قالپاق ماشین

قالپاق مناسب از همه جهت!

قالپاق مناسب برای ماشین باید دارای ویژگی‌هایی باشد. این قالپاق‌ها باید با خودرو شما متناسب بوده و قیمت خوبی هم داشته باشند. از آن گذشته قالپاق باید بسیار مفید فایده باشد. همان‌طور که می‌دانید هر مشکل کوچکی در ماشین می‌تواند باعث تصادف شود. بنابراین بهترین راه برای تصادف نکردن استفاده از لوازم ‌یدکی ارزان و باکیفیت است. در بخش خرید لوازم یدکی تهران،  درصورتی‌که بخواهید به شکل حضوری خرید کنید، می‌توانید بهترین لوازم یدکی را خریداری کنید.

قالپاق چیست؟

در ابتدا باید با خود قالپاق خودرو آشنا شویم. قالپاق به وسیله‌ای پلیمری و ساخته‌شده از مواد پلاستیکی می‌باشد. ازآنجا که مواد پلاستیکی از نفت ساخته می‌شوند؛ می‌توان قالپاق‌ها را هم از تولیدات پتروشیمی دانست. درواقع قالپاق وسیله‌ای است که بیشتر جنبه تزیینی و لوکس دارد. این وسیله درون بخش مرکزی تایر قرار دارد. قالپاق بسیار وابسته به ماشین شماست. ازاین‌جهت که خودروهایی که دارای رینگ فولادی هستند؛ قالپاق‌های بزرگ‌تری دارند. خودروهایی هم که رینگ آلیاژی دارند قالپاق کوچک‌تری هم دارند.

همچنین بخوانید: چطور بفهمیم ماشین روغن سوزی دارد؟

ویژگی های قالپاق مناسب

به مواد سازنده این وسیله دقت کنید. مواد به‌کار رفته در این وسیله باید قابلیت ضربه‌پذیری و انعطاف را دارا باشند. این موارد می‌تواند به کاهش هزینه‌های شما هم کمک کند؛ زیرا قالپاق مناسب می‌تواند عمر بیشتری را به لاستیک‌های شما هدیه کند.

مواد داخلی قالپاق باید قابلیت رنگ‌پذیری بالایی داشته باشد.

رنگ به‌کار رفته روی قالپاق اگرچه دارای جنبه لوکس بودن است اما اهمیت بسیاری دارد. قالپاق‌ها در رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شوند. انتخاب رنگ رینگ (قالپاق) بسته به سلیقه شماست. در انتخاب قالپاق مناسب باید دقت داشته باشید که رنگ آن مرغوب بوده و چسبنده باشد. قابلیت چسبندگی رنگ قالپاق یعنی رنگ آن در حین رانندگی کنده یا ریخته نشود. براق بودن رنگ قالپاق می‌تواند یکی ازشاخصه‌های مهم برای تشخیص کیفیت رنگ آن باشد. شما می‌توانید با  این المان بفهمید قالپاق چقدر عمر مفید دارد.

المان‌های مهم بعدی ضد آب بودن قالپاق است. فرض کنید در هوای بارانی در شمال کشور در حال رانندگی هستید. درصورتی‌که قالپاق شما ضد آب نباشد؛ ممکن است لاستیک را فرسایش داده یا حتی موجب پنچر شدن شما شود. بنابراین قالپاق مناسب قالپاقی است که ضد آب باشد.

ضد خش و ضد رطوبت بودن المان‌های مهم بعدی هستند. بازهم فرض کنید در جنوب کشور رانندگی می‌کنید. آنجا رطوبت هوا زیاد است. اگر قالپاق شما ضد رطوبت نباشد ممکن است باعث زنگ‌زدگی و از بین رفتن لاستیک و پیچ‌های آن شود. ضد خش بودن هم بسیار مهم است ازآن‌جهت که ممکن است در فضایی رانندگی کنید که امکان خش و ضربه به قالپاق زیاد باشد. در این حالت بهتر است قالپاق مناسب خودرو خود را داشته باشید!

