شست و شو انژکتور پراید

شست و شو انژکتور پراید یکی از کارهایی است که باید درباره هر پرایدی به آن توجه شود. در ابتدایی‌ترین مرحله شما باید بدانید انژکتور در پراید چه‌ کارهایی انجام می‌دهد. این به شما کمک می‌کند تا درصورتی‌که انژکتور پرایدتان خراب شد؛ بتوانید به‌راحتی آن را تعمیر کنید.

وظایف انژکتور پراید

مهم‌ترین وظیفه‌ای که انژکتور در ماشین بر عهده دارد، پاشیدن سوخت درون محفظه احتراق است. جالب است بدانید خودرو شما می‌داند چقدر و چطور باید این کار را انجام دهد. برای این کار کل سیستم کنترل خودرو درگیر است و نسبت به دورهای مختلف موتور این تصمیم‌گیری را انجام می‌دهد. ازآن‌جهت که سوراخی که توسط آن این کار انجام می‌شود در حد میکرون می‌باشد به این معنی که بسیار کوچک است؛ به دلیل ناخالصی دربنزین‌های تولید شده، ممکن است روی انژکتور پراید شما تأثیر منفی گذاشته و مشکلات بسیاری برای خودرو شما به وجود بیاید.

زمانی که به شست و شو انژکتور پراید می‌پردازیم؛ بیشتر به شست و شو این بخش می‌پردازیم. بسیار مهم است که این بخش شسته و تمیز باشد؛ زیرا درصورتی‌که تمیز نباشد مشکلات بسیاری را برای خودرو شما ایجاد می‌کند.

انژکتور

دلایل اهمیت شست و شو انژکتور پراید

دلایل بسیاری را می‌توان برای این کار ذکر کرد. تعدادی از آنها را در این بخش ذکر کرده‌ایم.

  1. زمانی که انژکتور را می‌شویید سرعت و شتابی که ماشین شما می‌تواند بگیرد افزایش پیدا می‌کند.
  2. یکی از دلایل کوپ کردن ماشین تمیز نبودن انژکتور می‌باشد. در صورتی که انژکتور تمیز باشد ماشین دیگر کپ نکرده و خاموش نمی‌شود.
  3. در بسیاری از خودروها این کار باعث می‌شود مصرف سوخت کاهش پیدا کند. بسیار مهم است که این مصرف کاهش پیدا کند زیرا برخی خودروها سنسور کنترل سوخت ندارند.
  4. این کار برای موتور شما هم بسیار مفید است. با این کار می‌توان عملکرد آن را تنظیم نماید. همچنین صدا و لرزش موتور کاهش پیدا می‌کند.
  5. نشتی در انژکتور می‌توان بسیار مضر باشد. این کار می‌تواند نشتی گیری انژکتور را بسیارساده‌تر کند.

همچنین بخوانید: ده راه کاهش مصرف سوخت پراید

روش‌های شست و شو انژکتور پراید

روش‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد. روش‌هایی که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. در این بخش به این روش‌ها اشاره‌ای می‌کنیم.

شست و شو لوازم یدکی پراید درجا و با استفاده از مواد

مواد شوینده بسیاری برای این کار وجود دارد. شما می‌توانید از سایت یدک مدرن به تهیه انواع مواد شوینده لوازم یدکی پراید و دیگر ماشین‌ها را خریداری کنید. این سایت با شناختن نیاز روزمره ما، توانسته بهترین لوازم یدکی خودرو را در اختیارمان قرار دهد. امید است شما نیز بتوانید به‌راحتی و سهولت از آنها استفاده کنید.

برای این کار نیاز است ماشین را از بنزین خالی کنید. مهم نیست بنزین شما از چه نوع باشد. بعد از خالی کردن بنزین باید به سراغ مواد شوینده بروید. آن را به‌جای بنزین در باک ماشین بریزید. نگران نباشید این برای ماشین شما بسیار خوب است.

در مرحله بعدی باید ماشین را روشن کنید. نگران نباشید به خوبی کار می‌کند اما بهتر است حدود بیست دقیقه بدون هیچ حرکتی تنها ماشین را روشن رها کنید. این بیست دقیقه نگه‌داشتن و کار کردن ماشین با مواد شوینده به او این اجازه را می‌دهد که در تمام مکان‌هایی که بنزین ممکن است رسوب کرده باشد وارد شده و لوازم یدکی پراید شما را شست و شو دهد.  درواقع می‌توان گفت مهم‌ترین مزیت این روش تمیز کردن تمام مکان‌هایی است که بنزین در آنها وجود دارد.

همچنین بخوانید: چه زمانی ماشین خاموش می‌کند؟

شست و شو انژکتور پراید با دستگاه

مهم‌ترین مزیت این روش بهبود کارکرد سوزن‌ها می‌باشد. درواقع می‌توان گفت زمانی از این روش استفاده می‌کنند که سوزن‌ها و یا تنها یک سوزن دچار مشکل شده باشد. ازمهم‌ترین معایب شست و شو انژکتور پراید با دستگاه هم کاهش توان ماشین است. هیچ‌کس دوست ندارد توان سیستم ماشین خود را از دست بدهد. این دستگاه می‌تواند این مشکل را برای ماشین شما به وجود بیاورد. البته این به دلیل بد بودن دستگاه نیست بلکه به دلیل بنزین کثیف یا عدم تعویض به‌موقع صافی‌های بنزین ماشین است.

یدک مدرن سایت فروش لوازم یدکی انواع خودرو است. این سایت با شناسایی نیاز روز بسیاری از شما تصمیم گرفته تا به فروش لوازم یدکی بپردازد. مشتریان راضی و تعمیرکاران حرفه‌ای که از این محصولات استفاده می‌کنند نشان‌دهنده کیفیت محصولات این سایت فروشگاهی اینترنتی می‌باشد.

نام دستگاهی که این کار را انجام می‌دهد اولتراسونیک می‌باشد. این دستگاه در بیشتر تعمیرگاه‌های مجهز پیدا می‌شود. این دستگاه با کمک سوزن‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرد. شست و شو انژکتور پراید با استفاده از دستگاه می‌تواند در تمام حالات ماشین ازجمله دور موتورهای فوق پایین یا فوق بالا کار کند.

انژکتور

همان‌طور که اشاره کردیم از این روش بیشتر برای عیب‌یابی و بهبود عملکرد سوزن‌ها استفاده می‌شود. در بیشتر موارد این مشکل با شست و شو لوازم یدکی پراید حل می‌شود اما درصورتی‌که این اتفاق نیفتاد، تنها راه شما تعویض سوزن است. دقت کنید که در این روش تنها سوزن شسته می‌شود. این دستگاه کاری به دیگر بخش‌های انژکتور خودرو ندارد.

شست و شو انژکتور پراید با استفاده از مواد درون باک بنزین

در این روش که بسیار سریع و قابل‌استفاده هم هست، نیاز به دو باک که در هرکدام حدود 30 لیتر بنزین باشد نیاز دارید. دقت داشته باشید که این روش هم مشکلات خود را دارد. از مشکلات این روش می‌توان به مصرف بنزین بالا و احتمال رسوب در لوازم یدکی پراید اشاره کرد.

شست و شو انژکتور پراید یکی از کارهایی است که باید در بازه‌های زمانی مشخص انجام شود. درواقع می‌توان گفت شست و شو لوازم یدکی پراید باید در بازه‌های مشخصی انجام شود. این کار مزیت‌های بسیاری دارد. در این مقاله به تعدادی از آنها و سه روش شست وشو انژکتور پرداختیم. امیدواریم این مقاله یدک مدرن برای شما مفید فایده باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.