کاهش مصرف سوخت 206

علت های مصرف بالای سوخت 206

کاهش یافتن مصرف سوخت 206 و افزایش یافتن توان خودروی 206 یدک موتور، از جمله عامل‌هایی هستند که ذهن بیشتر دارندگان این نوع خودروها را به خود مشغول کرده است. این موضوع که چگونه می‌شود بی اینکه موتور خودروی206 را باز کند، و اجزای آن را تغییر دهد و قدرت موتور خودرو را بالا ببرند و یا حتی اینکه در چه صورت می‌توانیم خودرویی کم مصرف در برابر سوخت داشته باشیم، یا مصرف سوخت خودروی خود را کمتر از حد معمول کنیم، از جمله مسئله هایی هستند که بیشتر دارندگان خودرو اهمیت زیادی برای آن قائل‌اند. یدک موتور در این بخش از مقاله قصد دارد به شما راه هایی را معرفی کند که مصرف سوخت خودرو 206 شما را کاهش دهد.

 بهینه کردن نرم افزار های نصب شده روی خودرو، چه کمکی به آن می کند؟

بیشتر خودروهایی که  به کشور ما وارد می‌شوند مناسب آب و هوای شهر تهران با ارتفاع 1400 متر نیستند و از این جهت ما سیستم خودروی 206 را با عملیاتی با نام Remap کردن، با این شرایط آب و هوای ایران و به خصوص تهران سازگار می‌کنیم؛ زیرا سوخت کشور ما امکان این را دارد که با خودرو 206 سازگاری لازم را پیدا کند و این نوع خودرو از خود عملکرد مناسب را بروز بدهد.

راهکار کاهش مصرف سوخت خودرو

در درجه بالاتر می‌توانیم با چیپ تیونینگ قدرت خودرو را بالاتر ببریم به روشی که برنامه ریزی خودروی 206  را از نوع استاندارد و اقتصادی خارج کنیم و بر روی حالت Performance  قرار دهیم. حالتی که قدرت را از خودرو میگیرد. این روش که مقدار آلودگی با مصرف سوخت بیشتر را در خود دارد،  قدرت بیشتر موتور 206 را در پی خواهد داشت اما مصرف را نیز افزایش میدهد.

بیشترین سوالی که در مورد مصرف سوخت مطرح می شود به خودروی پژو 206 باز می گردد. آیا می توان مصرف سوخت  این خودرو را کاهش داد؟

در بعضی از مواقع سیستم خودرو را فلش می‌کنیم زیرا که سیستم‌های خودروهای بروز شده امکان دارد با خودرو هم خوانی لازم را نداشته باشد. در مقابل در بعضی از مواقع نیز با بروز رسانی کردن برنامه ریزی مشکل سیستم خودرو حل خواهد شد. اما مهم‌ترین اشکالی که در اینجا وجود دارد، سر سیلندر و ماهیچه گیری موتور خودروهای 206 جدید است به این معنی که شکل هندسی کانال‌های ورودی و خروجی در موتورهای 206  جدید با موتورهای206  قدیمی تفاوت بسیاری دارد که با عوض کردن سر سیلندر یک موتور Tu5  از گونه ایرانی به گونه فرانسوی می‌تواند کم شدن مصرف سوخت خودروی 206 یدک موتور و البته نفس کشیدن بهتر خودرو را به وضوح دید که ما این کار را به شما رانندگان محترم پیشنهاد می‌کنیم.

 

سوخت هزینه بالایی دارد

همچنین بخوانید: صدای جیر جیر تسمه سمند چه علتی دارد؟

اندازه گیری میانگین مصرف سوخت

هر نوع خودرویی با توجه به طراحی سیستم موتور 206، حجم موتور 206، نوع سوخت رسانی و … حد استاندارد مصرف سوخت دارد. بهترین راه برای اندازه گرفتن مصرف سوخت به شرح زیر است:

 1. در پمپ بنزین در زمان سوخت‌گیری، باک خودروی خود را به طور کامل پرکنید.
 2. کیلومتر شمار خود را روی صفر به گدارید.
 3. در هنگام سوخت‌گیری دوباره، اندازه کیلومتر شمار را یادداشت کنید. (برای مثال 478 کیلومتر)
 4. باک خودروی خود را به طور کامل پرکنید و حجم دقیق سوخت‌گیری را یادداشت کنید و به طور دقیق یادداشت کنید (42.5 لیتر)
مصرف سوخت 206
مصرف سوخت 206

دلایل مصرف زیاد سوخت

مصرف زیاد سوخت 206 در بعضی از خودروها علت‌هایی همانند هم دارند:

 1. وجود مشکل در هرکدام از بخش‌های موتور که وظیفه هوا رسانی به موتور 206 رادارند، همانند فیلتر هوا. تعویض به هنگام فیلتر هوا، هر چقدر کم هزینه است اماتأثیر بسیاری در کم کردن مصرف سوخت 206 دارد.
 2. وجود مشکلات در هرکدام از بخش‌های موتور خودرو که وظیفه انباشته کردن، جرقه زدن، و انفجار و تخلیه کردن را بر عهده دارند.مانند تنظیم شدن همزمان بودن باز و بسته شدن سوپاپ‌ها، زمان و قدرت جرقه زدن شمع، استفاده نکردن از شمع مناسب.

مصرف بالای سوخت ماشین3.معیوب بودن هرکدام از بخش‌های خودرو که به طور مستقیم با اطلاعات مصرف کردن سوخت 206 با یکدیگر در ارتباط هستند، مانند سنسور اکسیژن و سنسور دمای آب، سنسور فشار هوا و سنسور موجود در دور موتور، که تشخیص دادن این این عیوب با دستگاه دیاگ امکان دارد.

