براق کردن رنگ خودرو

براق کردن رنگ خودرو

زمانی به فکر براق کردن رنگ خودرو می افتیم که در تلویزیون یا در کاتالوگ‌ها ماشین‌های قدیمی را می‌بینیم همه آنها تمیز و بدون خط و خش هستند و با خود میگوییم چرا در خیابان همه‌چیز فرق می‌کند؟ تابه‌حال شده است از خود بپرسید چطور این‌همه تفاوت به وجود آمده است؟ چرا رنگ ماشین‌ها در تلویزیون و کاتالوگ تا این اندازه براق و زیباست اما در خیابان انگار سالهاست به کارواش نرفته اند؟ اگر از من بپرسید خواهم گفت با کاری به نام پولیش کردن!

پولیش کردن کار ساده اما بسیار مهم برای زیبا کردن خودرو است. وسایل بسیاری در دنیا برای پولیش کردن ماشین استفاده می شود. این وسایل باقیمت نجومی هستند اما کاربرد چندان خوبی ندارند از این‌رو در این مقاله قصد داریم براق کردن رنگ خودرو با کمترین هزینه را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید. نکته جالبی که درباره این آموزش باید بگوییم این است که در خانه انجام می شود.

براق کردن رنگ خودرو

لوازم مورد نیاز براق کردن رنگ خودرو

  • سنباده سه هزار: دقت کنید که سنباده ای که استفاده میکنید بسیار نرم باشد. در غیر این صورت ممکن است خود رنگ خودرو شما را از بین ببرد.
  • یک پولیش نرم که میتوانید از سایت یدک مدرن خریداری کنید.
  • واکس فورمول یک محصول کشور آمریکا (دقت کنید که حتما اصل باشد. نمونه های تقلبی در بازار بسیار است.)
  • شامپو کارواش این محصول را نیز میتوانید از فروشگاه های فروش لوازم لوکس خودرو همچون یدک مدرن خریداری کنید.
  • یک بسته پنبه استریل و بزرگ

شروع کار براق کردن رنگ خودرو

بدنه ماشین را به طور کامل بشویید. لکه های چربی و گرد و خاک نباید روی ماشین شما باشد. این کارباعث می شود پلیش کردن دارای ماندگاری بیشتری شود.  بهتر است اشست و شو را بدون مواد شوینده و تنها با استفاده از آب انجام دهید.

حالا زمان استفاده از سنباده فوق العاده نرمی است که خریده اید. این سنباده ها را میتوانید از مراکز مختلفی خریداری کرد. روی سطح ماشین دست بکشید و ببینید زبر شده است یا خیر. اگر زبر شده بود باید از سنباده 3000 استفاده کنید. البته ممکن است زمانی که ماشین را تازه خریده اید هم این مشکل را داشته باشد. نگران نباشید این سنباده آسیبی به رنگ ماشین شما نمی رساند. نکته بعدی این است که اگر اتوموبیل شما تازه رنگ شده است و براق نیست و تنها دارای خش های ریز می باشد، نیازی به استفاده از سنباده نیست. اگر درباره کاربرد سنباده صحبت کنیم، باید بگوییم تنها کار سنباده برداشتن لکه های چربی قدیمی و کثیفی ها نیست بلکه سنباده خش های عمیق تر که پلیش توانایی از بین بردن آنها را ندارد، از بین میبرد. هیچ گاه فراموش نکنید که منظور ما از خش، خش هایی است که به بدنه فلزی نرسیده  و تنها روی رنگ خودرو موثر بوده است.

 

همچنین بخوانید: بنزین سوپر بهتر است یا بنزین معمولی؟

کار با سنباده در پلیش

کار بعدی استفاده از پولیش بدنه است. برای این کار نیاز به یک بسته پنبه و بسته ای پلیش دارید که از بخش لوازم لوکس خودرو یدک مدرن خریداری نموده اید. برای انجام این کار باید با انگشت پلیش را برداشته و روی خش ها بمالید. دقت کنید که این کار را فقط برای خش ها انجام دهید و روی دیگر بخش های بدنه خودرو پلیش استفاده نکنید. دلیل این کار هم این است که زمانی  که تمرکز شما روی بخشی است که نیازمند به پلیش است، پلیش روی دیگر قسمت ها خشک شده و دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین بهتر است علاوه بر اینکه پلیش تنها روی قسمت های خش دار میزنید، به شکل بخش بخش کار کنید. دقت داشته باشید که پلیش تنها مخصوص بخش هایی است که دارای رنگ اصلی میباشد؛ بنابراین پولیش را روی بخش های پلاستیکی نمالید. در این مرحله دقت کنید که گوشه ها و بخش های تیز بیشتر از یک بار نیاز به پلیش ندارند. فکر نکنید که اگر آنها در گوشه قرار دارند پلیش به آنها نمیرسد، کاملا در اشتباه هستید. حالا نوبت استفاده از پنبه است. پنبه را به میزان کف دستتان بردارید و آن را دولایه کنید. بعد از این کار به سراغ ماشین بروید و با فشار بسیار زیادی روی ماشین شروع به حرکت کنید. دقت کنید که خلاف جهت کشیدن سنباده، پنبه بکشید. این کار ماتی به وجود آمده در اثر پلیش را از بین برده پلیش اضافی را هم پاک میکند.

آخرین مرحله واکس زدن با استفاده از واکس فورمول یک آمریکایی است. بعد از اتمام پلیش زدن بهتر است یکبار دیگر ماشین را بشویید. بعد از شست و شو ماشین را با دستمال پاک کنید. بعد از خشک کردن ماشین، به سراغ واکس بروید. درب واکس را که باز میکنید ابزاری درون آن قرار دارد. با استفاده از این ابزار واکس را روی ماشین پخش کنید تا کار براق کردن رنگ خودرو به خوبی انجام شود. دقت کنید که واکس روی تمام بدنه خودرو پخش شود. بعد از چند دقیقه واکس خشک شده و سفید خواهد شد. نگران نباشید این مورد کاملا طبیعی است. بعد از اتمام کار واکس، تکه ای بزرگ از پنبه را بردارید و شروع به برداشتن واکس کنید. این کار را در پارکینگ و به آرامی انجام دهید زیرا واکس پاک شده به زیر پاهایتان میریزد. واکس هایی که فروشگاه لوازم یدکی یدک مدرن میفروشد، به دلیل فورمول خاص و منحصر به فردی که دارد مانع از ورود انواع آلاینده ها به بنه ماشین میشود. این واکس ها به نوعی اجازه ورود آب و گرد و خاک را به خودرو شما چه پراید باشد و چه ماشین های گران قیمت، نمیدهد.

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که دست خود را روی بدنه بکشید. این کار را در حالی انجام دهید که تمام تمرکزتان روی کف دستتان است. حال ببینید که ماشین شما هیچ پلیسه یا خط و خش اضافی ندارد. برای آنکه لذت ببرید بهتر است کمی عقب رفته و از نتیجه کار خود لذت ببرید.

براق کردن رنگ خودرو کاری است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. این کار امروزه در میان تمام کارواش های مورد اعتماد با قیمت بالا انجام میگیرد. حال مشاهده کردید که براق کردن رنگ خودرو شما با هزینه کم چقدر کار ساده ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.