چراغ خودرو ماشین

چگونه چراغ خودرو را برق بیاندازیم؟

کثیف شدن چراغ خودرو یکی از مشکلات رایجی است که برای شما پیش می‌آید. چراغ‌های خودرو کثیف می‌تواند نور چراغ را کاهش دهد. یکی از مشکلاتی که در تصادفات ایران عامل تصادف است اما چندان به آن اهمیت نمی‌دهند؛ کمبود نور ساطع شده از چراغ خودرو است. زمانی که چراغ خودرو شما کثیف باشد، نمی‌تواند به خوبی کار خود را انجام دهد از این رودر این مقاله ترفندهایی برای برق انداختن چراغ خودرو به شما می‌آموزیم. با ما همراه باشید.

حال لذت ببرید. چراغ خودرو شما به بهترین شکل ممکن تمیز شده و شبیه بار اولی است که از نمایندگی خریده‌اید. دیدید که این کار چندان سخت نبود و با استفاده از وسایل ساده‌ای که در منزل پیدا می‌شود توانستید چراغ ماشین را براق کنید. حالا بعد از یک تمیزکاری بسیار، استراحت کرده از نتیجه لذت ببرید.

برای داشتن چراغ‌هایی براق می‌توانید کارهای مختلفی بکنید. کارواش‌ها در کنار خدمات مختلف و کاربردی که به شما ارائه می‌دهند، چراغ خودرو شما را نیز تمیز می‌کنند. آنها در قبال جرم‌گیری چراغ هزینه بسیاری از شمامی‌گیرند اما بهترین خدمات را ارائه می‌کنند. البته راه‌های دیگری نیز برای برق انداختن چراغ خودرو وجود دارد.

شما میتوانید در خانه نیز این کار ها را انجام دهید.

 

چگونه چراغ خودرو ماشین را برق بیاندازیم؟

 لوازم مورد نیاز برق انداختن چراغ خودرو :

  • مایع ظرفشویی
  • پولیش یا خمیر دندان
  • چندین دستمال
  • آب
  • برگه سمباده بسیار نرم یا پارچه
  • الکل

مراحل انجام کار:

در اولین مرحله باید چراغ را از خودرو خارج کنید. خارج کردن چراغ خودرو باید به نحوی انجام شود که به چراغ آسیب نرساند. بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید.

مرحله دوم باید یک شست و شو ساده است. ابتدا با مایع ظرف‌شویی اقدام به شست و شو کنید. دقت کنید که هیچ میزان از مایع روی چراغ باقی نماند. خوب بسایید. این کار را می‌توانید با مایع ظرف‌شویی و اسکاچ انجام دهید. بهتر است از یک اسکاچ جداگانه استفاده کنید. این کار باعث می‌شود علاوه بر اینکه بهداشت را رعایت می‌کنید، کارتان نیز تمیزتر از آب در می‌آید.

اگر مرحله اول را انجام ندادید، می‌توانید یک کار حرفه‌ای انجام دهید. می‌توانید با استفاده چسب نواری دور چراغ ماشین را چسب بگیرید. البته زمانی این کار را انجام دهید که قصد ندارید ازشوینده‌های قوی استفاده کنید. شوینده‌های قوی به رنگ ماشین آسیب می‌رسانند. این شوینده‌ها باعث می‌شود چسب‌های اطراف چراغ‌ها نیز کنده شوند.

 

ترفند برق انداختن چراغ ماشیناستفاده از سنباده می‌تواند بسیار کمک کند. سنباده ممکن است مفید واقع شود اما به شرطی که از آن درست استفاده کنید. سنباده شما باید بسیار نرم باشد؛ در غیر این صورت سنباده می‌تواند رنگ ماشین را از بین ببرد. شما به یک سنباده بسیار نرم از نوع 500-grit نیاز خواهید داشت. البته در این حالت نیز نیاز است از اقدامات حفاظتی استفاده کنید. در این حالت باز هم ممکن است رنگ ماشین شما از میان برود، بنابراین بهتر است از یک اسفنج زیر سنباده استفاده کنید. اگر سنباده نداشتید، می‌توانید از یک پارچه نه چندان زبر استفاده کنید. در این حالت استفاده از اسفنج منوط به نوع پارچه شماست. اگر پارچه خیلی زبر نبود باید از یک پارچه نرم و نازک استفاده کنید. شیارهایی روی چراغ ماشین وجود دارد که اگر آسیب ببینند، می‌تواند به شفافیت نور ماشین آسیب های زیادی بزند.

