خرید دیاق خودرو

دیاق خودرو

خودروهای متعددی در بازار هستند. خودروهایی که ازنظر مدل، قیمت و لوازم‌یدکی باهم متفاوت هستند. در این میان یکی از مهم‌ترین المان‌هایی که همه خریداران خودرو نگران آن هستند؛ کیفیت لوازم‌یدکی خودرو است. البته انتظار نمی‌رود شما همچون یک تعمیرکار ماهر بهترین خودرو بازار را انتخاب کنید. بلکه بهتر است با آشنا شدن با لوازم‌یدکی خودرو موردنظر سعی خود را برای خرید بهترین به کار ببرید. یکی از لوازم یدکی‌های مهم در بسیاری از ماشین‌ها دیاق است. در ادامه به برسی این قطعه می‌پردازیم. با ما همراه بمانید.

انواع دیاق خودرو

اما به‌طورکلی سپر و دیاقی با کیفیت‌تر است که از یک پوشش پلاستیکی برای پوشاندن فلزات به‌کاررفته در دیاق استفاده کند. این کار موجب می‌شود دیگر شاهد زنگ‌زدگی نباشیم. در این مدل‌ها می‌توان تنها از یک نوع رنگ خاص برای پوشش دهی استفاده کرد. در صورتی که این کار را انجام داده باشند، کیفیت دیاق به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند اما قیمت آن نیز کاهش می‌یابد. از این جهت بهتر است از سپر فلزی با پوشش پلاستیکی استفاده کنید. البته در صورتی که با خودرو شما همسانی داشته باشد.

البته بسیاری از دیاق ها هم هستند که اصلاً از فلز استفاده نمی‌کنند. این دیاق ها دارای کیفیت متوسطی هستند. کیفیت آنها بسیار وابسته به نوع پلاستیک استفاده‌شده است. این سپرها امروزه بسیار بیشتر از دیگر مدل‌ها استفاده می‌شوند. دلیل آن هم قیمت ارزان‌تر آنها نسبت به دیگر مدل‌ها است. این مدل‌ها را با تزریق پلاستیک موردنظر درون دستگاه می‌سازند. این مدل نیز در مدل‌های اولیه پراید مورداستفاده قرار می‌گرفته است. امروزه نیز به هر تعمیرگاهی سر بزنید می‌توانید تعدادی از آنها را پیدا کنید.

از دیگر مدل‌های دیاق می‌توان به مدل‌های تولیدشده با فایبرگلاس اشاره کرد. این مدل‌ها نیز محبوبیت خوبی دارند. در خودروهایی همچون پراید استفاده از این مدل بیشتر دیده می‌شود. البته با توجه به اینکه دیاق و سپر در جلوی خودرو قرار می‌گیرند و نقش مهمی در تصادفات دارند؛ باید بگوییم استفاده از این نوع چندان توصیه نمی‌شود.

اجزای دیاق خودرو

به طور کلی می‌توان گفت دیاق خودروهای جدید از سه بخش تشکیل‌شده است:

  1. پیشانی
  2. جاذب
  3. تیر سپر

هرکدام از این سه بخش کیفیت خوبی نداشته باشد؛ می‌تواند کل عملکرد سپر شما را زیر سؤال ببرد. ازاین‌رو بهتر است باکیفیت‌ترین را بخرید اگرچه کمی گران باشد.

 

خرید دیاق خودرو

 

عوامل مؤثر در کیفیت دیاق

عوامل بسیاری است که در کیفیت دیاق و درنهایت کیفیت ماشین تأثیر دارد. مواد سازنده، زمان تولید، قیمت تمام‌شده تولید و طول عمر از عوامل مهم در کیفیت دیاق هستند. البته فراموش نکنید برای هر ماشین نیاز است از یک الگوی خاص پیروی کنند. این الگو بر اساس عواملی مختلفی تعیین می‌شود.

بسیاری از اجناسی که در ایران تولید می‌شوند صادر می‌شوند. البته با کیفیت‌ترین آنها صادر می‌شود. درباره دیاق نیز این موضوع صادق است. با کیفیت‌ترین دیاق هایی که ایران تولید می‌کند به کشورهای منطقه صادر می‌شود. کشورهایی که یا تحریم هستند یا در شرایطی نیستند که بتوانند دیاق تولید کنند. این مورد ارزآوری خوبی برای ایران داشته است.