4.انواع عیوب در بخش چرخ‌های206 شامل: تنظیم نبودن باد لاستیک‌ها، مستهلک شدن لاستیک‌های 206، تنظیم نبودن فرمان خودرو و درگیر بودن لنت ترمز با دیسک ترمز.

5.خارج شدن از حالت وضعیت آئرودینامیکی خودرو شامل: نصب کردن باربند بزرگ، برداشتن سپر جدید، باز بودن همیشگی همه پنجره‌هاو…

 

همچنین بخوانید: مشکل گیربکس پراید

نصب فیلتر هوای اسپرت چه تاثیری روی خودرو خواهد داشت؟

اگر فیلتر هوای اسپرت خودرو از یک برند خوب باشد، و درست نصب شده باشد و در جای مناسب قرار گرفته باشد، بازدهی حجمی موتور خودرو بهتر می شود به این معنی که تنفس موتور بهتر شده و مصرف سوخت 206 کاهش زیادی پیدا می کند. اما اگر از فیلتر هوا های نوع کله قارچی استفاده کنید در زیر در موتور خودرو قرار بگیرد نه فقط تنفس بهتری نخواهند داشت بلکه مصرف کردن سوخت  206 نیز بالا می رود زیرا که فیلتر هوای گرم را نفس می کشد و در دمای 60 درجه دیگر هیچ اثری از هوای خنک در درون موتور دیده نمی شود. این در صورتی است که با قرار گرفتن مناسب فیلتر در معرض هوای خنک هم بازدهی بالا تر و هم مصرف سوخت 206 نیز کاهش پیدا می کند. یدک موتور میتواند مجموعه ای از فیلتر هوا های مناسب را به شما عرضه کند.

علت مصرف بالای بنزیننصب این فیلتر چه اندازه افزایش توان خودرو را به همراه خواهد داشت؟

افزایش یافتن توان موتور یک امر جزئی به حساب می آید. در یک موتور با 100 اسب بخار، حدود 3 اسب بخار توان به همراه دارد.

همان گونه که در اول این مقاله گفتیم، امروزه کم شدن مصرف سوخت خودرو 206 از جمله عواملی هستش که می تونه ذهن بیشتر رانندگان رو به خودش مشغول کند. همچنین بهینه کردن نرم افزار های نصب شده روی خودروی 206 با انجام عملیاتی به نام Remap  کردن  می تواند موتور این خودرو را با  شرایط آب وهوا سازگار کنیم. همچنین اگر فیلتر هوای اسپرت را روی خودروی 206 خود نصب کنید و از یک برند مناسب و خوب باشد، بازدهی حجمی موتور را بیشتر می کند و باعث تنفس بهتر موتور خودرو  می شود. همه و همه در کنار استفاده درست از ماشین است. یدک موتور تلاش میکند با اطلاع رسانی در این باره هزینه هنگفت خرید موتور خودرو را برای شما کاهش دهد.

 

مصرف سوخت 206 با کولر

مصرف سوخت 206 با کولر
مصرف سوخت 206 با کولر

افراد زیادی این سوال را می پرسند که آیا استفاده از کولر مصرف سوخت را بالا می برد؟ در این قسمت قصد داریم به سوال پاسخ دهیم.

همان طور که می دانید انرژی لازم برای کولر از طریق موتور خودرو تأمین می شود. موتور نیز این انرژی را با مصرف سوخت به دست می آورد. به این ترتیب رابطه بین استفاده از کولر و مصرف سوخت توجیه می شود. البته باید گفت که این میزان بالا رفتن مصرف سوخت به عوامل مختلفی مانند نوع و مدل ماشین بستگی دارد.

به طور متوسط این طور گفته می شود که استفاده از کولر سبب می شود مصرف بنزین  از ده لیتر در هر صد کیلومتر به یازده لیتر در هر صد کیلومتر افزایش یابد.

مصرف سوخت 206 Sd

مصرف سوخت 206 Sd ، برای هر صد کیلومتر رانندگی در شهر 8.94 لیتر می باشد. هم چنین مصرف سوخت 206 Sd برای هر صد کیلومتر رانندگی در خارج از شهر 5.25 لیتر است.

 1. واقعا مصرف سوخت ماشین یه معذل شده توی این گرونی. مگه چقدر درامد داریم که نصفشم بریزیم تو شکم این ماشین. یه وقتا دلم میخواد بذارمش وسط خیابون برم انقدر هر روز خراب نشه یا بنزین تموم نکنه

 2. مقاله ی مفیدی بود ممنون از شما
  در پاسخ به ali هم باید بگم چرا میخوای همون ماشینی که ازش داری پول درمیاری رو بذاری تو خیابون؟ اون موقع کی میخواد خرج زن و بچه تو بده برادر جان؟ وقتی عصبانی بودی تصمیم نگیری بهتره

 3. اقای reza شما احتمالا در کنار پژو 206 تون یه ماشین خوب دیگه هم سوار میشی و خبر از دل خیلیا نداری که خودروشون مثل استخوان تو گلو شده. هم باید باهاش خرج زن و بچه بدن و هم پولی ندارن که تعمیرش کنن. این بنده خدا هم دید مقاله راجع به علت های مصرف بالای سوخت 206 هست خواست درد دل کنه. چرا قضاوت میکنیم؟

 4. سلام خان
  ی ۲۰۶ دارم مدل ۹۴ کوئل نو ۴دست شعع نو همه چیاش ب موقع عوض شده دیسک و صفحه نو نمیدونم چرا مصرفش بالاسچ دلیلی میتونه داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.