همچنین بخوانید :

علائم خرابی استارت پژو

از کجا بفهمیم ماشین روغن سوزی دارد؟

 

از سنباده استفاده می‌کنید تا لایه بردار باشد. سنباده با برداشتن یک لایه از روی چراغ‌ها می‌تواند کیفیت نور آنها را بهبود دهد. از اسفنج نیز استفاده می‌کنید تا فشار وارد شده با سنباده را کنترل کنید. در صورت فشار زیاد سنباده می‌تواند به جای لایه برداری شیارها را از بین ببرد. در این مرحله اسفنج را دور سنباده بپیچید و شروع به ساییدن کنید. داشتن حرکات رفت و برگشتی به برداشتن چربی‌ها کمک می‌کند. بهتر است هر ده ثانیه مسیر را عوض کنید. آن‌قدر ادامه دهید تا از تمیز شدن چراغ اطمینان حاصل کنید.

با یک دستمال کار خود را چک کنید. یک دستمال حوله‌ای بردارید و ضمن تمیز کردن محل چراغ، ببینید که آیا کارتان خوب بوده یا نه؟ زمانی که از کارتان اطمینان حاصل نمودید، بهتر است با یک سطل آب محل را آبکشی کنید. توصیه‌ای که می‌توانیم به شما بکنیم این است که به گوشه‌ها توجه بیشتری نشان دهید. چربی‌هایی که درگوشه‌ها جای می‌گیرند؛ به سختی پاک می‌شوند.

برای اطمینان بهتر می‌توانید دوباره یک شست و شو کوتاه با آب و صابون داشته باشید. در این مرحله بهتر است از فوم و اسفنج استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا اضافات و لکه‌هایی که از شست و شو قبلی روی چراغ باقی‌مانده از میان برود. اسفنج به دلیل شکلی که دارد، تمام سطح را پوشش داده و می‌تواند لکه‌های باقی مانده را پاک کند.

چراغ خودرو ماشینحال به مرحله‌ای می‌رسیم که باید چراغ‌های تمیز شده را براق کنیم. برای این کار باید از خمیردندان استفاده کنید. البته در بازار که بگردید براق کن هایی هم پیدا می‌کنید که مخصوص این کار باشند. بعد از برداشتن لایه‌های اکسید شده تلق های پلاستیکی و لکه‌های چربی بهتر است این کار را بکنید تا دوام براق کردن شما بیشتر شود. برای این کار پارچه‌ای که فاقد پرز است را انتخاب کنید. پارچه را تا بزنید و با میزان مناسب از خمیردندان به ادامه کار بپردازید. دقت داشته باشید که خمیردندان مورد استفاده شما باید ساده باشد.

با انجام کار براق کردن سطح بازهم کثیف و پر از خمیردندان شده است. در این صورت بهتر است بازهم به تمیزکاری بپردازید. بدون غر زدن شروع به پاک کردن خمیردندان‌ها با تمیزکاری به شکل دایره‌ای بکنید.

در آخرین مرحله بازهم کارتان را چک کنید. یک دستمال تمیز بردارید و بازهم ببینید چیزی از خمیردندان‌ها روی سطح باقی ‌مانده است یا خیر. اگر بازهم کثیف بود، باید دوباره تمیز کنید. درغیر اینصورت کارتان را به پایان رسانده‌اید. بعد از این کار برای اینکه کمی شفاف ‌تر شود، می‌توانید کمی الکل روی چراغ اسپری کنید. این کار را تقریبا تمام کارواش‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند. البته اگر فردی پولدار باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.