دیاق ها در رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند. رنگ‌هایی که باعث شده‌اند در دیگر کشورها طرفداران بسیاری داشته‌اند.

خرید بهترین دیاق خودرو

 

کاربرد دیاق خودرو

دیاق ها مناسب هر خودرو به شکل مربوط به همان خودرو تولید می‌شود. برای مثال دیاق پراید 111 با دیاق پراید 132 متفاوت است. البته دیاق و به شکل کلی دیاق یک گروه خودرو شبیه به هم است اما دیاق خودرویی با مدل کاملاً متفاوت، دیگر شبیه نیست. مثلاً دیاق سمند با دیاق پژو 405 به‌طور کامل متفاوت است. بنابراین می‌توان گفت نمی‌توان از دیاق یک خودرو برای مدل دیگر آن خودرو استفاده کرد.

دیاق در جلوی سپر خودرو نصب می‌شود. بنابراین تأثیر بسیاری در خسارت‌ها بعد از تصادف دارد. در صورتی که از یک دیاق خوب و باکیفیت استفاده کنید می‌توانید مطمئن باشید زمانی که تصادف کردید، ماشین آسیب زیادی نبیند. حتی ممکن است به شما کمک کند تا آسیب جانی کم‌تری ببینید.

این قطعه علاوه بر جلوگیری از خسارات بعد از تصادف، تأثیر بسیار زیادی بر آئرودینامیک بودن خودرو دارد. زمانی که یک خودرو آئرودینامیک باشد یعنی تأثیر نیروی هوا روی آن کاهش می‌یابد. از این جهت باید شکل دیاق متناسب باشد. در صورتی که خیلی کشیده باشد یا خیلی تیز باشد هرکدام ایراداتی دارد. در صورتی که خیلی کشیده باشد، نیروی هوا باعث کاهش شتاب ماشین می‌شود. در صورتی هم که دیاق خیلی تیز باشد، دیگر نمی‌توان ماشین را کنترل کرد و سرعت آن بسیار زیاد می‌شود. به‌طوری‌که می‌توان گفت ماشین دنده هوایی می‌رود.

زیبایی برای همه مهم است. بسیاری از افراد ماشین‌های مدل‌بالا می‌خرند چون زیبا هستند. این زیبایی می‌تواند عوامل متفاوتی را پوشش دهد. در صورتی که یکی از عوامل باعث شود زیبایی از بین برود، آن خودرو دیگر مشتری ندارد. دیاق خودرو یکی از عواملی است که می‌تواند زیبایی خودرو را افزایش دهد یا به‌کلی آن را نابود کند. امروزه دیاق ها در مدل‌ها رو رنگ‌های گوناگونی تولید می‌شوند. شما می‌توانید هر رنگی از دیاق که دوست دارید را بخرید اما رنگ‌های خنثی در ایران طرفداران بسیار بیشتری دارند.

 

خرید لوازم یدکی بدنه

خرید دیاق خودرو

امروزه خرید لوازم‌یدکی خودرو بسیار آسان‌تر شده است. بسیاری از فروشگاه‌ها اقدام به فروش این قطعات می‌کنند. شما می‌توانید خرید لوازم‌یدکی آسان و خرید لوازم‌یدکی ارزان خود را به شرکت‌های متفاوتی بسپارید. اما لازم است بگوییم اعتماد کردن به هر تعمیرگاه یا هر شرکتی کار درستی نیست.

خرید لوازم‌یدکی پراید یا خرید لوازم‌ یدکی سمند چه فرقی می‌کند؟! تمام این مدل‌ها را می‌توانید در فروشگاه لوازم‌یدکی یدک مدرن پیدا کنید. این فروشگاه آماده عرضه لوازم‌یدکی خودروهای متفاوت است. لوازم ‌یدکی لیفان 520، لوازم‌ یدکی پژو 405 یا دیگر انواع لوازم‌ یدکی خودرو چه دیاق باشد یا سپر یا حتی باتری ماشین می‌توانید آن را از یدک مدرن بخرید.

 

همچنین بخوانید: شست و شو انژکتور پراید

همچنین بخوانید: دلایل صدای غیر عادی لیفان

همچنین بخوانید: صدای جیر جیر تسمه تایم سمند چه علتی دارد؟

همچنین بخوانید: علائم خرابی استارت پژو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.