر خودرو قبل از سفر

  روغن خودرو را تست کنید

از زمان اخرین تعویض روغن خودرو نباید 1000 کیلومتر را بیشتر طی کرده باشید، قبل از انکه سفر کنید بهتر است انرا عوض کید چون ممکن است در حین سفر سقف 1000 کیلومتر شما پر شود و در شهری دیگر به دنبال تعویض روغنی باشید و زمان سفر خود را در تعمیرگاه به هدر بدهید. پس بهتر و معقولانه تر است قبل از سفر با تعویض روغن خیال خود را راحت کرده و با ارامش سفر نمایید.
تعویض روغن ماشین

گیربکس ماشین

اگر گیربکس خودرو شما اتوماتیک است نیازی به نگهداری و مراقبت ندارد. اما چه بهتر است شما میزان روغن انرا چک کنید و درصورت نیاز روغن انرا عوض کنید. البته این پروسه کمی سختتر از تعویض روغن موتور است اما به هرحال انجام آن خالی از لطف نیست و سفر شما را بی دردسر تر رقم میزند.
” نکات مهم برای تعمیر خودرو قبل از سفر “
تعمیر خودرو قبل از سفر

فیلتر هوای خودرو

با بررسی فیلتر هوای خودرو بررسی کنید که ایا نیاز به تعویض هست یا خیر ، در صورت نیاز اینکار را انجام دهید. به این منظور لازم است چک شود حفظهٔ دریچهٔ ورودی هوا عاری از هرگونه برگ و خس و خاشاک باشد که ممکن است در طول زمان آن جا انباشته شود.

تعمیر خودرو قبل از سفر

ترمز خودرو ماشین

ترمز خودرو بسیار بسیار پر اهمیت است. یک لحظه به عواقب خرابی ترمز ماشین فکر کنید تا اهمیت بررسی آنرا به خود یاداوری کنید. بهتر است قبل از سفر چک کنید که در صورت نیاز به تعویض لنت یا دیسک ماشین انرا انجام دهید تا در طول سفر زمان زیادی از شما برای این تعویض گرفته نشده و سفر به شما سخت نگذرد.
 ” همه چیز در مودر تعمیر خودرو قبل از سفر ”
تعویض روغن ماشین

شیشه شور را فراموش نکنید

فراموش نکنید مخزن شیشه شور ماشین را پر کنید. راننده های با تجربه از این مساله غافل نیستند و حواسشان به این مساله هست. با اینکار میتوانید از برخورد حشرات و دود و گرده که اثاری را بجای میگذارد در زمان رانندگی نجات پیدا کرده و نیاز به توقف ندارید.
 
همچنین بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.