لوازم یدکی پراید کره ای

لوازم یدکی پراید کره ای

لوازم یدکی پراید کره ای نیز مانند دیگر مدل ها در بازار ریخته است. به این معنی که تعداد این لوازم در بازار ایران بسیار زیاد است. بسیاری از مدل های پراید لوازم یدکی یکسانی دارند. برای مثال لوازم یدکی پراید 131 با لوازم یدکی پراید 132 تفاوت چندانی ندارد. به معنی واقعی کلمه می توان لوازم آنها را برای یکدیگر استفاده کرد. خرید این لوازم در بحران اقتصادی امروز ممکن است برای خانواده ها دردسر ساز باشد. در این شرایط بسیاری از خانواده ها توانایی خرید نان و اقلام غذایی برای خود را ندارند! بنابراین بران شدیم تا سایتی تاسیس کنیم که این لوازم را با قیمتی بسیار کمتر از کف بازار به شما عرضه کند. در این راه نام یدک مدرن توجه ما را جلب کرد. امروزه شما می توانید انواع لوازم لوکس خودرو، لوازم یدکی پراید، لوازم یدکی پژو، لوازم یدکی لیفان، لوازم یدکی سمند و یا حتی انواع لوازم تمیز کاری خودرو را از یدک مدرن تهیه کنید.

تاریخچه لوازم یدکی پراید کره ای

بسیاری از افراد فکر می کنند این مدل از کره وارد ایران شده است. این افراد کاملا در اشتباه هستند! نام دیگر این خودرو مزدا 121 است. این مدل ابتدا فقط در ژاپن تولید می شد. چندی بعد با نام فورد فستیوا وارد بازار آمریکای شمالی شد. در واقع بازار هدف این مدل؛ آمریکای شمالی، استرالیا و ژاپن بود. فورد فستیوا، مزدا 121 یا همان پراید کره ای در سال 1986 در کشور آمریکا به عنوان ناامن ترین خودرو شهرت یافت. همین باعث شد پلیس با وجود استقبال زیادی که از آن شده بود؛ تولید آن را متوقف کند. بعد از این ماجرا این خودرو به کیا موتور رسید. جالب است بدانید بزرگترین قرارداد این خودرو سازی در اوایل دهه هفتاد با ایران بسته شد.

بعد از طی این مدت زمان هم این مدل چندان تغییری نکرد. در واقع می توان گفت لوازم یدکی این مدل همان است که در آن سالها به فروش می رسید. این واقعا مایع تاسف ایران و ایرانی است. در سال 1372 شمسی بود که خودرو ساز های داخلی شروع به تولید این خودرو کردند. در واقع بعد از اینکه می دانستند این خودرو امنیت ندارد! طی این سالها این مدل نام های زیادی داشت. برای مثال می توان به فرشته مرگ، ناامن ترین خودرو تولید داخلی و…. اشاره کرد. البته ایرانیان هم چاره ای جز خرید نداشتند. امروز هم ندارند! این خودرو بسیار پر خرج است. هر روز نیاز است برای آن لوازم یدکی خریداری کنید. اگرچه زود به زود خراب می شود اما می توان این زمان را به میزان کمی افزایش داد. برای مثال خرید لوازم یدکی ارزان و با کیفیت می تواند کمک بسیاری باشد. پیشنهاد اهل فن، یدک مدرن است. سایتی که با قیمت های فوق العاده آماده خدمت رسانی است.

پراید کره ای

برای خرید لوازم یدکی پراید کره ای کلیک کنید!

لوازم یدکی پراید کره ای مدل 73

حدود سی سال از تولید پراید کره ای در ایران می گذرد. در این مدت خودرو ساز ها تلاش بسیاری برای بهبود آن کردند. آنها دوست داشتند پراید کره ای نیز مانند دیگر نزدیکان خود یعنی پراید 141، پراید 132، پراید 131 و پراید 111 تولید شود. اما بازهم در این امر موفقیت چندانی به دست نیاوردند. در واقع می توان گفت پراید کره ای در همان دوران مانده و تغییر چندانی نه در لوازم یدکی پراید کره ای صورت گرفته و نه در ظاهر آن. البته این مدل در بین ایرانی ها هم دارای محبوبیت خاص خود است. شاید دلیل این موضوع هم خود کشور کره باشد. مردم ما به کیفیت جنس های کره ای اعتماد دارند.