همچنین بخوانید: چرا برق ماشین قطع می شود؟

درجه کیفیت قالپاق‌ها وابسته به شرکت سازنده است. بسیاری از فروشندگان از مواد خشک در ساخت قالپاق خود استفاده می‌کنند. پس‌ازاین کار آرمی که دوست دارند را روی وسیله ساخته شده توسط خود می‌زنند. این مورد در برخی از لاستیک‌ها مناسب است اما دقت داشته باشید در برخی خودروها باید قالپاق‌هایی بخرید که نرم و انعطاف‌پذیر هستند. در برخی خودروها اجبار وجود دارد که از قالپاق‌های خشک استفاده کنید. خشک یا نرم بودن قالپاق بسیار وابسته به موادی است که آن را می‌سازند.

یافتن سایز قالپاق ماشین

یکی از لاستیک‌هایی که هنوز ساییده نشده‌اند را انتخاب کنید. شما می‌توانید به مراکز خرید لوازم یدکی تهران یا کرج یا هر شهر دیگری مراجعه کرده و از لاستیک‌های آنها برای این کار استفاده کنید. تنها مساله ای که اهمیت دارد این است که لاستیک باید مخصوص خودرو شما باشد. برای مثال اگر از لاستیک پراید برای ماشین خودتان که لیفان است استفاده کنید؛ این کار جواب نمی‌دهد.

بعد از یافتن لاستیک مناسب به عدد درج شده روی آن دقت کنید. این عدد برای ماشین‌هایی با مدل ماشین شما یکسان است بنابراین ممکن است در اینترنت نیز این عدد را پیدا کنید. دقت داشته باشید که لاستیک‌ها قابل‌اعتماد تر از اینترنت هستند!

یدک مدرن یکی از سایت‌های فروش لوازم یدکی لوکس خودرو است. این سایت در تلاش است تا با کیفیت‌ترین و ارزان‌ترین لوازم یدکی خودرو را به شما عرضه کند. امید است با ارائه این مقاله در کار بهبود دانش شما درباره قالپاق مناسب موفق باشد.

در اینجا ما خودرو پژو را مثال می‌زنیم. در لاستیک‌های پژو عدد درج‌شده روی لاستیک عدد ۱۴-۶۵-۱۸۵ است. در این لاستیک قالپاق مناسب باید دارای اندازه‌های زیر باشد: به ترتیب از راست به چپ عدد ۱۴ مربوط به شماره یا سایز قالپاق یا رینگ شما، عدد ۶۵مربوط به‌اندازه فاق لاستیک و عدد ۱۸۵ مربوط به‌اندازه پهنای لاستیک مورداستفاده می‌باشد. این ترتیب در دیگر ماشین‌ها هم وجود دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به مراکز خرید لوازم یدکی تهران که دارای مجوز فعالیت باشند، به‌راحتی این وسیله را پیدا کنید. البته رینگ یا قالپاق در مراکز خرید لوازم لوکس هم پیدا می‌شود اما مراکز خرید لوازم یدکی قابل‌اعتماد تر می‌باشند. ازآنجا که قیمت‌ها روزبه‌روز در حال تغییر هستند، بهتر است قبل از اتمام خرید کمی از مغازه دارها سؤال کنید. قالپاق مناسب قالپاقی است که در عین کیفیت، قیمت خوبی هم داشته باشد.

انواع رینگ

قالپاق مناسب قالپاقی است که نه تنها ازنظر کیفیت بلکه ازنظر کارایی و قیمت هم مناسب خودرو شما باشد. امروز و در این مقاله از یدک مدرن تلاش کردیم شما را با بهترین قالپاق‌ها آشنا کنیم تا زمانی که برای خرید به مراکز خرید لوازم یکی یا مراکز خرید لوازم لوکس خودرو مراجعه کردید، فروشندگان نتوانند جنس بی‌کیفیت را به شما عرضه کنند. به خاطر داشته باشید که خرید لوازم یدکی ارزان و باکیفیت ایرانی می‌تواند گامی مهم در اشتغال‌زایی فرزندانمان باشد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.