پراید های تولیدی در سال 1372 تا 1375 به پراید های کره ای شهرت دارند. به این دلیل که به صورت تمام و کمال ساخت کره هستند. شاید دلیل محبوبیت بیشتر پراید کره ای نسبت به پراید 141 و دیگر مدل ها هم همین باشد! در بازه زمانی سال 1376 تا 1379 هم لوازم یدکی پراید کره ای را خود کره ای ها ساخته و به ایران وارد می کردند. در این دوران یافتن لوازم یدکی این مدل بسیار سخت شده بود. اما بازهم می توانستید خرید لوازم یدکی پراید کره ای را در تهران انجام دهید. بعد از این بازه زمانی تولید این خودرو و لوازم یدکی آن تماما در ایران انجام می گرفت.

بخش فنی لوازم یدکی پراید کره ای

حدود سی سال از تولید اولین لوازم یدکی پراید کره ای در ایران می گذرد. با این تاریخه این مدل دارای ظاهر نسبتا قابل قبولی است. ساختار این خودرو بر عکس مدل های 131، 132، 141 و 111 که انژکتوری هستند؛ کاربراتوری می باشد. یکی از مشخصات مهم هر خودرو در خرید لوازم یدکی خودرو، میزان قدرت خودرو است که با اسب بخار اندازه گیری می شود. قدرت این خودرو 52 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه است. این قدرت از دیگر مدل های پراید بسیار کمتر است. برای مثال در پراید 111 می توانید قدرت 63 اسب بخار را پیدا کنید. بنابراین قدرت این خودرو در مقایسه با پراید های ایرانی کمتر است.

وزن این خودرو بسیار کم است. به لطف همین وزن کم شتاب خوبی دارد. البته این در دنده های یک و دو صادق است. در دنده های سه و چهار است که تازه ضعف خودرو نمایش داده می شود. از دیگر مشخصات منفی این پراید می توان به فقدان سیستم ترمز ضد بلوکه اشاره کرد. این مورد در دیگر مدل های پراید همچون 111 ،132 ،131 و 141 دیده نمی شود. یکی دیگر از خصوصیات بد این خودرو سیستم فرمان هیدرولیک است که آن را ندارد.البته بازهم در دیگر مدل های پراید می توان این سیستم را مشاهده کرد. عملکرد این خودرو در مواجهه با صدا نیز دست کمی از دیگر مدل ها ندارد. در بیشتر مدل های پراید صدای باد و باران به راحتی وارد کابین می شود. این راننده را مجبور می کند به لیست خرید لوازم یدکی خودرو خود، پشم شیشه را هم اظافه کند.

لوازم یدکی پراید کره ایبرای خرید لوازم یدکی پراید کره ای کلیک کنید!

 

راهکار های بهبود موتور پراید کره ای

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده این خودرو نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشور ها هم فروش خوبی داشته باشد؛ پتانسیل بالای موتور آن است. این پتانسیل بسیار بالاست و شما می توانید به راحتی قدرت موتور این خودرو را بهبود بخشید. بنابراین تولید کنندگان داخلی ما به سراغ این خودرو رفتند. در صورتی که شما از یدک مدرن پیستون و شاتون بهبود یافته خریداری کنید؛ می توانید موتور پراید کره ای را به توربو شارژ متصل کنید. البته این کار نسبتا پر هزینه است. در واقع حتی ممکن است خرید لوازم یدکی خودرو به خوبی انجام نشود. دراین حالت دیگر این کار جواب نمی دهد.

یکی از راهکار های دیگری که یدک مدرن پیشنهاد می کند انجام دهید؛ بهبود کاربراتور است. شما می توانید به جای خرید پیستون و شاتون که همگی از راه خرید لوازم یدکی پراید تامین می شود؛ کاربراتور را بهبود دهید. کاربراتور های چند دهنه وبر راه دومین راه خوب برای کاهش هزینه ها می باشد. شما هم می پرسید پس اولین راه چیست؟ خرید لوازم یدکی پراید کره ای از یدک مدرن اولین راه است. استفاده از این کاربراتور ها تاثیر خوبی روی موترو دارند. اما هر چیز خوبی یک بدی هم دارد. این کار باعث افزایش مصرف سوخت خودرو می شود. (همچنین بخوانید: ده راه كم كردن مصرف سوخت پرايد)

 

 

لوازم یدکی پراید کره ای نیز مانند دیگر مدل ها در بازار به راحتی یافت می شود. حتی شما می توانید خرید لوازم یدکی خودرو در تهران یا کرج یا دیگر شهر ها را به خوبی و راحتی انجام دهید. البته بهتر است کمی هم به فروشگاه های اینترنتی اعتماد کنید. یدک مدرن آماده ارائه انواع لوازم لوکس خودرو، لوازم یدکی پراید، لوازم یدکی پژو، لوازم یدکی لیفان، لوازم یدکی سمند و یا حتی انواع لوازم تمیز کاری خودرو می باشد. امیدواریم با خرید از این فروشگاه آن را به دوستان خود هم توصیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.